MAROKAS SENĀS PILSĒTAS UN TUKSNESIS

 

PAR NOMETNI

 • 7 dienas Āfrikā | 1155 km pa kalniem, pilsētām un tuksnesi
 • Marakeša - čūsku dīdītāji un austrumu tirgi
 • Sahāras tuksnesis – kamieļi un zeltainās smilšu kāpas
 • Ait Benhaddou - UNESCO pasaules mantojums
 • Ouarzazate - Marokas Holivuda
 • 160 m dziļā Todras aiza
 • Tinrīra – ciemos pie berberu ģimenes

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

2018, 03. - 09. aprīlis

 

Pieteikšanās

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk.

 

DALĪBAS MAKSA UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

590 EUR +  nokļūšana (avio biļešu cena no 150 līdz 300 EUR - jo laicīgāk iegādāsies, jo lētāk)

Iekļauti lidostu transferi (ja lido ar mūsu ieteiktajiem reisiem), transports Marokā, naktsmājas (4 naktis viesnīcās- 2x Marakešā, 1x Ouarzazate, 1x Agdz, 1 nakts teltī (tuksnesī), 1 nakts tradicionālā berberu mājā (Tinrīrā)), 6x brokastis, 5x pusdienas, 5x vakariņas, visas piedzīvojuma plānā uzskaitītās aktivitātes, latviski runājoša grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi.

 

APMAKSAS VEIDS

Dalības maksa jāmaksā tikai ierodoties Marokā. Nav priekšapmaksas, tādējādi ir iespējams laicīgi pieteikties un līdz ceļojumam iekrāt attiecīgo summu.

 

CEĻOJOT UZ MAROKU

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza. Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

 

ORGANIZĒTS SADARBOJOTIES AR GO4ADVENTURE.

 

 

PIEDZĪVOJUMA PLĀNS

 

1. DIENA | DALĪBNIEKU IERAŠANĀS MAROKĀ

Transfers uz viesnīcu Marakešā. Nakts Marakešā.

 

2. DIENA | 215 KM | MARAKEŠA - AIT BENHADDOU – OUARZAZATE

Pēc brokastīm dodamies pretim varenajiem Atlasa kalniem. Aizraujošs ceļš pāri Tizi n’Tichka (no berberu valodas: Tizi – kalnu pāreja; Išqqa - grūts), kas ir augstākā (2260 mvjl.) kalnu pāreja ne tikai Marokā, bet visā Ziemeļāfrikā.

Mūsu nākamais pieturas punkts - UNESCO Pasaules Kultūras mantojuma sarakstā iekļautā cietokšņpilsēta - Ait Benhaddou. Būvēta no sarkanā māla, salmu un dzīvnieku mēslu maisījuma, Ait Benhaddou ir viens no spilgtākajiem līdz mūsdienām saglabājušajiem senās Marokas arhitektūras piemēriem. Šeit arī tika uzņemtas ainas daudzām pasaules slavenām Holivudas filmām: Mūmija (The Mummy, 1999), Gladiators (Gladiator, 2000), Debesu valstība (Kingdom of Heaven, 2005), Persijas Princis (Prince of Persia, 2010) u.c.

Tālāk dodamies uz Ouarzazate, pilsētu, kuru tautā mēdz dēvēt arī par “Ouarzazivudu” vai “Marokas Holivudu”. Šeit atrodas divas starptautiskas kinostudijas, kurās tika uzņemtas neskaitāmas Holivudas filmas un seriāli. Mēs piestājam pie “Atlas Studios”, kas pēc platības ir pasaules lielākā kinostudija. Daudzas TV un kino ekrānos redzētās dekorācijas vēl šodien atrodas studijā un ir pieejamas apskatei tās apmeklētājiem. Nakts Ouarzazatē.

