FITNESA UN SĒRFOŠANAS NOMETNES MAROKĀ

Nedēļa vienā no pasaules labākajiem sērfošanas kūrortiem!

 

PAR NOMETNI

6 naktis Marokā, vietā, kur saulīte spīd 365 dienas gadā. Treniņi eksotiskajā Āfrikas vidē, sērfošana Atlantijas okeānā, dažādas ekskursijas, kalnu pārgājieni un tradicionāli relaksējoša atpūta. Mēs dzīvosim nepilna kilometra attālumā no krasta, kas tiek uzskatīts par vienu no pasaules labākajiem sērfošanas kūrortiem.

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

 • 2017.03. - 09. oktobris
 • 2017.07. - 13. novembris
 • 2017.05. - 11. decembris
 • 2018.06. - 12. februāris
 • 2018.06. - 12. marts
 • 2018.03. - 09. aprīlis

 

Pieteikšanās

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk.

 

DALĪBAS MAKSA UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

440 EUR  +  nokļūšana (avio biļešu cena no 150 līdz 300 EUR - jo laicīgāk iegādāsies, jo lētāk). Iekļauta dzīvošana, ēdināšana, transfēri no/līdz Agadirai, ekskursijas, treniņi, hammāma (tradicionālā pirts) apmeklējums, nepieciešamais inventārs sērfošanai un instruktors.

 

APMAKSAS VEIDS

Dalības maksa jāmaksā tikai ierodoties Marokā. Nav priekšapmaksas, tādējādi ir iespējams laicīgi pieteikties un līdz ceļojumam iekrāt attiecīgo summu.

 

CEĻOJOT UZ MAROKU

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza. Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

 

ORGANIZĒTS SADARBOJOTIES AR GO4ADVENTURE.

 

 

 

NOMETNES PLĀNS

 • 1.diena: Transfērs no lidostas, pusdienas, brīvais laiks, pārgājiens uz Tagazoti (kalni, pilsēta, pludmale), vakariņas, brīvais laiks.
 • 2.diena: Rīta rosme okeāna krastā, brokastis, sērfošana, pusdienas, ekskursija uz Agadiru (pilsēta, tirgus apmeklējums), vakariņas Agadirā, brīvais laiks.
 • 3.diena: Rīta rosme okeāna krastā, brokastis, sērfošana, pusdienas okeāna krastā, sērfošana, brīvais laiks, vakariņas, brīvais laiks.
 • 4.diena: Rīta rosme okeāna krastā, brokastis, sērfošana, pusdienas, brīvais laiks, pārgājiens uz Aurīru (eksotisks zemnieku tirgus apmeklējums, pilsēta, kalni), vakariņas, brīvais laiks.
 • 5.diena: Rīta rosme okeāna krastā, brokastis, sērfošana, pusdienas, brīvais laiks, vakariņas, brīvais laiks.
 • 6.diena: Rīta rosme okeāna krastā, brokastis, ekskursija uz Paradīzes ieleju (skaistākā, eksotiskākā vieta Marokā, iespēja doties pazemes alā, peldes dzidrajos avotos), pusdienas Paradīzes ielejā, hammāms apmeklējums (tradicionālā arābu pirts), vakariņas, noslēguma ballīte.
 • 7.diena: Agrās brokastis, dodamies uz mājām.

 

CENĀ IEKĻAUTS

Cenā mēs iekļaujam: dzīvošanu (6 naktis), ēšanu (6 brokastis, 6 pusdienas, 6 vakariņas), fitnesa treniņus (5 nodarbības), sērfošanu (5 nodarbības ar instruktoru), dēļa un hidrotērpa nomu (5 nodarbībām), ekskursijas uz Agadiru un Paradīzes ieleju, trekingus uz Aurīru un Tagazoti, hammāma apmeklējumu, transferus (no/uz Agadiras lidostu/autoostu).

Cenā mēs neiekļaujam: nokļūšanu līdz Agadirai un atpakaļ (avio biļetes), ceļojuma apdrošināšanu, alkoholu, junkfood’u, dzeramo ūdeni ārpus ēdienreizēm, suvenīrus.

 

KABATAS NAUDA

30- 60 EUR suvenīriem, saldumiem, dzērieniem un ūdens pudelītēm pārgājienos, dienas aktivitātēs (riādā - 1 EUR 0,5 l, blakus veikalā cenas pielīdzināmas Latvijas cenām, kā arī krāna ūdens ir droši lietojams uzturā, jo Marokā ir Francijas ūdens attīrīšanas sistēmas).

 

LĪDZI SOMĀ

Sporta apavi (vislabāk 2 pāri), pludmales apavi, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet vakariem siltākas drēbes ar garajām piedurknēm un bikses, pieres lukturītis un mazā mugursoma, ko paņemt līdzi pārgājienos.

