VELO PIEDZĪVOJUMS MAROKĀ

 

PAR NOMETNI

6 dienas Marokā. Velosipēds ir iekļauts dalības maksā! Mēs dodamies 4 dienu velo braucienā pa Āfrikas valsti, piedzīvojot tādus pasaules dabas brīnumus kā Atlasa kalni, Mazā Sahāra, Paradīzes ieleja, Imuzeras ūdenskritumi, Āfrikas kanjoni, dateļpalmu oāzes un visu to neuzskaitāmo un neparedzamo, ko sastapsim mūsu ceļā. Piedzīvojuma pēdējā dienā mēs atpūtīsimies, sauļojoties Atlantijas okeāna krastā. Šajās dienās mēs ar velosipēdu kopā nobrauksim aptuveni 200 km, tamdēļ droši var apgalvot, ka nometne ir piemērota arī vidēji sagatavotiem cilvēkiem.

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

  • 2018. 09. - 15. JANVĀRIS

 

Pieteikšanās

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk.

 

DALĪBAS MAKSA UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

650 EUR + nokļūšana (avio biļešu cena no 150 līdz 300 EUR - jo laicīgāk iegādāsies, jo lētāk). Iekļauta velosipēda īre (4 dienas), dzīvošana, ēšana, lidostas transfers no Agadiras (ja lido ar mūsu ieteiktajiem reisiem), transports līdz velo-maršruta sākumam, bagāžas transportēšana starp naktsmītnēm, latviski runājoša grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi.

 

APMAKSAS VEIDS

Dalības maksa jāmaksā tikai ierodoties Marokā. Nav priekšapmaksas, tādējādi ir iespējams laicīgi pieteikties un līdz ceļojumam iekrāt attiecīgo summu.

 

CEĻOJOT UZ MAROKU

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza. Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

 

ORGANIZĒTS SADARBOJOTIES AR GO4ADVENTURE.

 

 

 

ĪSUMĀ:

  • 6 dienas Āfrikā: katra diena atšķirīga, katra - ar savu odziņu.
  • 4 velo-etapi: ne gari, ne īsi, ne grūti, ne viegli.
  • Ceļi: gludi (asfaltēti), praktiski bez auto-satiksmes.
  • Nobraukti: ~200 km; nodedzinātas ~10.000 kalorijas.
  • Noslēgumā: viena pilna diena bez velosipēda - laiska atpūta Atlantijas okeāna krastā.
  • Velosipēds: ved līdzi savu vai īrē uz vietas Marokā

 

LĪDZI SOMĀ:

Sporta apavi (vislabāk 2 pāri), pludmales apavi, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet vakariem siltākas drēbes ar garajām piedurknēm un bikses, pieres lukturītis un mazā mugursoma, ko paņemt līdzi braucienos. Ļoti ieteicamas specialās riteņbraucēju bikses.

 

PIEDZĪVOJUMA PLĀNS

 

1. diena | Dalībnieku ierašanās Marokā. Transfers no lidostas uz Tamraghtu. Aklimatizācija. Velosipēdu pārbaude. Nakts Tamraghtā.

2. diena | Auto-transfers uz velo-piedzīvojuma sākuma punktu (~1h30min). Minam pedāļus. Augstie Atlasa kalni, mandeļkoki, lavandas. Pirmais velo-etaps: 54 km.

Augsto Atlasu kalnu ceļi nebeidz pārsteigt ar savu dažādību. Aiz katra nākamā līkuma paveras elpu aizraujošs skats - daba, kas neatstās vienaldzīgu nevienu. Augstie Atlasa kalni ir kalnu grēda Marokas centrālā daļā. Tie sākas valsts rietumos pie Atlantijas okeāna un stiepjas austruma virzienā līdz pat Alžīrijas robežai. Augstajos Atlasa kalnos, Toubkala Nacinālajā parkā, atrodas Ziemeļāfrikas augstākā virsotne Jebel Toubkla (4167m.). Tieši Augstie Atlasa kalni ir tie, kas diktē

klimata maiņu teorētiski nelielā diapazonā no austrumiem uz rietumiem, un tie, kas atdala Sahāru no Vidusjūras un kontinentālajām zonām no ziemeļiem uz rietumiem. Atlasa kalni spēj apburt ar savu dažādību. Vienlaikus tajos var mesties dziļā un nevaldāmā ziemā, tāpat to vidienē var baudīt svaigi spirgtu pavasara gaisu un narcišu ziedēšanu, līdz beidzot to pakājē var ļauties vieglākam apģērbam un baudīt kārtīgu saules svelmi.