 

3. DIENA | 170 KM | OUARZAZATE - TODRAS AIZA – TINGHIRA

Piedzīvojums turpinās, dodamies uz noslēpumaino Todras aizu (Todgha Gorge), ko pirms daudziem gadsimtiem ir “izgrebis” no kalniem traucošais ūdens. Lai gan mūsdienās ūdens aizā parādās tikai retu reizi, tās gultnē cauru gadu zaļo dateļpalmas, aug olīvas, vīģes, granātāboli u.c. Todras aizas dziļums vietām sasniedz līdz pat 160 metrus, tāpēc šī vieta ir labi iecienīta alpīnistu vidū. Klinšu kāpēji no visas pasaules šeit ir sastopami ik uz soļa.

Dažu kilometru attālumā no aizas - palmu oāzes pilsētā Tinghirā - tradicionālā marokāņu mājā, dzīvo mūsu draugi - liela un ļoti kolorīta berberu ģimene. Šeit Augsto Atlasu kalnu pakājē, mēs ieturam īpašas - speciāli mums, ar mīlestību gatavotas, bagātīgas un veselīgas marokāņu vakariņas. Pēc maltītes - laiks sarunām, dziesmām un smiekliem. Nakts Tinghirā.

 

4. DIENA | 200 KM | TINGHIRA – MERZOUGA

Gardās brokastis un atvadas no mūsu draudzīgās marokāņu ģimenes, dodamies pretī leģendārā Sahāras tuksneša zeltainajām smilšu kāpām. Vietā, kur izbeidzas ceļš un sākas mūžīgās smiltis, mēs uzticamo busiņu iemainām pret kamieļu karavānu, kura ievedīs (~2h) mūs vēl dziļāk tuksnesī. Bet pirms tam - nesteidzīgi baudām pusdienas ar skatu uz Erg Chebbi – Marokas lielāko smilšu kāpu, kuras augstums ir ap 150 metriem.

Neilgi pirms saulrieta mēs sēžamies kamieļiem uz mugurām un piedzīvojums turpinās. Saulei rietot tuksnesis iegūst vienreizēji skaistu, ugunīgi sārtu nokrāsu, ko pēc pavisam neilga laika nomaina melna tumsa. Katra minūte šeit atnes pavisam jaunas sajūtas un emocijas. Miljoniem zvaigžņu virs galvas, un silts vējš pavada karavānas līdz autentiskai kamieļvilnas telšu pilsētiņai, kas šķietami atrodas pilnīgā nekurienē. Šeit mēs iekārtojamies uz nakti un ieturam tieši šim tuksneša reģionam raksturīgas vakariņas. Pēc vakariņām ugunskurs un berberu tradicionālā mūzika. Neatkārtojama nakts tuksnesī.

 

5. DIENA | 300 KM | MERZOUGA - AGDZ

Mostamies, nokratām smiltis un jau ar pirmajiem saules stariem atkal esam uz muguras mūsu uzticamajiem “tuksneša kuģiem”, kas izvedīs mūs laukā no mūžīgas smilšu valstības. Mums atkal tiek dotas aptuveni 2 stundas, kurās baudīt un sajust Sahāru. Šodien, atšķirībā no vakardienas - mēs to varam darīt dienas gaismā. Tieši šodien par realitāti kļūst viss tas, kas ko līdz šim ir nācies redzēt tikai attēlos. Nebeidzamās smilšu kāpas, ēnas, kas krīt tām pāri, tālumā ejošās kamieļu karavānas... Simtiem, tūkstošiem dažādas tuksneša ainas. Viena labāka par otru. Visas neatkārtojamas un neaizmirstamas. “Sauszemē” ieejam dušās un ieturam brokastis.

Tālāk atkal turpinām piedzīvojumu ar busiņu. Priekšā neaprakstāmi skaists ceļš, pa Marokas lielākās upes Drā ieleju. No labās puses mums paveras Augstie Atlasi kalni, bet no kreisās paliek tuksnesis.