 

DZĪVOŠANA

RIAD CHEBURGENA TAMRAGHT

www.facebook.com/riadcheburgena

Dzīvojam un bāzējamies Tamraghtā, 15 km uz ziemeļiem no Agadiras. Pateicoties silti saulainajam klimatam un pastāvīgajiem viļņiem, šī vieta tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajiem sērfošanas kūrortiem. Šeit mūsu rīcībā ir izsmalcināta riāda - tradicionāla marokāņu māja ar iekšpagalmu.

Riādā ir labiekārtotas, slēdzamas istabas: standarta divvietīgās istabas ar vienu divguļamo gultu, standarta divvietīgās istabas ar 2 atsevišķām gultām, deluxe divvietīgās istabas ar vienu divguļamo gultu, privāto balkonu un tiešo skatu uz Atlantijas okeānu, četrvietīgas istabas (ar divām divstāvīgām gultām).

Katras nometnes sākumā istabās tiek ieklāta tīra gultasveļa un nolikti tīri dvieļi. Visas istabas ir aprīkotas ar dušu un tualeti, televizoru un gaisa kondicionieri. Katrā istabā atrodas liels drēbju skapis un logs ar (vismaz daļēju) skatu uz Atlantijas okeānu. Dušās un tualetēs – karstais/aukstais ūdens, ziepes, dušas gēls, šampūns un tualetes papīrs.

Jumta terasē, no kuras paveras apburošs skats uz ciemu un Atlantijas okeānu, ir ierīkota atpūtas zona ar sauļošanās krēsliem. Atlantijas okeāns atrodas 650 metru attālumā no mājas. Visā riādā ir pieejams bezmaksas bezvadu internets.

 

ĒŠANA

Marokāņu šefpavāra virsvadībā katru dienu tiek ieturētas trīs bagātīgas maltītes, kas pagatavotas stingri ievērojot vietējās tradīcijas. Visas mūsu ēdienreizes ir veselīgas, uzturvielām bagātas un pagatavotas tikai no vietējiem produktiem (pamatā - dārzeņiem, gaļas vai zivīm).

Sezonālie augļi, maize, rieksti, vīģes, dateles un dažādi dzērieni ir katras mūsu ēdienreizes neatņemama sastāvdaļa. Mūsu šefpavāra firmas ēdiens ir jēra gaļas tadžīna ar plūmēm, kas liegi kūst uz mēles.

Nedēļas laikā ikvienam nometnes dalībniekam būs iespēja iepazīties ar Marokas ēdienu un garšu daudzveidību. Pie mums brangi paēdis būs katrs piedzīvojumu meklētājs. Esam draudzīgi vegāniem un veģetāriešiem. Ēdiens uz galda vienmēr pietiek un tiek papildināts neatkarīgi no dalībnieku apetītes - šefpavārs tam uzmanīgi seko līdzi.

Der ielāgot, ka Maroka būs baudpilns piedzīvojums ēšanas kultūrā, jo izsenis šeit maltīti ēd ar rokām, izmantojot balto maizi kā instrumentu.

 

SĒRFOŠANA

Sērfošanas nodarbības viennozīmīgi ir viena no šī piedzīvojuma galvenajām sastāvdaļām, kas nav iedomājamas bez viediem un pieredzes bagātiem ‘okeāna cilvēkiem’. Mūsu sērfošanas instruktori ir kaislīgi vietējie sērfotāji, kuriem piemīt apbrīnojama prasme nodot savas zināšanas tālāk.

Šī piedzīvojuma mērķis nav radīt jaunus pasaules čempionus, nedz arī kādam kaut ko pierādīt. Profesionālajiem sērfotājiem ir savas nometnes un sacīkstes. Šis piedzīvojums ir paredzēts cilvēkiem, kuri ikdienā nenodarbojas ar sērfošanu, bet gribētu to pamēģināt.

Mēs nodrošinām ar visu nepieciešamo inventāru un informāciju (angļu valodā). Dalībniekiem nav nepieciešama nekāda iepriekšējā pieredze un iemaņas. Vecumam un dzimumam, kā arī tievumam un resnumam – šoreiz nav nekādas nozīmes. Galvenais ir vēlēties un uzdrošināties.

Nometnes laikā ir paredzētas 5 nodarbības/sesijas. Katra sesija ilgst 2 – 3 h. Vidējā ūdens temperatūra okeānā +17,5 °C. Vidējā gaisa temperatūra ziemā – dienā: +30°C (saulē), +20°C (ēnā); naktī +12°C.

