FRĪDAIVINGA NOMETNE ĒĢIPTĒ

Vienā no pasaules labākajiem daivinga kūrortiem!

 

PAR NOMETNI

7 neaizmirstamas dienas Ēģiptē - vēstures epicentrā, leģendu, noslēpumu un mūmiju valstībā. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze frīdaivingā. 

  • tikai īstā, tūristu nepārņemtā Ēģiptes daļa;
  • frīdaivinga treniņi ar Baltijas labāko nirēju, Latvijas vairākkārtēju rekordisti niršanā dziļumā;
  • rīta fitnesa treniņi;
  • trekings Mozus kalnā (2285 mvjl.);
  • Svētās Katerīnas ciemats, klosteris un mūki;
  • vakars pie ugunskura tuksnesī;
  • Dahabas ciemats;
  • populārākie niršanas punkti Ēģiptē (arī pasaulē).
  • diena uz privātās jahtas;
  • sagatavošanās treniņš Latvijā.

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

 

NORISES DATUMI

2021. gads : datumi drīzumā!

 

 

Pieteikšanās

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk. To cenas ir sākot no 60 EUR līdz 200 EUR par abiem virzieniem kopā. 

 

IZMAKSAS UN TAJĀS IEKĻAUTAIS

540 EUR + avio ( 60 - 200 EUR abos virzienos kopā, robežas nodeva 48 EUR).
Tiem, kas vēlas ņemt līdzi bērnus:
8 g. - 12 g. - 440 EUR
 
Iekļauts viss programmā minētais, dzīvošana viesu mājā, ēdināšana 3x dienā, transfēri, ekskursijas, vietējie gidi, tuksneša apciemojums, diena uz jahtas, rīta rosmes, frīdaivinga nodarbības, tam nepieciešamais inventārs un profesionāls, latviski runājošs instruktors, kurš ir pasaules TOP 15 labāko sportistu sarakstā. Nav slēptu izmaksu. Dalībnieki tiks aicināti arī uz bezmaksas frīdaivinga nodarbību Latvijā pirms ceļojuma. 
 
Nav iekļauts-  avio biļetes, robežas nodeva, apdrošināšana, suvenīri, junkfood’i. 

 

APMAKSAS VEIDS

Tikai ierodoties Ēģiptē. Nav priekšapmaksas, tādējādi ir iespējams laicīgi pieteikties un līdz ceļojumam iekrāt attiecīgo summu.

 

CEĻOJOT UZ ĒĢIPTI

Latvijas pilsoņiem ieceļošana Ēģiptē ir vienkārša un nekāda iepriekšēja dokumentācija nav nepieciešama. Latvijas nepilsoņiem vīza būs jākārto pirms brauciena. 
Mūsu avio galapunkts ir Izraēlas robeža. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Ēģiptē nav nepieciešamas īpašas, obligātās vakcinācijas.

 

KĀPĒC AR MUMS? 

Mūsu frīdaivinga instruktore Beāta ir TOP pasaules saraksta sportiste. Beāta Ēģiptē ir nodzīvojusi 5 gadus. Iegūtā pieredze un vērtīgie kontakti padarīs šo ceļojumu neatkārtojamu. Ar mums tu redzēsi tikai īsto Ēģiptes pasauli. 

 

 

DALĪBNIEKU ATSAUKSMES LASI KOMENTĀROS - SPIED ŠEIT

NOMETNES PLĀNS

Ierodamies Izraēlā. Šķērsojam blakus esošo Ēģiptes robežu un dodamies uz Svētās Katerīnas klostera kempingu. Ēdam vēlās vakariņas. Dodamies gulēt. 

1. diena. Nesteidzoties ceļamies. Ēdam brokastis. Ar kājām dodamies uz netālo Svētās Katerīnas klosteri izbaudīt vēsturi un apciemojam mūkus. Pusdienas. Pēc tam dodamies trekingā uz Mozus kalna virsotni vērot saulrietu. Tradicionālās vakariņas kopā ar beduīnu ģimeni. Transfērs uz Dahabu. Iekārtojamies kempingā. Vakars kempingā. Dodamies gulēt. 

2. diena. Mostamies. Dodamies pielaikot un izvēlēties niršanai nepieciešamo ekipējumu. Brokastis. Teorētiskā lekcija par to, kas ir frīdaivings (eng, rus vai lat valodās). Stiepšanās vingrinājumu treniņš, kas nepieciešams frīdaiveriem. Dodamies ūdens dzelmē. Pusdienas. Brīvais laiks. Pastaiga pa lagūnu. Vakariņas. Vakars kempingā. Dodamies gulēt. 

3. diena. Mostamies. Rīta rosme. Brokastis. Dodamies uz Blue Hole. Snorkelēšana, frīdaivings, atpūta. Pusdienas. Brīvais laiks. Vakariņas. Vakars kempingā. Dodamies gulēt.

4. diena. Mostamies. Rīta rosme. Brokastis. Dodamies ar jahtu uz Gabr El Bint. Lekšana ūdenī no jahtas klāja, frīdaivings. Pusdienas uz jahtas klāja. Brīvais laiks. Pastaiga pa Dahabu. Vakariņas. Vakars kempingā. Dodamies gulēt.