Ceļš pirmajā brauciena dienā ved garām mandeļu laukiem. Viskrāšņāk šie lauki sevi parāda gada pirmajā pusē, kad viscaur kur raugies, skatu aizrauj balti - maigi rozā ziedi, un tikai 7 mēnešus pēc ziedēšanas kokos var atrast to augļus - neatkārtojami gardas mandeles. Mandeļu koki ir iemīlējuši Marokas sausās un siltās vasaras, un maigo, nedaudz mitro 'ziemu', tāpēc tieši šis ir viens no trijiem Marokas reģioniem, kas apgādā valsti ar mandelēm. Paralēli, apbrīnas vērtajiem mandeļu laukiem, savu neatkārtojamību pauž lavanda. To nevar nesajust, to nevar nepamanīt.

Pateicoties lavandas lillīgi - violetiem ziediem un unikālai smaržai, acis un deguns ir apburts no vienreizējās kopainas.

3. diena | Minam pedāļus. Argānkoki, olīvkoki, vīģu koki un Mazā Sahāra. Otrais velo-etaps: 50 km.

Ceļš, pa kuru mīsim pedāļus tālāk, ved cauri argāna koku plantācijām. Acis jātur vaļā, lai neuztrauktos kādam argāna koka zariņam, ko klāj asi ērkšķi. Savu plaukumu argāna koki sasniedz aprīļa mēnesī, kad tā vien šķiet, plantācijas ir apsegtas ar viegli dzeltenu segu.

Argāna koku augļi ir tie no kā tiek iegūta tautā jau labi zināmā un augsti vērtētā argāna eļļa. Saukta arī par “šķidro zeltu”, tiek iegūta no argāna koka augļa - riekstiem. Šie koki ir sastopami tikai Marokā, Alžīrijā un Meksikā. Argāna eļļa joprojām ir viena no retāk sastopamajām eļļām pasaulē, ņemot vērā tās specifiskās izcelsmes vietas. Ne velti šī eļļa tautā iesaukta par ‘šķidro zeltu’ - argāna eļļai piemīt brīnumainas īpašības, kas veicina ķermeņa skaistumu gan iekšēji, gan ārēji. Cilvēki nav vienīgie, kuri ir iemīlējuši argānu, neatpaliek arī kazas. Laikā, kad argāna augļi ir pašā briedumā, kazas steidz baudīt to sniegto labumu. Nereti ir novērojamas ainas, kad koks ir noklāts ar kazām, no pašas apakšas, līdz pašai koka galotnei.

Pamīšus argāna kokiem, acu skatu aizrauj arī olīvkoku lauki. Šie koki savu krāšņuma parādi sāk vasaras mēnešos, ar smalkiem, maigi dzelteni - baltiem ziediem. Un jau rudenī reģionu pārņem neatkārtojamais svaigi spiestas olīveļļas aromāts. Šī reģiona olīvkoku audzetēju moto ir 'Saražot nelielu daudzumu augstākās kvalitātes olīveļļas, nevis lielāku daudzumu vidējas kvalitātes eļļu!'. Maroka ir vieno no tikai nedaudzajām valstīm pasaulē, kur tiek iegūts augstāka spieduma olīveļļa.

Un kā reiz, tieši no šī reģiona olīvkokiem tiek iegūtas vislielākās un sulīgākās olīvas.

Tāpat šajā reģionā tiek audzētas vīģes, kas savus apburoši sārtos ziedus arī izrāda vasaras mēnešos, un jau ar rudens sākumu ir baudāmi pirmie augļi - saldi, sulīgi un veselīgi.

Tuvojoties 3. dienas nobeigumam, skatam paveras episka aina, kurā tuksnesis tiekas ar okeānu. Sajūta, ka nevar ticēt acīmredzamajam. Zeltainas tuksneša smilšu kāpas mijas ar stāvu, klinšainu krastu un Atlantijas okeānu. Neliels sajūtu pieskāriens, smilšu pārbagātajai tuksneša dzīvei, tā sauktajā 'Mazajā Sahārā' pašā Atlantijas okeāna krastā.

4. diena | Minam pedāļus. Ūdenskritumi un kanjoni. Trešais velo-etaps: 56 km. Nakts viesumājā Imuzerā.

Imuzera ir pavisam neliels berberu miests, kas līdz 1930. gadam ir bijis pilnībā izolēts no ārpasaules. Šodien cilvēki to pazīst pateicoties iespaidīgajiem ūdenskritumiem, kas atrodas pāris kilometru attālumā no miesta centra.

Imuzeras ūdenskritumi sniedzas ~60m augstumā un tiek uzskatīti par šī reģiona pērli, ko steidz apskatīt tūristi pat no tālienes. Ūdenskrituma tīklā nevar atrast vienādus kritumus, katrs no tiem ir unikāls - sākot no mazām un šauram tērcītēm, beidzot ar krietna platuma un augstuma kritumiem. Ūdens savu ceļu beidz dzidri zilos baseinos, kuros ikvienam ir iespēja ienirt, veldzēties no saules pārpilnības un smelties ūdenskrituma spēku.