 

PARADĪZES IELEJA

Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados šī ieleja kļuva par populāru hipiju pulcēšanās vietu. Leģenda vēsta, ka reiz šeit ir nonācis smagi slims vācu pāris, kas ielejā pavadīja sešus mēnešus un pilnībā izveseļojās. Atgriezušies mājās, vācieši stāstīja, ka tos ir izārstējusi ‘Paradīzes ieleja’. No tā arī ir cēlies šīs vietas nosaukums.

Šī apburoši skaistā un zaļā ieleja, kas 7 km garumā stiepjas gar kalnu upīti Ankrim, ir ideāla vieta vieglam kalnu pārgājienam. Garām banānu, vīģu un olīvu kokiem, dateļu palmām un neskaitāmiem citiem augiem, vijas jauka taciņa, kura aptuveni pēc 3 km pastaigas atved līdz vietai, ko droši var uzskatīt par ‘Paradīzes ielejas’ sirdi – te var peldēties kalnu upītē un sauļoties.

Drosmīgākie var izbaudīt arī lēcienus ūdenī no līdz pat 15 metrus augstām klintīm. Šeit var nesteidzīgi baudīt skaistos skatus un kārtējo reizi pārliecināties par to, ka dzīve patiešām ir skaista.

 

AGADIRA

Agadira ir viens no visnozīmīgākajiem pilsētvides centriem Marokā un septītā lielākā šīs valsts pilsēta.

Šodien Agadira ir lielākais piejūras kūrorts Marokā ar 10 km garu pludmali un vienu no labākajām piekrastes promenādēm pasaulē. Saule te spīd cauru gadu.

Ar saviem baltajiem namiem, platajiem un ziedos tērptajiem bulvāriem, mūsdienīgajām viesnīcām un eiropeiskajām kafejnīcām Agadira nemaz nav līdzīga tipiskajai Marokai. Šī ir jauna, aktīva, dinamiska un nākotnē vērsta pilsēta. Agadira ir ļoti ievērojams Marokas tūrisma centrs, kā arī svarīgākā zvejniecības osta valstī.

 

TAGAZOTE

Neliels zvejnieku ciemats, atrodas aptuveni 5 km uz ziemeļiem no mūsu riādas. Tagazotes pamatiedzīvotāji ir berberi, kas savus ienākumus galvenokārt gūst no zvejniecības, tūrisma un argāna eļļas ražošanas.

Pirmsākumos berberi mitinājās tuvākajos kalnos un to pakājēs un okeāna krastā uzglabāja vien savas laivas un citus zvejas rīkus. 19. gadsimta sākumā, spāņu valdīšanas laikā, šeit tika uzbūvēta zivju pārstrādes fabrika un mošeja, un nelielā berberu apmetne izauga par ciemu.

Šodien Tagazote ir multikulturāla vieta, kur ir satopami cilvēki no visas pasaules – gan turīgi pensionāri, gan gados jauni, mūsdienīgi hipiji. Miests tiek dēvēts par Marokas sērfošanas Meku, uz kuru atbraukt un noķert vilni grib ik viens sevi cienošs sērfotājs.

 

AURĪRA

Aptuveni 2 km uz dienvidiem no mūsu riādas atrodas miests ar nosaukumu Aurīra, kas tautā plašāk pazīstams kā ‘Banana Village’. Miests atrodas okeāna krastā, un daudzi tā iedzīvotāji aktīvi nodarbojas ar banānu audzēšanu. Katru trešdienu šeit burtiski ‘uzplaukst’ īsts berberu tirdziņš, kurā var ne tikai labi un veselīgi iepirkties (augļi, dārzeņi, kā tik te nav..), bet arī interesanti pavadīt laiku, vērojot burziņu no malas.

 

HAMMĀMS

Tvaika pirts, kas vienlaicīgi ir neatņemama marokāņu sadzīves sastāvdaļa, kā arī nozīmīga pulcēšanās un atpūtas vieta. Tradicionālā hammāma apmeklējums ļauj vēl labāk iepazīt Marokas kultūru, kā arī, protams, izbaudīt veselīgu un patīkamu procedūru.

Sievietes un vīrieši hammāmā iet atsevišķi (vienlaicīgi, bet atsevišķās telpās).

 

TAVAI IEVĒRĪBAI

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza!

Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

Valsts nacionālā valūta - Marokas dirhams. Ir divi varianti, kā pie tā tikt: pirmais - paņemt līdzi skaidru naudu EUR, USD vai GBP izteiksmē un uz vietas apmainīt to pret dirhamiem (naudas maiņas punktu te ir pietiekošā daudzumā); otrais - paņemt līdzi savu VISA vai MASTERCARD bankas karti, no kuras jebkurā bankomātā varēs izņemt skaidru naudu (norēķināties ar karti nav iespējams). Ārpus Marokas pirkt (mainīt) Marokas dirhamus nav ieteicams.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159

 

    #PADOTIESAIZLIEGTS