5. diena. Mostamies. Brokastis. Rīta rosme. Dodamies uz Moray garden. Frīdaivings, sauļošanās. Pusdienas. Brīvais laiks. Pastaiga pa Dahabu. Vakariņas. Vakars kempingā. Dodamies gulēt. 

6. diena. Mostamies. Brokastis. Rīta rosme. Dodamies ūdens dzelmē. Pusdienas. Brīvais laiks. Braucam uz tuksnesi, lai izbaudītu beduīnu tradicionālās vakariņas. Dodamies uz kempingu. Dodamies gulēt. 

7. diena. Mostamies. Brokastis. Dodamies mājās. 

 

 

Klimats

Ziemas mēnešos laikapstākļi ir pielīdzināmi Latvijas vasarai, tikai lietus šeit nelīst biežāk kā reizi gadā. Gaisa temperatūra dienas laikā var sasniegt pat 30 grādus. Svētās Katerīnas kempingā gaisa temperatūra būs zemāka, jo tas atrodas kalnos. Aukstākajos mēnešos tas var būt pat zem 8 grādiem. 
 

Līdzi somā

Jāizvēlas ērta ceļotāju mugursoma, kas der kā rokas bagāža. Līdzi - sporta apavi (vislabāk 2 pāri), pludmales apavi, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet vakariem siltākas drēbes ar garajām piedurknēm un bikses. Svētās Katerīnas klostera kempingā nakts, iespējams, būs vēsa, tāpēc jābūt gataviem gulēt ar siltajām drēbēm. Mozus kalna virsotne, iespējams, būs vēsa un vējaina, tāpēc prātīgi būtu neatteikties no lieku cimdu pāra un cepures mugursomas kabatā. Noderēs arī pieres lukturītis un papildus mazā mugursoma. To visu bez problēmām ir iespējams ietilpināt rokas bagāžā. 
 

Dzīvošana

Mēs dzīvosim ērtā viesu mājā ar lielisku terasi, dārzu un citām ērtībām. 5 minūšu gājienā no jūras krasta. Mājā būs pieejams internets. Pārīšiem tiks ierādītas divvietīgās istabiņas. Mozus kalna kempingā, kur mēs pavadīsim pirmo nakti, arī būs pieejamas visas minētās ērtības.
 

Ēšana

Katru dienu tiek ieturētas trīs bagātīgas maltītes, kas pagatavotas, ievērojot vietējās tradīcijas. Visas mūsu ēdienreizes ir veselīgas, uzturvielām bagātas un pagatavotas tikai no vietējiem produktiem. Protams, mēs būsim parūpējušies arī par veģetāriešiem un vegāniem. 
 

FREEDIVING jeb Frīdaivings

Frīdaivings ir niršana dziļumā, aizturot elpu un neizmantojot nekādus elpošanas aparātus. Ar frīdaivingu nodarbojas daudzi aktīvās atpūtas mīļotāji, kam patīk zemūdens pasaule un tās skaistums. Iepriekšēja pieredze nav nepieciešama. Nometnes mērķis nav izaudzināt jaunus frīdaiverus, bet gan dot iespēju ielūkoties krāšņajā zemūdens dzīvē profesionāļu uzraudzībā. Tie, kas nevēlēsies doties dzelmē - droši varēs tā vietā baudīt sauli. Nodarbības notiks pa vairākām sērijām, laiks laiskai saules baudīšanai atliks visiem. 
 
Nirsim kopā ar Beatu Grickeviču, Latvijas dziļāko nirēju (80m) un profesionālu frīdaivinga instruktori. “Cilvēks treniņu laikā var atklāt sava ķermeņa un prāta super spējas un izdarīt to, kas pirms tam likās pat neiespējams. Iemācīsimies kustēties kā zivs ūdenī, pareizi elpot, lai pilnīgā klusumā, mierā un brīvībā baudītu zemūdens pasauli un vairāk izprastu un iepazītu arī sevi pašu.” -  Beata.
 
Beata Grickeviča ir 20 Latvijas nacionālo rekordu īpašniece frīdaivingā dziļumā. Jau pēdējos 3 gadus šajā sporta veidā Beata ir TOP 15 pasaules labāko sportistu sarakstā. Beata Grickeviča ir sertificēts treneris ar lielu pieredzi darbā gan ar amatieriem, bērniem, gan sacensību līmeņa sportistiem. Tieši Ēģiptes pilsēta Dahaba ir tā vieta, kur Beata nodzīvoja 6 gadus, ik dienas trenējoties un trenējot citus. 
 

Fitnesa treniņi

Tie, kas nevēlēsies no rītiem pagulēt ilgāk, varēs doties kopā ar treneri 5 km skrējienā pa Dahabas ciemata promenādi un izpildīt pāris fitnesa vingrinājumus. Brokastis vienmēr liekās gardākas, ja esi no rīta kārtīgi pasportojis. 