Krāšņi zaļas ielejas, sulīgi olīvkoku dārzi, augļu koki apskauj ūdenskritumu, un kopaina, kā gleznaina skatuve, paveras ikvienam, kurš māk baudīt dabas sniegto izrādi. Šī ir vieta, kur var pilnībā atslēgt prātu un ķermeni no ikdienas nemiera un steigas, kur izrauties klusumā un neaprakstāmā dabas valdzinājumā.      

5. diena | Minam pedāļus. Paradīzes ieleja un dateļpalmu oāzes. Ceturtais velo-etaps: 54 km. Nakts Riad Cheburgena Tamraght.

Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados šī ieleja kļuva par populāru hipiju pulcēšanās vietu. Leģenda vēsta, ka reiz šeit ir nonācis smagi slims vācu pāris, kas ielejā pavadīja sešus mēnešus un pilnībā izveseļojās. Atgriezušies mājās, vācieši stāstīja, ka tos ir izārstējusi ‘Paradīzes ieleja’. No tā arī ir cēlies šīs vietas nosaukums.

Šī apburoši skaistā un zaļā ieleja, kas 7 km garumā stiepjas gar kalnu upīti Ankrim, ir ideāla vieta vieglam kalnu pārgājienam. Garām banānu, vīģu un olīvu kokiem, dateļu palmām un neskaitāmiem citiem augiem vijas jauka taciņa, kura aptuveni pēc 3km pastaigas atved līdz vietai, ko droši var uzskatīt par ‘Paradīzes ielejas’ sirdi – te var peldēties kalnu upītē un sauļoties.

Drosmīgākie var izbaudīt arī lēcienus ūdenī no līdz pat 15 metrus augstām klintīm. Šeit var nesteidzīgi baudīt skaistos skatus un kārtējo reizi pārliecināties par to, ka dzīve patiešām ir skaista.

6. diena | Atpūta pie Atlantijas okeāna. Diena bez velo.  Nakts Riad Cheburgena Tamraght

Atlantija okeāns ir otrais lielākais okeāns visā pasaulē un aptver 20% Zemes virsmas. Neaprakstāms un nesalaužams spēks staro no okeāna, ko iespējams sasmelties, lai atjaunotu resursus sevī. Šī diena veltīta tam, lai, pēc labi padarīta darba, laiski izbaudītu patīkami veldzējošo okeāna ūdeni, sajustu Āfrikas siltās pludmales smiltis un iegūtu zeltaini brūnu iedegumu. 

7. diena | Dalībnieku došanās prom. Transfers uz lidostu.

 

ĒŠANA:

6x klasiskās marokāņu brokastis

5x līdzi ņemamās pusdienas (aukstas)

6x tradicionālas un greznas marokāņu vakariņas (siltas)

 

NAKTSMĀJAS:

3x Riad Cheburgena Tamraght (1., 5., 6. nakts)

2x viesu mājās (3., 4. nakts)

1x teltī (2. nakts)

Jārēķinās ar to, ka vienā telpā gulēs 4-8 dalībnieki, kā arī 2., 3., 4. naktī dušas ūdens var nebūt silts.

 

VELOSIPĒDS:

Ir iespējams piedzīvojumā doties ar savu velosipēdu, šādā gadījumā dalības maksa tiek samazināta - 550EUR. Mūsu piedāvātie velosipēdi ir kvalitatīvi un paredzēti šādam braucienam.

 

BAGĀŽA :

Bagāža starp naktsmājām tiek pārvadāta ar speciālu transportu, ļaujot dalībniekiem izbaudīt pilnīgu mīšanās brīvību (braukšanu ar velo bez somām). 

 

KĀ GATAVOTIES:

Mēs iesakām, vismaz vienu mēnesi pirms velo-piedzīvojma sākt pieradināt dibenu (bez jokiem) pie velo-beņka. Ja laikapstākļi to pieļauj, var iet vizināties ar velo pa tuvāko (tālāko) apkārtni, ja nav velosipēda, var iet uz sporta klubu.

 

DALĪBAS MAKSA - 650EUR

Iekļauts:

- lidostu transferi (ja lido ar mūsu ieteiktajiem reisiem);

- transports līdz velo-maršruta sākumam

- bagāžas transportēšana starp naktsmītnēm

- velosipēda īre (4 dienas)

- dzīvošana

- ēšana

- latviski runājoša grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi;

 

NAV iekļauts:

- nokļūšana/ velo transportēšana līdz Marokai un atpakaļ (aviobiļetes; lidostas transfers līdz Marakešai (20 EUR));

- veselības apdrošināšana;

- kabatas nauda.

 

KABATAS NAUDA:

30- 60 EUR suvenīriem un saldumiem.

 

MARŠUTA DIAGRAMMA

 

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159

 

    #PADOTIESAIZLIEGTS