Mūsu šodienas galamērķis - miests ar nosaukumu Agdz, kas tulkojumā no berberu valodas, nozīmē “atpūtas vieta”. Ilgus gadus Agdz spēlēja ļoti nozīmīgu lomu reģiona ekonomikā, jo ir kalpojusi kā atpūtas vieta karavānu ceļa veicējiem, kas mēroja garo ceļu starp Marakešu un Timbuktū. Naktsmājas Agdz.

 

6. DIENA | 270 KM | AGDZ – MARAKEŠA

Turpinām iepazīt Maroku un tās kultūru. Šodien, pa ceļu, kurš reiz ir bijis Ziemeļāfrikas galvenais kamieļu karavānu ceļš, dodamies uz Marokas “Sarkano pilsētu” - Marakešu.

Marakeša ir Marokas simbols un tūristu galvaspilsēta, kas savā slavā var līdzināties pat Parīzei. Sarkanā pilsēta Atlasa kalnu pakājē - viena no valsts nozīmīgākajām pilsētām, bijusī galvaspilsēta (turklāt vairāku dinastiju periodā). Te atrodami gan muzeji, gan arhitektūras pieminekļi, no kuriem daudzi tiek uzskatīti par šedevriem. Tomēr, vislielākais teātris notiek Marakešas ielās, īpaši medīnā (vecpilsētā), kur ir ne tikai slavenais tirgus, bet arī čūsku dīdītāji, zīlnieces, akrobāti. Šķiet, viss, ko vien iespējams iedomāties austrumu tirgū un tā laukumā, ir sastopams Marakešā.

Šodien Marakeša ir viens no galvenajiem tūrisma industrijas objektiem un viena no visdzīvākajām pilsētām visā Āfrikā - izbaudām to! Nakts Marakešā.

 

7. DIENA | DALĪBNIEKU DOŠANĀS PROM

Transfers uz lidostu. Atvadas un lidojumi uz mājām.

Dalības maksā iekļauts:

 • lidostu transferi (ja lido ar mūsu ieteiktajiem reisiem);
 • transports Marokā (14-18 vietīgs busiņš)
 • naktsmājas: 4 naktis viesnīcās (2x Marakešā, 1x Ouarzazate, 1x Agdz), divvietīgā numurā; 1 nakts teltī (tuksnesī), 4-6 cilvēki vienā teltī, tualete ārpus telts; 1 nakts tradicionālā berberu mājā (Tinrīrā), 4-6 cilvēki vienā istabā, tualete ārpus istabas;
 • 6x brokastis, 5x pusdienas, 5x vakariņas;
 • visas piedzīvojuma plānā uzskaitītās aktivitātes;
 • latviski runājoša grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi;

Dalības maksā NAV iekļauts:

 • nokļūšana līdz Marokai un atpakaļ (aviobiļetes; lidostas transfers)
 • “Atlas Studios” apmeklējums;
 • veselības apdrošināšana;
 • dzeramnauda.

Piemaksa

 • par vienvietīgu numuru - 120EUR

 

LĪDZI SOMĀ

Sporta apavi (vislabāk 2 pāri), pludmales apavi, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet vakariem siltākas drēbes ar garajām piedurknēm un bikses, pieres lukturītis un mazā mugursoma, ko paņemt līdzi pārgājienos.

 

TAVAI IEVĒRĪBAI

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza!

Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

Valsts nacionālā valūta - Marokas dirhams. Ir divi varianti, kā pie tā tikt: pirmais - paņemt līdzi skaidru naudu EUR, USD vai GBP izteiksmē un uz vietas apmainīt to pret dirhamiem (naudas maiņas punktu te ir pietiekošā daudzumā); otrais - paņemt līdzi savu VISA vai MASTERCARD bankas karti, no kuras jebkurā bankomātā varēs izņemt skaidru naudu (norēķināties ar karti nav iespējams). Ārpus Marokas pirkt (mainīt) Marokas dirhamus nav ieteicams.

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159

 

    #PADOTIESAIZLIEGTS