 

Svētās Katerīnas klosteris

Svētās Katerīnas klosteris ir Grieķijas Pareizticīgās baznīcas vīriešu klosteris, kas atrodas Sīnaja kalnā. Šis ir viens no vecākajiem kristiešu klosteriem pasaulē, kas vēl darbojas un tajā dzīvo īsti mūki. Lielākie klostera dārgumi ir ikonas, no kurām dažas gleznotas pirms 8. gadsimta, manuskripti, degošais krūms, kas aug klostera pagalma vidū, Mozus aka, Justiāna bazilika. Klostera bibliotēka ir otrā vērtīgākā aiz Vatikāna bibliotēkas. 2002. gadā klosteris iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. 
Kopā ar gidu mēs iesim ekskursijā pa klostera teritoriju, dārzu, kambariem, kā arī apciemosim mūkus. 
 

Mozus kalns

Sīnajas pussalas viens no populārākajiem objektiem ir Mozus kalns, kur pēc svēto rakstu nostāstiem Mozus no Dieva saņēma 10 baušļus. Virsotne ir 2285 metrus augsta. 
Uz Mozus kalna virsotni ved speciāli ceļi. Mūs pavadīs kalnu gids. Mūsu temps būs ļoti nesteidzīgs. Kalna virsotnē pavērsies brīnišķīgs skats, jo mēs dosimies vērot saulrietu. Tos, kam kāpiens kalnā liksies par garu un grūtu, kalnā uznesīs vietējo beduīnu kamieļi un tas maksās aptuveni tikai 10 - 15 EUR. 
 
 

Dahaba

Dahaba ir maza, aizraujoša un saulaina pilsēta, kas atrodas Ēģiptes Sarkanās jūras piekrastē. Tajā ir aptuveni 5 tūkstoši iedzīvotāju. Dahaba ir kā zaigojoša Akabas līča pērle, kas atrodas starp iespaidīgiem un skaistiem Sīnajas kalniem. Dahabas nosaukums nāk no vārda “zelts” arābu valodā. Sīnajā tas nozīmē-  “zelta smiltis, zila jūra un spilgta, oriģināla, kolorīta dzīve.” 
Dahaba ir mūsdienu tūrisma attīstības centrs ar dateļu palmām un lieliskām iespējām daivingā, frīdaivingā un vindsērfingā. Šo pilsētu ir iecienījuši labākie ūdens nirēji no visas pasaules, kā arī šeit regulāri notiek pasaules līmeņa sacensības. Dahaba nav klasiska tūristu pilsēta, šiet nedodas lielas tūristu grupas, vietējie iedzīvotāji nav uzbāzīgi, cenas veikalos visiem ir vienādas, gan vietējiem, gan iebraucējiem. 
 

Blue Hole

Tikai 5 km attālumā no Dahabas atrodas slavenais BLUE HOLE. Tas ir viens no pasaules dabas brīnumiem un viena no labākajām niršanas vietām pasaulē. Tā ir 100 m dziļa “aka”, kurai apkārt ir rifs ar daudzveidīgu zivju un koraļļu klāstu. Pastāv ļoti liela iespēja ieraudzīt delfīnus un bruņurupučus. Blue Hole būs viena no mūsu daivinga pieturām.
 

Moray Garden jeb Murēnu dārzs

Mierīga atpūtas vieta 15 km attālumā no Dahabas ciemata. Pateicoties savai burvīgajai zemūdens pasaulei, Murēna dārzs ir ļoti iecienīts starp frīdaiveriem un zemūdens fotogrāfiem. Krastā paveras burvīgi skati uz tuksneša klintīm. Šeit mēs pavadīsim visu dienu, sauļosimies, nodarbosimies ar frīdaivingu, ieturēsim pusdienas. Ja kāds vēlēsies, par nelielu samaksu šeit ir iespējams izbraukt ar kvadracikliem. 

 

Diena uz jahtas

Mēs pavadīsim burvīgu dienu uz jahtas, kura peldēs līdz pat Gabr El Bint, kur paveras burvīgi skati un kas ir pēdējais punkts Dahabas ciematā. Frīdaivings un jautra lekšana ūdenī no jahtas klāja. Uz klāja mēs arī ieturēsim pusdienas, sauļosimies, vienkārši baudīsim atpūtu un lieliskos skatus uz klinšaino tuksnesi. 
 

Vakariņas tuksnesī

Braucot atklātos pikapa bagāžniekos (tradicionāls pasažieru pārvietošanas veids), vietējie šoferi mūs aizvedīs uz tuksnesi, kur mūs sagaidīs ugunskurs, tradicionālās beduīnu vakariņas un pasakaini zvaigžņotas debesis, kurās redzams Piena ceļš. Mēs pavadīsim laiku nesteidzoties- sarunas, tēja un/vai vīna baudīšana.  

 

VALŪTA

1 EUR ir vienāds ar aptuveni 21 Ēģiptes paundu. Ēģiptē naudas maiņas punkti būs daudz, naudu varēs samainīt, arī šķērsojot robežu. Robežas nodevas varēs apmaksāt EUR valūtā. 

 

Kabatas nauda

40- 70 EUR suvenīriem, saldējumam un augļu kokteiļiem. 
 
 
 

 

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS