MISIJA VJETNAMĀ

Ar skatu īstajā pasaulē.

 

PAR NOMETNI

14 dienas Vjetnamā. 5 dienas mēs pavadīsim brīnumaino skatu iekļautajā Sapa kalnu reģionā dzīvojot kopā ar vietējiem iedzīvotājiem. Katru dienu, ejot nelielos pārgājienos, mēs apciemosim dažādas kalnu iedzīvotāju ciltis. Mēs ielūkosimies viņu ikdienas darbos, pieliekot arī savu izpalīdzīgo roku un komunicēsim ar cilts bērniem, kuriem mēs vedīsim dažādas dāvaniņas. Tālāk mūsu mērķis būs Vjetnamas augstākā virsotne Fansipāns. Divu dienu laikā mēs sasniegsim pašu augstāko virsotni Indoķīnā (3,143 milj.). Labā ziņa ir tā, ka šī virsotne ir sasniedzama arī vidēji fiziski sagatavotiem cilvēkiem un neprasa profesionālu pieredzi. Pēc tam mēs dosimies 3 dienu izbraucienā ar laivu pa pasaules dabas brīnumu Halongas līci. Mēs brauksim ar kajakiem, apciemosim dažādas salas un izpētīsim vienu no neparastākajām alām Āzijā. Tālāk mūsu ceļi vedīs uz Ninh Binh pilsētu, lai izpētītu apkārtni un atkal dotos ūdens piedzīvojumā, kur mēs kļūsim par lieciniekiem vienreizējām un neparastām vietējo iedzīvotāju airēšanas spējām. Protams, neizpaliks arī urbānā dzīve. Trīs vakari tiks veltīti galvaspilsētas Hanojas drūzmai. Lai pieliktu punktu uz i, ceļojuma beigās mēs dosimies uz Mua Caves kalnu, kur, pārvarot tikai 500 pakāpienus, mēs nonāksim brīnumainā virsotnē, uz kuras guļ pūķis, kas simbolizē visumu, dzīvību un eksistenci. 
 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

31. marts – 15. aprīlis: ir brīvas vietas

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti e-pastā uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk. 

 

DALĪBAS MAKSA UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

790 EUR + avio biļetes ( +- 600 EUR)
 
Dalības maksā iekļauts: visas aprakstā minētās aktivitātes, visas naktsmītnes 14 dienām, visi nepieciešamie transfēri, vietējie gidi pārgājienos un ekspedīcijās, ēdināšana katru dienu izņemot 3 nepilnas dienas, kad būs brīvais laiks Hanojas pilsētā. Nav slēptu papildus izmaksu ceļojuma laikā. 
 
Dalības maksā nav iekļauts: avio biļetes (630 EUR), Vjetnamas vīza (25 dolāri), ielūgums vīzas iegūšanai (6 dolāri), dzeramais ūdens ārpus ēdienreizēm (zem 1 EUR par litru), ēdienreizes Hanojas pilsētā (kopā ap 15 EUR), nauda taksim brīvajā laikā Hanojā (pāris EUR pēc paša velmēm). 
 

 

APMAKSAS VEIDS

 

Dalības maksa jāmaksā, ierodoties Vjetnamā. Nav priekšapmaksas, tādējādi ir iespējams laicīgi pieteikties un līdz ceļojumam iekrāt attiecīgo summu.

 

CEĻOJOT UZ VJETNAMU

Latvijas pilsoņiem ieceļošana Vjetnamā ir vienkārša, nepieciešamā ceļojuma vīza tiks nokārtota, ielidojot Vjetnamā (līdzi 2 pases bildes), bet nepieciešamo ielūgumu tās saņemšanai ir iespējams viegli nokārtot interneta tiešsaistē. Mēs dalībniekiem palīdzēsim to izdarīt. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. 
 
Vjetnamā nav nepieciešamas īpašas, obligātās vakcinācijas, bet ir ieteicamas vakcinācijas pret A un B hepatītu.
 

KĀPĒC AR MUMS? 

Ceļojumā dosies Fitness ABC komanda - Viesturs un Santa. Tieši Santa ir gadu nodzīvojusi Vjetnamā, mācot vietējiem bērniem angļu valodu. Pateicoties gada laikā iegūtajiem vērtīgajiem kontaktiem un pieredzei, mums būs neatkārtojama iespēja ielūkoties īstajā Vjetnamas pasaulē un izbaudīt tādu atmosfēru, kas citiem tūristiem šeit ir grūti sasniedzama.  
 

