“HOLIVUDAS GRĀVĒJS”

Sanfrancisko --- Losandželosa
800 + km

 

PAR EKSPEDĪCIJU

16 naktis Amerikas Savienotajās Valstīs. Vairāk kā 800 km gara veloekspedīcija no Sanfrancisko Zelta vārtu tilta līdz Losandželosas Holivudas zīmei. 10 dienas mēs brauksim pa leģendāro Kalifornijas štata ceļu, kas visā savā garumā ved tieši gar Klusā okeāna krastu. 10 naktis mēs pavadīsim zem klajas debess visdažādākajās okeāna krasta apkārtnēs. Brauciena laikā mēs izpētīsim dažādas Kalifornijas pilsētas, nacionālos parkus, meža takas, kalnu ceļus, ūdenskritumus, klintis un klusās pludmales, kas būs paslēpušās mūsu ceļā. Lai brauciena noslēgumā lēni ieripotu Malibu pludmales promenādē, izbaudot tipiskāko amerikāņu pludmales kūrorta dzīvi, tieši tādu, kas redzēta mūsu zilajos ekrānos. Ceļojuma pēdējās dienas tiks veltītas pelnītai atpūtai un izklaidēm pasaules kino un popkultūras epicentrā, Disnejlendas dzimtenē – Losandželosā. Ceļojums ir paredzēts cilvēkiem, kam ir savs ekipējums, pieredze velotūrismā, apņēmība un iekāre pēc izaicinošas pasaules izpētes. 
 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

2020. gada 21. maijs – 6. jūnijs = brīvas vietas
Maza grupa! 

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti savu pieteikumu uz e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Vietu nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes vismaz vienā virzienā (ieskaitot velosipēda bagāžu). Tas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk.
Lai pieteiktos Tev ir jābūt atbilstošam ekipējumam un īpašībām, kuras atradīsi aprakstā zemāk. 

 

DALĪBAS MAKSA UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

680 EUR + 1100 EUR (avio, ieskaitot velo transportu). 
 
Iekļauts: 
- Precīzi izstrādāts 10 dienu maršruts;
- 2 naktis hostelī Sanfrancisko;
- 4 naktis hostelī Losandželosā;
- telts vietas nacionālo parku kempingos vietās, kur tas būs nepieciešams un pieejams brauciena laikā;
- pieredzējuša trenera/ceļotāja klātbūtne visu ceļojuma laiku 24/7 un saziņa pirms ceļojuma.  
 
Nav iekļauts: 
- avio biļetes ( ~ 1100 EUR);
- pārtika un dzeramais ūdens ( no 300 EUR );
- ASV ieceļošanas atļauja ESTA (14 USD);
- personiskie tēriņi - ieejas maksas apskates vietās (ja tādas būs), izklaides lielajās pilsētās un tamlīdzīgi (no 500 EUR līdz pēc katra paša izvēles un iespējām). 

 

APMAKSAS VEIDS

 
Dalības maksa jāmaksā tikai ierodoties Sanfrancisko.
Bez priekšapmaksas.

 

CEĻOJOT UZ ASV

Latvijas pilsoņi var ceļot uz ASV bez vīzas tūrisma nolūkos, pirms ceļojuma reģistrējoties un saņemot apstiprinājumu no Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēmas (ESTA, 14 USD). Pilsoņa pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz 90 dienas un tai ir jāsatur biometriskos datus. Vairāk informācijas tu izlasīsi šeit.
 

KĀPĒC AR MUMS? 

Ceļojumā kopā ar Tevi dosies Fitness ABC komandas galva – Viesturs Saldavs. Šim puisim izaicinoši un ekstremāli piedzīvojumi jau ir kā rutīna. Mūsu komandas pieredze un klātbūtne Tev liks justies droši. Fitness ABC nekad neatceļ savus pasākumus un tie notiek pat tad, ja ir tikai 1 dalībnieks (lai gan mūsu pasākumi vienmēr ir labi apmeklēti).  
 

 

KAS IR VELOTŪRISMS?
 
Velotūrisms ir tiem ceļotājiem, kuri tiecas pēc ekskluzīvas pieredzes, izaicinājumiem un īstas piedzīvojumu garšas. Ar velosipēdu tu pārvietojies pietiekami ātri, lai varētu šķērsot lielus attālumus un spētu izpētīt daudzas vietas, un arī pietiekami lēni, lai nodibinātu acu kontaktu ar ceļā sastaptajiem cilvēkiem, sajustu dabas pieskārienu un tiktu ierauts daudzos notikumos. Galu galā, apziņa, ka savu nostādīto mērķi esi sasniedzis ar saviem spēkiem un bez motorizētām ierīcēm, tev liek sajusties dzīvam, brīvam un gandarītam. Velotūrists nav profesionāls velo braucējs ar ļoti dārgu braucamo, bet gan vienkārši piedzīvojumu un uzdrīkstēšanās kārs cilvēks, kurš ir gatavs savam vecajam velosipēdam pielikt pāris jaunas skrūves. Arī Fitness ABC ir gatavi doties šādu piedzīvojumu un emociju virpulī, lai brauktu pretī neparedzamajam. Kopā ir jautrāk un drošāk! Laipni lūgts mūsu velotūrisma komandā!
 
