EKSKURSIJA UZ ČERNOBIĻU

UKRAINA

PAR CEĻOJUMU

2 dienas un nakts cilvēces pamestajā Černobiļā, izolētā zonā, kur notika viena no lielākajām kodolkatastrofām vēsturē. Jūs redzēsiet Černobiļu un Pripjatu tieši tādas, kādas tās tika pamestas 1986. gadā - Padomju laika ēkas, propagandas saukļus, zīmes, pamestu tehniku un nu jau kokiem, krūmiem apaugušas ieliņas. Tas būs kā īsts ceļojums laikā!

 

DALĪBAS MAKSA UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

360 EUR =

- nokļūšana no Rīgas līdz Černobiļai (Ukraina).
- nokļūšana no Černobiļas uz Rīgu.
- 2 dienu ekskursijas programma Černobiļas slēgtajās zonās.
- sertificēts, profesionāls Černobiļas gids.
- nakts Černobiļas viesnīca.
- ēdināšana zonā (vakariņas, brokastis, pusdienas).
- dokumentu noformēšana atļaujai doties uz Černobiļas zonu.
- obligātā Černobiļas zonas apdrošināšana.

Nav iekļauts:

  • Ēšana ceļā līdz un no Černobiļas ( pāris EUR pēc izvēles autobusa piestātnēs. Iesakām ņemt līdzi sviestmaizes).
  • Baltkrievijas tranzītvīza ~ 25 EUR.
  • Radiācijas uztvērēja noma * 18 EUR uz 2 dienām.

* Tas nav obligāti. Tomēr, tie, kas nevēlas ietaupīt, var tiem pieteikties, lai iemūžinātu oriģinālas instagrama bildes. Noteikti ir vērts!

 

NORISES DATUMI

Vispiemērotākais laiks, lai dotos uz Černobiļu ir rudens un pavasaris. 

2018.g. 7. – 10. septembris = vēl 0 vietas no 15

2018.g. 5. - 8. oktobris = vēl 0 vietas no 15

2019.g. 19. - 22. aprīlis = brīvas vietas

 

Pieteikšanās

Raksti e-pastā uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Pieteikšanās tiek slēgta nedēļu pirms ceļojuma, vai kad vietas ir rezervētas. Iebraukšana zonā ir atļauta tikai tiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. 

 

CEĻOJOT UZ UKRAINU

Lai iekļūtu Černobiļas zonā, obligāti ir jābūt līdzi pasei. Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza ieceļošanai Ukrainā. Dalībniekiem ir nepieciešama Baltkrievijas tranzītvīza, jo uz Ukrainu mēs dosimies, braucot cauri Baltkrievijai. Šo vīzu ir vienkārši nokārtot un tā maksā 25 EUR. Mēs Jums ieteiksim, kur to izdarīt. 
 

APMAKSAS VEIDS

 

Lai rezervētu vietu, ir jāiemaksā 50% no dalības maksas (180 EUR). Atlikusī daļa ir jāiemaksā mēnesi pirms ceļojuma. Mēnesi pirms ceļojuma pieteikties iespējams tikai apmaksājot pilnu dalības maksu. Datumus, kuriem pieteicies ir dalībnieks, mainīt vietām nevar. 

 

 

SVARĪGI!

Iebraukšana zonā ir atļauta tikai tiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Visi dalībnieki tiks iepazīstināti ar uzvedības noteikumiem zonā un parakstīs dokumentu, kas apliecina noteikumu ievērošanu. Paraksts apliecina arī to, ka dalībniekiem nav tādu veselības problēmu, ar kādām nedrīkst atrasties šādā vietā (proti, ka cilvēks ir vesels uz brauciena brīdi, nav diabēta, onkoloģisko un citu smagu saslimšanu). Kā arī katrs parakstās par to, ka dalībniekam nebūs pretenziju pret organizatoriem un zonas administrāciju par jebkādām veselības problēmām, kas var rasties brauciena laikā vai pēc tā. Zonā ir daudz celtņu avārijas stāvoklī! Jūs par to esat informēti un tikai jūs paši vienpersoniski esat atbildīgi par riskiem, kas saistīti ar šo apmeklējumu. Personas alkohola reibumā, tā pat arī personas ar paģirām ekskursijai netiks pielaisti. Sūdzības netiek pieņemtas, iemaksas netiek atgrieztas. 

