GRUZIJA

Kultūra un atpūta pie Melnās jūras

 

PAR NOMETNI

7 dienas Batumi pilsētā. Ciemos pie mūsu draugiem - latviski runājošas gruzīnu ģimenes. Atpūta, kultūra un pilnīga gruzīnu autentika. Dažādas ekskursijas - Adžārijas kalni, kalnu upes, peldes zem ūdenskritumiem, brauciens ar laivām, Martvili kanjons, Tskaltubo pilsēta, Prometeus alas, Pētera cietoksnis, botāniskais dārzs, klosteri un dažādi tirgus laukumi. Ik dienas mēs baudīsim tikai tradicionālo gruzīnu virtuvi, par ko rūpēsies mūsu gruzīnu pavārs. Mēs dzīvosim burvīgā vasaras viesu mājā, kas ir uzcelta kalna pakājē, kur paveras brīnišķīgi skati un kura atrodas tikai 5 minūšu gājienā no kalnu upes, un 20 minūšu gājienā no Melnās jūras krasta. Ceļojums ir paredzēts visiem, arī cilvēkiem ar zemu fizisko sagatavotību un ģimenēm kopā ar bērniem.  

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

2021. gads - datumi drīzumā

 

Pieteikšanās

Raksti e-pastā uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk.

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

420 eur + avio (200 - 350 eur).
Iekļauti visi transfēri, dzīvošana, ēšana, latviski runājošs gruzīnu gids visu ceļojuma laiku, visas pieminētās ekskursijas, ieejas maksas apskates objektos. Nav slēptu izmaksu. 
Nav iekļauts- avio biļetes, apdrošināšana, suvenīri, junkfood’i, alkoholiskie dzērieni. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk.
Tiem, kas vēlas līdzi ņemt bērnus: 
Bērniem līdz 5 gadu vecumam: 200 eur
 

 

APMAKSAS VEIDS

 

Tikai ierodoties Gruzijā. Nav priekšapmaksas, tādējādi ir iespējams laicīgi pieteikties un līdz ceļojumam iekrāt attiecīgo summu.

 

CEĻOJOT UZ GRUZIJU

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Gruzijā un izceļot no tās bez vīzas. Gruzijā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Skolniekiem ir jāņem līdzi arī skolnieku apliecības. 
 

 

 

CEĻOJUMA PLĀNS

Ikdienu jūs pavadīsiet kopā ar pieredzējušu, latviski, krieviski un gruzīniski runājošu vietējo gidu, kurš ar tūrismu Gruzijā nodarbojas vairāk kā 13 gadus.

Pirmā diena. Ierodamies Kutaisi lidostā. Dodamies uz viesu māju. Atpūta un brīvais laiks. 

Otrā diena. Ēdam brokastis. Ekskursija uz Adžārijas kalniem. Apskatām un peldam zem dažādiem ūdenskritumiem. Ēdam tradicionālās pusdienas kalnos ar iespēju degustēt Gruzijas vīnus. Dodamies uz viesu māju. Brīvais laiks. Vakariņas.

Trešā diena. Dodamies uz citu Melnās jūras pludmali Batumi pilsētā. Atpūšamies un sauļojamies pie jūras. Braucam uz viesu māju. Brīvais laiks. Ēdam vakariņas.

Ceturtā diena. Ēdam brokastis. Braucam uz Guria reģionu, kur dodamies pavisam nelielā izbraucienā ar laivām, apskatot ūdenskritumus. Ēdam pusdienas. Apskatam Martvili kanjonu. Dodamies uz Prometeus alām caur Tskaltubo pilsētu . Braucam uz viesu māju. Vakariņas.

Piektā diena. Ēdam brokastis mājās. Braucam uz Pētera cietoksni. Botāniskais dārzs. Sieviešu klosteris. Braucam uz viesu māju. Brīvais laiks. Vakariņas.

Sestā diena. Ēdam brokastis viesu mājā. Braucam uz vīriešu klosteri. Braucam uz viesu māju. Vakariņas. Braucam uz Batumi pilsētu apskatīt starojošās strūklakas. Braucam uz viesu māju.

Septītā diena. Ēdam brokastis. Brīvais laiks. Braucam uz Batumi pilsētu apmeklēt dažādus tirgus laukumus, lai iegādātos suvenīrus. Brīvais laiks pilsētā. Braucam uz viesu māju. Vakariņas.

Astotā diena. Agri ceļamies. Ēdam brokastis. Dodamies uz lidostu.

Programmas galveno aktivitāšu secība pa dienām var mainīties vietām.

 

Dzīvošana.

Dzīvosim burvīgā vasaras viesu mājā, kas ir uzcelta kalna pakājē, kur pavērsies brīnišķīgi skati. 5 minūšu gājienā no kalnu upes un 3,5 km attālumā no Melnās jūras krasta. Svaigs gaiss, klusums un miers. Māju apsaimnieko kārtīga gruzīnu ģimene, dārzā tiek audzēti dažādi augļi, tiek darināti vīni un citi dzērieni. Mājā būs pieejamas divvietīgās un trīsvietīgās istabiņas. Mājā būs pieejams arī WI FI tīkls.

Ēdināšana.

Pārsvarā mēs ieturēsim maltīti 2 reizes dienā- brokastis un vakariņas, izņemot divas dienas, kad ekskursiju laikā baudīsim arī īpašas pusdienas ar iespēju degustēt vīnus. Šeit ēdināšana ir tik bagātīga, gruzīni ir tik viesmīlīgi, ka jebkuram ar brokastīm un vakariņām būs vairāk kā pietiekami. Kā arī ēdienus no galda varēs ņemt sev līdzi. Tā būs īsta gruzīnu virtuve, par ko rūpēsies mūsu gruzīnu pavārs. Galdā tiks likti daudz un dažādi ēdieni, piemēram, sultānu pankūkas ar gaļu, hinkali ar gaļu, pelmeņi ar sieru, sacivi- vista riekstos, zupa harčo, plovs, čiberuli, baklažāni, šašliks, hačapuri, adžapsandals, odžahuri, zivis- forele, gruzīnu soļanka, dažādi salāti un augļi un daudz kas cits. Dzērieni- svaigs govs piens, gruzīnu jogurts, kafija, tēja no mājas dārza, augļu kompots. Mēs rūpēsimies arī par veģetāriešiem un vegāniem. Ēdienu un dzērienu baudīšana noteikti būs būtiska un neaizmirstama šī ceļojuma avantūra.

Ekskursijas.

Lielāko daļu laika mēs pavadīsim izbaudot dažādākās vietas ar brīnumainu dabu un kultūras noskaņu- Batumi pilsētas centrs, Adžārijas kalni, ūdenskritumi, laivas, senie, jaunie, vīriešu, sieviešu klosteri, cietokšņi, Tskaltubo pilsēta, Prometeus alas, kanjons, tirgus laukumi. Šī ceļojuma laikā garos trekingos mēs neiesim, mēs visur brauksim ar automašīnu un kājām nostaigāsim vien pāris kilometrus. Bet tie, kas tomēr vēlēsies doties pāris stundu pārgājienā augšup pa kalnu, varēs izvēlēties doties uz atsevišķiem apskates objektiem ar kājām. Ja kāds dalībnieks vēlēsies pavadīt ilgāku laiku pilsētā, pludmalē vai doties uz to vēl kādā citā brīdi- Jums būs tāda iespēja.

Līdzi somā.

Sporta apavi (vislabāk 2 pāri), sporta drēbes, pludmales apavi, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet vakariem siltākas drēbes ar garajām piedurknēm un bikses. Mazā soma, ko paņemt līdzi ekskursijās.

Kabatas nauda.

Mēs iesakām atvēlēt pāris desmitus EUR Gruzijas suvenīriem. Tirgū iespējams būs iegādāties dažādus suvenīrus, rotaslietas, traukus un tamlīdzīgi. 

Valsts nacionālā valūta.

Gruzijas lars. Tos izdevīgāk būs samainīt tikai Gruzijā uz vietas. Nometnes dalības maksa jāmaksā EUR valūtā.

 
 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS