UZ AUGSTĀKO PUNKTU ZIEMEĻĀFRIKĀ - VIRSOTNI "TOUBKAL"!

 

PAR NOMETNI

6 naktis Marokā. Mērķis - ar kājām sasniegt Ziemeļāfrikas augstāko virsotni Toubkal (4167 mvjl.). Mēs iesim nesteidzoties, izbaudot dabu, apciemojot mazos kalnu ciematiņus un iepazīstot tuvāk Āfrikas kalnu iedzīvotāju kultūru. Ēdīsim tikai tradicionālu, ar mīlestību gatavotu ēdienu, par ko rūpēsies marokāņu šefpavārs.
Dalībniekiem nav nepieciešama iepriekšēja pieredze kalnu kāpšanā un profesionāls inventārs. Visa kāpiena laikā mūs pavadīs sertificēts kalnu gids.  

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

  • 2019. gada pavasaris

 

Pieteikšanās

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu skaties zemāk.

 

DALĪBAS MAKSA UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

490 EUR  +  nokļūšana (avio biļetes no 150 līdz 300 EUR - jo laicīgāk iegādāsies, jo lētāk).
Iekļauta dzīvošana (6 naktis), ēdināšana (6x brokastis, 6x pusdienas, 6x vakariņas), lidostas transferi, transports no Marakešas līdz kalniem (un atpakaļ), sertificēta kalnu gida pavadība, mūļu karavāna somu nešanai.

 

APMAKSAS VEIDS

Dalības maksa jāmaksā tikai ierodoties Marokā. Nav priekšapmaksas, tādējādi ir iespējams laicīgi pieteikties un līdz ceļojumam iekrāt attiecīgo summu.

 

CEĻOJOT UZ MAROKU

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza. Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

 

ORGANIZĒTS SADARBOJOTIES AR GO4ADVENTURE.

 

 

Vairākus gadsimtus Marokas un visas Ziemeļāfrikas augstākā virsotne Toubkal valdzina un izaicina piedzīvojumu meklētājus no visas pasaules. Lai gan kāpiens Atlasu kalnu augstākajā virsotnē nav nekāds atpūtas pikniks, tas viennozīmīgi ir pa spēkam ikvienam, kas uztur sevi normālā fiziskā formā. Šis ceļojums nav veidots profesionāļiem, bet gan vienkāršiem, pašpārliecinātiem cilvēkiem, kuri alkst piedzīvojumu un vēlas pārvest mājās īstus stāstus par kultūru un dzīvi Āfrikas kalnos.

Panorāmas skatu burvība, kas mums pavērsies ik uz soļa šajā piedzīvojumā, nav vārdiem izsakāma, to nevar izstāstīt vai pat censties atainot bildēs - to ir jāredz, jāieelpo un jāsajūt! Pašsaprotami, ka visspilgtākās sajūtas mūs pārņems, sasniedzot tieši pēdējo un galveno mērķi - Jebel Toubkal virsotni. Iztēlojies sevi stāvam šeit, skatoties uz mākoņiem zem savām kājām un apzinoties - es esmu uzkāpis Ziemeļāfrikas augstākajā virsotnē.

 

PIEDZĪVOJUMA PLĀNS

 

1. DIENA | IERAŠANĀS: MARAKEŠA

Ierašanās Marokā. Transfers no lidostas uz viesnīcu.

Dienas otrajā pusē – ekskursija pa Marakešu, kurā mēs redzam, sajūtam un izbaudām Āfrikas pilsētas dzīvi un kultūru, vērojam ielu tirgoņu šovus tirgus laukumā, kur tiek spēlēti dažādi mūzikas instrumenti, teātri, spēles un pat dancinātas pieradinātas kobras.

Nakti pavadām Marakešā.

 

2. DIENA | MARAKEŠA - TIZI OUSSEM

No paša rīta pametam Marakešas līdzenumus un dodamies pretī varenajiem Atlasa kalnu piedzīvojumiem. Pēc aptuveni 1,5 h braukšanas mēs sasniedzam nelielu kalnu ciematu Imi Oughlad (1357 mvjl.), kur arī sākas mūsu uzvaras kāpiens Ziemeļāfrikas augstākajā virsotnē. Šīs dienas pārgājiena augstākais punkts ir kalnu pāreja Tizi N'Tacht (2000 mvjl.), sasniedzot kuru, ceļš atkal iet uz leju. Nakšņojam Tizi Oussem (1720 mvjl.). Šīs dienas noietais: ~ 6 h.

 

3. DIENA | TIZI OUSEM - AROUMD

Turpinām pārgājienu. Dienas sākums Tizi Oussem (1720 mvjl.), dodamies pret kalnu. Šīs dienas pārgājiena augstākais punkts ir Tizi N'Tizikert pāreja (2930 mvjl.), no kuras paveras apburoši skati uz vairākām virsotnēm, tai skaitā arī uz Jebel Toubkal. Dienas otrajā pusē ceļš ved no kalna lejā, līdz sasniedzam mūsu šīs dienas apmešanās vietu. Naktsmājas Aroumd (1900 mvjl.). Šīs dienas noietais: ~ 7 h.

 

4. DIENA | AROUMD - JEBEL TOUBKAL

No šīs dienas – tikai uz augšu! Dienas sākums Aroumd (1900 mvjl.) miestā. Ceļš pret kalnu vijas gar skaisto Mizane ieleju un svētceļojuma ciemu Sidi Chamharouch, kurā atrodas viena no šī reģiona garīgā līdera svētnīcām (diemžēl ieeja tikai musulmaņiem). Tālāk kāpums paliek aizvien stāvāks, taka kļūst aizvien zigzag’aināka. Šīs dienas pārgājiena oficiālais galapunkts ir Refuge de Toubkal (3207 mvjl.). Šeit arī naktsmājas. Šīs dienas noietais: ~ 5 h.

Ja esam sasnieguši Refuge de Toubkal laicīgi un enerģija vēl nav izsīkusi (tiem, kam nav izsīkusi), ir iespēja uzkāpt vēl vienā Augsto Atlasu kalnu virsotnē - Ouanoums (3650 mvjl.). Kāpiens nav obligāts. Kāpēji dienas noietajam var pieskaitīt klāt ~ 2 h.

 

5. DIENA | JEBEL TOUBKAL - AROUMD

Finiša taisne ir sasniegta - šodien ir mūsu noslēdzošais kalnu posms. Diena sākas agri no rīta, Refuge de Toubkal (3207 mvjl.). Kāpiens ir stāvs un ir jāpārvar neskaitāmi liela izmēra akmeņi, tomēr, grūtākais šodien ir cīņa ar augstumu, jo ar katru soli tuvojamies aizvien tuvāk 4167m atzīmei. Dzeram ūdeni un mierīgi kāpjam. Sasniedzot Jebel Toubkal (4167 mvjl.) virsotni – visas grūtības aizmirstās. Baudām skatus, atpūšamies. Turpinājumā, kāpjam lejā. Šīs dienas naktsmājas ir miestā Imlil (1750 mvjl.). Šīs dienas noietais: ~ 10 h.

 

6. DIENA | IMLIL - MARAKEŠA

Pēc brokastīm pametam kalnus un braucam (~ 2 h) atpakaļ uz Marakešu. Iekārtojamies viesnīcā, sākas brīvais laiks. Var doties šopingā – maldīties un atkal atrasties vecpilsētas labirintos. Var doties uz kādu tradicionālo SPA centru, pasildīt miesu, kaulus un garu pēc daudzdienu kalnu pārgājiena. Nakts Marakešā.

 

7. DIENA | DOŠANĀS PROM: MARAKEŠA

Transfers uz lidostu. Atvadas un lidojumi uz mājām ar pilnu bagāžu jaunu piedzīvojumu stāstu.

 

LAIKA APSTĀKĻI

Visiem labi zināms tas, ka no eiropiskā viedokļa Āfrikā valda mūžīgā vasara. Tomēr mēs kāpsim kalnā vairāk kā 4 km augstumā un tas nozīmē, ka laika apstākļi pakāpeniski kļūs mainīgi, un ir jābūt gatavam arī zemai, rudenīgai gaisa temperatūrai.

 

SOMĀ LĪDZI

APAVI - slēgti apavi ar stingru un biezu zoli (ideālā gadījumā kalnu apavi, ja nav - der arī piedzīvojuma sporta vai skriešanas apavi).

ZEĶES - visparastākās, bet tās garās. Tā, lai ir pāri potītei.

CIMDI + CEPURE (ja ir maska, ko izmanto slēpojot, snovojot – ņem līdzi). Ideālā gadījumā, cimdi un cepure, kas darinātas no pēc iespējas blīvāka un izturīgāka (vēju necaurlaižošāka) materiāla (ne tamborēti/adīti). Ādas cimdi der. Vienīgais jārēķinās, ka šur-tur nāksies pieturēties, atbalstīties uz rokām – tāpēc vajag tādus cimdus, ko nav žēl noskrāpēt.

TERMOVEĻA/SILTĀ APAKŠVEĻA (kā, nu kurš to sauc - to velk uz plikas miesas, apakšā zem drēbēm, tā sastāv no apspīlēta krekla un tikpat apspīlētām biksēm, tā ir plāna, viegla, aizņem maz vietas somā, bet labi silda, kad ir auksti. Ja nav – var improvizēt un paņemt kaut ko, kas ir plāns, viegls, ar garām piedurknēm/starām, ko pavilkt apakšā zem visām drēbēm. Der arī apspīlētās skriešanas drēbes.

GARĀS BIKSES + VĒJJAKA. Tām nav jābūt ļoti siltām drēbēm. Mežonīgs aukstums šeit nav gaidāms, bet mežonīgs vējš – tas var iepūst kuru katru mirkli. Ja tas pūtīs, tad izpūtīs cauri visbiezākajai jakai. Vienīgais, kas var izglābt situāciju, ir kaut kas, kas aiztur vēju – ideālā gadījumā vējjaka (nevis biezais un siltais vecmammas tamborētais džemperis). Lietus jaka/bikses arī der. Der jebkas, kas ir ar garām piedurknēm/starām un darināts no blīva materiāla. Tam nav obligāti jābūt specializētajam kalnu apģērbam.

JAKA/DŽEMPERIS – ne pārāk silts/biezs, ne pārāk plāns. Tas ir velkams uz termoveļas un zem vējjakas. Šeit derēs arī vecmāmiņas tamborētais džemperis.

 

NAKTSMĀJAS

Mūsu naktsmājas kalnu miestos ir berberu ģimeņu mājas vai kāds kalnu nams, kas kalpo kā viesu māja. Abos gadījumos naktsmājas ir ļoti vienkāršas. Parasti vienā istabā tiek izguldīti 4-8 dalībnieki, dažreiz visi grupas dalībnieki guļ vienā telpā. Matrači (kā gulta) un segas ir pieejamas vienmēr, tīrs palags, guļammaiss – ir katra dalībnieka ziņā. Arī tualete un duša vairākums naktsmājās ir ļoti vienkāršas. Aukstais ūdens ir vienmēr, karstais skaitās liela ekstra (var nebūt). Tualete - ja ir, tad visdrīzāk ‘caurums grīdā’ tipa, ja nav,  tad jāskrien aiz kadiķa vai akmens.

Marakešā dzīvojam izsmalcinātā riādā - tradicionālā marokāņu mājā ar iekšpagalmu – ar eiropietim pierasto tualeti, karsto ūdeni dušā un tīriem palagiem.

 

SOMAS NESĪS MŪĻI

Lai piedzīvojums ir baudāmāks, visas mūsu somas (un citus piederumus) nesīs kalnu mūļi. Bet arī mūļi ir tikai dzīvnieki, tāpēc katra dalībnieka somas svaram ir ierobežojums – 12 kg. Bez tam, somām ir jābūt mīkstām, piemēram, ideāli der bezrāmja mugursoma vai sporta soma, bet neder ciets un kantains koferis.

Katrs dalībnieks uz savas muguras nes tikai tās mantas, kas ir nepieciešamas tekošajai dienai (fotoaparāts, ūdens, jaka, saulesbrilles u.tml.). Dažreiz mūļi tiek vesti pa citiem ceļiem, vai gluži vienkārši - iet ātrāk par mums. Var gadīties, ka mūļus (un līdz ar to savu “nododamo bagāžu”) mēs neredzam gandrīz veselu dienu, tāpēc ir jābūt gatavam visnepieciešamākās mantas nest pašam.

 

NOBEIGUMAM

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza!

Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

Valsts nacionālā valūta - Marokas dirhams. Ir divi varianti, kur to dabūt: pirmais - paņemt līdzi skaidru naudu EUR, USD vai GBP izteiksmē un uz vietas apmainīt to pret dirhamiem (naudas maiņas punktu te ir pietiekošā daudzumā); otrais - paņemt līdzi savu VISA vai MASTERCARD bankas karti, no kuras jebkurā bankomātā varēs izņemt skaidru naudu (norēķināties ar karti nav iespējams). Ārpus Marokas pirkt (mainīt) Marokas dirhamus nav ieteicams!

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159

 

    #PADOTIESAIZLIEGTS