 

 

CEĻOJUMA PLĀNS

 

1. diena. Ierodamies Hanojas lidostā, saņemam vīzas. Mērojam ceļu uz Hanojas centru, lai iekārtotos viesnīcā. Brīvais laiks pilsētas izpētei. Dalībnieki var doties kopā ar Fitness ABC komandu uz tādām interesantām vietām kā Train Street, Hoan Kiem ezeru un citām vietām. 

 

 

2. diena. Dodamies uz Sapa. Pēc 5h autobusā ierodamies Sapā, kur mūs sagaida Hmong cilts pārstāve. Dodamies pārgājienā caur kalniem, lai nokļūtu uz 15 km attālo cilti. Iekārtojamies vietējo mājvietās. Kopīgi ar vietējiem pagatavojam un paēdam gardu, uz uguns taisītu maltīti un vakaru pavadām ar sarunām un tuvāku iepazīšanos. Nakts vietējo naktsmītnē Sapā.

 

 

3. diena. Iejūtamies Hmong cilts ikdienā – komunicējam ar vietējiem iedzīvotājiem, dodamies palīdzēt ikdienas darbos, rotaļājoties ar bērniem, spēlējam futbolu un dziedam dziesmas. Nakts vietējo naktsmītnē Sapā.

4. diena. Dodamies ceļā uz nākamo ciematu. Pēcpusdienā ierodamies tur. Kopā pa dienu noejam aptuveni 10 -15 km. Nakts vietējo naktsmītnē Sapā.

 

 

5. diena. Ceļamies un dodamies atpakaļ uz Cat Cat ciematu. Ejam aptuveni 10 - 15km. Ēdam pusdienas. Paliekam pa nakti.

6.diena. Brīva diena Cat Cat ciematā atpūtai pirms kāpiena Fansipānā. Šajā ciematā bērniem tiek mācīta angļu valoda un, iespējams, mums būs izdevība piedalīties šajā procesā kā ārzemju ciemiņiem. Kā arī visa nauda, kas tiks samaksāta par gida pakalpojumiem kāpienam Fansipānā, tiks novirzīta šīs skolas attīstībai.

7. diena. Agri no rīta braucam uz Fansipānu, un mēs uzsākam kāpienu Indoķīnas augstākajā virsotnē. Protams, mūs pavada profesionāls gids. Paliekam pa nakti kalnos 2000m augstumā.

8. diena. Turpinām ceļu, lai sasniegtu Fanispāna virsotni. Vakarpusē jau esam lejā un dodamies uz autobusu, kurš nogādās mūs atpakaļ Hanojā. Vakaru pavadām pilsētā.

 

 

9. diena. Dodamies uz dabas brīnumu Halongas līci. Pavadām 2h autobusā. Ierodoties, dodamies uz laivu, kura mūs vizina caur līci. Braucam ar Kajakiem, peldam. Paēdam vakariņas un izrādām balsis, dziedot karaoke. Nakts uz kuģa Halongas līcī.

10. diena. Dodamies pilnas dienas tūrē pa salām, braucam ar kajakiem, peldam, kāpjam uz dažādām klinšu virsotnēm. Nakts bungalo mājiņās uz vienas no Halongas līča salām.      

 

 

11. diena. Dodamies apskatīt dažas neparastākās alas Āzijā, kas atrodas uz salas. Apskatām džungļus un uzkāpjam salas kalnā. Pusdienas. Dodamies uz autobusu, lai nokļūtu Hanojā. Nakts viesnīcā.

12. diena. Dodamies no Hanojas uz Ninh Binh. Ierodamies tur pusdienlaikā, baudām pusdienas un dodamies izbraucienā pa upi, kurā vietējie ļaudis demonstrē vienreizējas spējas, airējot gan ar rokām, gan kājām. Vakars pilsētas izpētei. Nakts viesnīcā.

13. diena. Rīta agrumā dodamies uz Mua Caves kalnu, kur pievaram 500 pakāpienus, lai baudītu fantastisku skatu uz zaļojošajiem rīsu laukiem. Paēdam, atpūšamies un pēcpusdienā dodamies atpakaļ uz Hanoju. Brīvais laiks. Vakars nakts tirgum Hanojā, Beer street apmeklējumam un citām vietām, vai vienkārši atpūtai.

 

 

14. diena. Dodamies uz lidostu un uz mājām. Piepildīti ar emocijām, iespaidiem un neatkārtojamu pasaules izziņas pieredzi.

 

 

Klimats

Pavasara mēnešos Vjetnamas ziemeļos vidējā temperatūra ir aptuveni + 24 grādi, taču pārsvarā tā sasniedz aptuveni + 30 grādus. Kāpjot Fanispāna kalnā, laiks var būt vēss.

 

Līdzi somā

Līdzi tikai mugursoma, kuru ir ērti ņemt līdzi arī pārgājienos, jo ne vienmēr mums būs iespēja atstāt savas mantas. Līdzi somā sporta apavi, pārgājieniem piemēroti apavi, sporta drēbes, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet kāpienam Fanispāna kalnā siltākas drēbes ar garajām piedurknēm, bikses, cimdi, cepure, lietus mētelis. Papildus mazā soma, ko paņemt līdzi ekskursijās. Pret iedeguma krēms un aptieciņa.

Vjetnamā ir ļoti lēts pārgājienu un sporta apģērbs - ja kāds vēlēsies, tam būs laiks pirmajā vakarā Hanojā.

 

Dzīvošana

Ceļojuma laikā mēs izbaudīsim visus iespējamos nakšņošanas veidus- viesnīcas, hosteļi, bungalo mājiņas, vietējo iedzīvotāju mājas ciematos, kuģa kajīte un speciālas teltis kalnā. Īsti piedzīvojumi un pasaules izpēte vienmēr prasa ceļotāja pacietību, tāpēc ne vienmēr šeit sagaidīsiet eiropiskas ērtības. Ņem to vērā pirms piesakies!

 

Ēšana.

Mēs rūpēsimies par to, lai nometnes laikā dalībnieki vienmēr būtu paēduši un enerģijas piepildīti. Ņemiet vērā to, ka mēs uzturēsimies daudzās vietās, kas nav paredzētas tūristiem, tāpēc neviens mūs neuztver kā cilvēkus, kuri ir īpaši jāapkalpo ar ēdienkarti, un tas nozīmē, ka būs vien jāēd tas, kas tiek likts galdā vai, diemžēl, jāpaliek ar tukšu vēderu. Ja situācija piespiedīs, iespējams, dažās pārgājienu dienās dalībnieki saņems tikai brokastis un vakariņas. Visas mūsu ēdienreizes būs vienkāršas, dabiskas, veselīgas un bez liekām restorānu ērtībām. Pēc situācijas, bieži ēdīsim vietējo “street food”. Iespēju robežās mēs rūpēsimies arī par veģetāriešiem. Par saldumiem, kafiju, krāsainajiem dzērieniem, kokteiļiem un dzeramo ūdeni dalībniekiem būs jārūpējas pašiem.
Mēs nerūpēsimies par ēdināšanu laikā, kad būsim galvaspilsētā Hanojā (3 nepilnas dienas), lai dalībnieki paši varētu izbaudīt pilsētas drūzmas piedāvātās iespējas. Vjetnamā ir ļoti daudz augļu un ēdienu, par kuriem lielākā daļa eiropiešu nav pat dzirdējuši. Dalībniekiem būs iespējams nogaršot daudz ko nebijušu. Gan Pho, gan Banh Mi, gan Buncha, tofu, jūras ēdienus, kā arī vardes, čūskas un kukaiņus – viss atkarīgs no vēlmēm un uzdrīkstēšanās.

 

Kabatas nauda.

Dalības maksā ir iekļauts viss nepieciešamais un nozīmīgi papildus tēriņi ceļojuma laikā nebūs. Atvēliet pāris desmitus EUR kafijai, krāsainajiem dzērieniem, augļu kokteiļiem, dzeramajam ūdenim, ēdienreizēm Hanojas pilsētā, suvenīriem un taksim, ja brīvajā laikā vēlēsieties mērot lielākus attālumus Hanojā. 

Valsts nacionālā valūta.

Viens EUR ir aptuveni 27’000 Vjetnamas dongu (kurss bieži svārstās). Tos izdevīgāk būs samainīt Vjetnamā uz vietas. Nometnes dalības maksa jāmaksā EUR valūtā. Lidostā par vīzu būs jāmaksā dolāros, tādēļ personīgo tēriņu naudu labāk samainīt uz USD, lai USD atkal apmainītu uz Vjetnamas dongu.

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159

 

    #PADOTIESAIZLIEGTS