 

DROŠĪBA!

Divu dienu laikā Černobiļas zonā jūs saņemsiet radiācijas devu, kas ir apmēram tik pat liela kā divu stundu lidojumā lidmašīnā, kas ir 80 reižu mazāk nekā deva, ko saņemat vienas fluorogrāfijas laikā, un 1800 reižu mazāk nekā viena datortomogrāfijas izmeklējuma laikā.

Černobiļas zonā, protams, ir bīstamas radiācijas vietas. Taču maršruti, pa kuriem mēs iesim, ievērojot prasības, nav bīstami. Visu ekskursijas laiku mūs pavadīs sertificēts, profesionāls Černobiļas zonas gids. 

 

Pirmā diena. Dienas otrajā pusē izbraucam no Rīgas uz Černobiļu. Pavadām nakti, braucot autobusā.

Otrā diena. No rīta ierodamies Černobiļā. Sākas mūsu ekskursija zonā- apskatām daudz dažādas vietas, kas saistītas ar atomreaktoru, to likvidēšanu un pilsētas dzīvi pēc avārijas, tai skaitā pilsētu Pripjatu. Vakarā iekārtojamies Černobiļas viesnīcā, ēdam vakariņas.

Trešā diena. Ēdam brokastis Černobiļas viesnīcā. Turpinās mūsu ekskursija Černobiļā. Pilsēta Pripjata, ciems Parišev. Pusdienas. Vakarā dodamies uz Rīgu.

Divu pilnu dienu laikā zonā mums būs pietiekami daudz laika visu interesanto objektu izpētei- slimnīca, pamestās mājas, kara tehnika, slēgtās zonas utt. Mēs nesteigsimies un kopā varēsim vienoties par vietām, kur vēlamies pakavēties ilgāk vai otrādi. Fotogrāfēt būs atļauts gandrīz visu, izņemot apsardzes štābus, atsevišķus objektus un darbiniekus. Papildus Jūs varēsiet izjust Černobiļas nakts šarmu un burvīgo pamošanos putnu kora pavadījumā Černobiļā. Radiācijas līmenis Černobiļā ir tāds pats kā Kijevā, proti, normāls.

 

LĪDZI SOMĀ

Obligāti līdzi jābūt pasei! Pārgājieniem atbilstošas drēbes. Jābūt gatavam daudz staigāt un pat kāpt. Obligātas ir garās bikses, krekls ar garām rokām un cieši apavi, vēlams ar biezu zoli. Atkarībā no laikapstākļiem Jums var būt nepieciešama galvassega, virsjaka, džemperis, lietusmētelis, rezerves zeķes. Zonā kategoriski ir aizliegti- šorti, bridžas, svārki un kleitas, atvērti apavi. Noteikti līdzi paņemiet dzeramo ūdeni un maizītes pirmajai dienai, jo pirmajā dienā Černobiļas viesnīcā mēs dabūsim tikai vakariņas.

 

APSKATES OBJEKTI

Divu dienu laikā mēs apmeklēsim šādus svarīgus objektus: 

25. radiācijas-ķīmiskās aizsardzības brigādes nometne; kotrol-caurlaišanas punkts "Ditjatki"; apvedceļš atomelektrostacijā apkārt Černobiļai; betonpārkraušanas mezgls, kas tika izmantots sarkofāga uzcelšanai; Rudais mežs; pilsēta Pripjat; ugunsdzēsēju daļas ēka; Gorispolkoma ēka; viesnīca "Polissja"; slimnīca, kas pieņēma pirmos cietušos no avārijas; Černobiļas atomelektrostacija; sarkofāgs-skatu laukums; Černobiļas atomelektrostacijas ugunsdzēsēju daļas; parks un memoriāls pie administrācijas korpusa; helikopterosta; radiācijas izlūkdienestu bruņumašīnu stāvvieta; tehnikas, kas piedalījās avārijas seku likvidācijā; slepenais objekts Černobiļa-2; ciems Parišev.

Piezīme. Laika apstākļu un citu mums nepārvaramu iemeslu dēļ, apskates objektu saraksts var mainīties. 

 

 

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159

 

    #PADOTIESAIZLIEGTS