 
IEVĒRĪBAI
 
Kas ir nepieciešams, lai varētu piedalīties šajā ekspedīcijā.
- Tev ir jābūt kaut nelielai izpratnei par to, kas ir velotūrisms;
- Tev ir jābūt šādam braucienam atbilstoši sagatavotam velosipēdam un tā rezerves daļām – riepu kameras, rezerves riepa, rezerves ķēde, instrumenti;
- Atbilstošs kempinga ekipējums – telts, guļammaiss un atbilstošs apģērbs;
- Tev ir jābūt motivētam/-ai, fiziski un emocionāli spēcīgam/-ai. Jāspēj saglabāt miers stresa un grūtību situācijās. Tev ir jābūt komandas cilvēkam, kurš respektē komandas lēmumu, ciena komandas dalībniekus un ir gatavs neparedzētiem apstākļiem.
 
Brauciena laikā mums netiks sniegta nekāda palīdzība no malas un jebkādas radušās problēmas būs tikai uz mūsu pašu pleciem. Piemērota ceļojumu veselības apdrošināšana ir obligāta. Fitness ABC neuzņemas nekādu atbildību par Tavu veselības stāvokli un drošību ceļojuma laikā. Lūdzu pienācīgi novērtē savu veselību, spējas, zināšanas un savu ekipējumu pirms piesakies šim pasākumam. Šis brauciens nav sacensības, vai sevis pierādīšana, bet gan ceļošanas veids. Mēs brauksim nesteidzoties, izbaudīsim katru šī brauciena kilometru un it visu, kas mums pavērsies apkārt.
 
 
GRŪTĪBAS PAKĀPE
 
Velo maršruts no Sanfrancisko pilsētas līdz Losandželosai ir izaicinošs brauciens, bet noteikti būs pa spēkam jebkuram sportiskam cilvēkam, kurš to apņemsies un patiesi vēlēsies. Mēs brauksim 10 dienas, lielākais kilometru daudzums vienā dienā būs 130 km, bet mazākais 50 km. Vidēji vienā dienā mēs pievarēsim ~100 km, vidējais kopējais kāpums dienā būs 750 m – 1500 m. Ceļa segums lielākoties būs asfaltēts, bet jābūt gataviem arī uz grūti izbraucamām takām, lai sasniegtu dažādus apskates objektus. Apkārtne mums būs ļoti labvēlīga, ceļā regulāri būs iespēja uzpildīt ūdens un pārtikas krājumus un arī pat iedzert kafiju, saldējuma kokteili un paēst kādā restorānā. 
 
NAKŠŅOŠANA
 
Sanfrancisko un Losandželosā mēs nakšņosim tipiskos hosteļos. Pirmās 2 naktis mēs pavadīsim Sanfrancisko, bet pēdējās 4 naktis Losandželosā. Brauciena laikā mēs nakšņosim dažādos kempingos teltīs un arī vienkārši zem klajas debess kādā “secret beach” pludmalē vai tamlīdzīgi pēc situācijas. 
 
LAIKAPSTĀKĻI 
 
Maija mēnesis ir vislabākais laiks, lai dotos uz Kaliforniju. Teorētiski laikapstākļiem jābūt perfektiem – saulaina diena, zilas debesis un siltas naktis. Tomēr mums jābūt gataviem uz jebko, jo laikapstākļi nekur nekad nav pilnībā paredzami. Dalībniekiem ir jābūt gataviem arī lielam karstumam, kas var apgrūtināt braukšanu un spēju koncentrēties. 
 
 
VELO UN VELO TRANSFĒRS
 
Šādas ekspedīcijas ar nomas velosipēdiem braukt ir neiespējami. Tev ir nepieciešams savs velosipēds, kas ir piemērots gariem velotūrisma piedzīvojumiem. Velosipēdus mēs transportēsim klasiskā velotūristu stilā – kartona velosipēdu kastēs. Tās bez maksas ir iespējams dabūt gandrīz ikvienā velosipēdu veikalā. Tāpat arī atpakaļceļā - to jau iepriekš centīsimies sarunāt ar Losandželosas pilsētā atrodamajiem veikaliem. Velosipēdi un ekipējums ir jāpako tā, lai Sanfrancisko lidostā mēs varētu tos salikt un jau doties uz pilsētu braucot ar velosipēdiem. 
Ja speciāli šim pasākumam plāno iegādāties jaunu velosipēdu, tad raksti mums un mēs tev ieteiksim, kas tieši ir nepieciešams (velosipēds nav "tēriņš", bet "ieguldījums"). Ja neesi pārliecināts, vai tava vecā velosipēda komplektācija būs piemērota – palīdzēsim ar konsultāciju un ieteikumiem. 
 
 
PIEZĪME
 
Dalības maksa ir jāmaksā tikai ASV un USD valūtā pēc tā brīža aktuālā EUR – USD kursa. Neilgi pirms ceļojuma tiks veidots kopējais dalībnieku Whatsapp čats. Mēs dalībniekiem iesakām iegādāties ne tikai piemērotu veselības apdrošināšanu, bet arī apdrošināt savu ceļojuma bagāžu (velosipēdu) un atlikt līdzekļus neparedzētiem gadījumiem, piemēram, ja brauciena laikā nespēsi vairs turpināt ceļu un tev būs jānokļūst līdz pilsētai. Pirms ceļojuma mēs palīdzēsim ar ieteikumiem par ekipējumu, velosipēdu un tamlīdzīgi, kā arī pārliecināsimies, vai dalībnieks visu ir sapratis par nepieciešamo šādam ceļojumam. 
 
 
 
 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS