PĀRGĀJIENS ISLANDĒ

Laugavegur trail  |  Fimmvörðuháls trail
2 dienu sagatavošanās pārgājiens Latvijā 

 

PAR NOMETNI

Populārākais pārgājiena maršruts Islandē un viens no skaistākajiem, zināmākajiem maršrutiem pasaulē – “Laugavegur trail “ un "Fimmvörðuháls trail” apvienojums, kas ir iekļauts “National Geographic“ TOP 20 izvēlē un noteikti neprasa liekus komentārus. 6 dienu laikā, nakšņojot tikai teltīs, mēs noiesim aptuveni 80 km, kas Islandes dabas laikapstākļos noteikti nebūs tikai vienkārša pastaiga, bet, kā vienbalsīgi apgalvo pasaules pārgājienu blogeri: “Skaistākā pieredze manā dzīvē”. Lai perfekti sagatavotos šim pārgājienam gan praktiski, gan teorētiski, nedēļu pirms ceļojuma, mēs dosimies 2 dienu pārgājienā no Ventspils līdz Pāvilostai, nakšņojot teltīs, kas, mūsuprāt, ir skaistākais pārgājiena maršruts Latvijā un lieliska pievienotā vērtība šim ceļojumam. Pārgājienos jūs pavadīs Viesturs un Ivars, 2 ļoti pieredzes bagāti ceļotāji un pārgājienu entuziasti, kas šajā ceļojumā būs jūsu  “treneri”, “psihologi” un “mentori”. 

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

2021. gads: datumi drīzumā

 

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Maza grupa, vietu skaits ierobežots. 

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

580 EUR  + avio (~ 280 EUR)
 
Iekļauts: sagatavošanās pārgājiens un apmācība Latvijā (2 dienu pārgājiens no Ventspils līdz Pāvilostai), pārgājienu plānošana, 2 treneru pavadība un klātbūtne visu pārgājiena laiku Islandē, naktsmītne Islandes viesnīcā (pirmajā naktī), 6 naktis telts vietu kempingos, transfēri no/uz lidostu un transports uz pārgājiena starta vietu un atpakaļ. 
 
Nav iekļauts: avio biļetes, ēdināšana, jebkādas papildu aktivitātes, apdrošināšana, sabiedriskā transporta izmaksas Latvijā- sagatavošanās pārgājienam (nokļūšana uz Ventspili no savas pilsētas un otrādi).  
 

CEĻOJOT UZ ISLANDI

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama vīza. Pasei jābūt derīgai vismaz 3 mēnešus pēc ieceļošanas attiecīgajā valstī. 

 

KĀPĒC AR MUMS? 

Kopā ar jums dosies divi pieredzes bagāti puiši, kuri ir lietpratēji savās jomās. Ivars pārgājienos un braucot ar velosipēdu ir teju apceļojis pus pasauli un ar “izdzīvošanas” stila ceļojumiem aizraujas jau 20 gadus. Viesturs ir lielisks motivators, viens no populārākajiem treneriem Latvijā , Veselības gada balvas laureāts, Fitness ABC ceļojumu organizators un “ekstrēmu izdzīvošanas pārgājienu” entuziasts. Lai gan Islandes ceļojumam nav nekāda sakara ar izdzīvošanu, ekstrēmo noskaņu vai kādu sacensību, tomēr mūsu pieredze jums noderēs un liks justies droši. 

 

 
KAS MŪS SAGAIDA?
 
"Laugavegur trail" neprasa liekus komentārus un, ja vēlies sevi pārliecināt un iedvesmoties tam, ieraksti Google meklētājā "Laugavegur trail" un uzklikšķini uz “bildes”. Tā ir ģeotermiskā paradīze, kas pazīstama ar tvaicējošiem, karstajiem avotiem un krāsainiem ritolīta kalniem, vietām, kur satiekas ledāji un ledāja upes, melnas smiltis, karstie avoti, ūdenskritumi, geizeri un vulkāni. Unikālas ainavas, kas liks aizrauties elpai un nav sastopamas nekur citur pasaulē. Lai piedzīvojumu padarītu vēl pilnvērtīgāku mēs “Laugavegur” takas maršrutu apvienosim ar “Fimmvörðuháls” maršrutu, kas ir lieliska un populāra kombinācija tiem, kuri spēj noiet 80 km. 
 
 
Pārgājiena laikā mēs nakšņosim tikai teltīs, kā arī dosimies radiālajos pārgājienos, proti, papildus pastaigās no telts vietas, lai uzņemtu lieliskas bildes. Lai pasākumu nepadarītu lieki dārgu izmaksu ziņā (Islande ir ļoti dārga, kas nav noslēpums, īpaši tūrisma iecienītās vietās), mēs centīsimies ieturēt maltītes tikai no līdzi paņemtā ēdiena, un - kā tas notiks, mēs apmācīsim dalībniekus sagatavošanās laikā. Kafiju un tēju mēs gatavosim uz uguns. 
 
SAGATAVOŠANĀS UN EKIPĒJUMS.
 
Islandes daba ir neparedzama, un mums ir jābūt gataviem uz visu. Jūs jau ziniet – “skaistums prasa upurus!” Lai šis ceļojums nevienam nepārvērstos par galvassāpēm (labākajā gadījumā), mēs nedēļu iepriekš dosimies pludmales pārgājienā no Ventspils līdz Pāvilostai, vienu nakti pavadot teltīs (vai zem zvaigznēm). Neuztveriet šo pārgājienu kā tikai “apmācību”, jo, mūsuprāt, tieši šis maršruts ir pats skaistākais un neparastākais Latvijā, kas atstās nebijušus iespaidus daudziem, un ir lieliska pievienotā vērtība šim Islandes ceļojumam. Nākošās divas bildes ir no šī maršruta.
 
 
Potenciālajiem dalībniekiem ir jāapzinās, ka Islandes pārgājienā būs nepieciešama telts (vienā teltī var gulēt vairāki cilvēki, bet pirms piesakies, nepaļaujies tikai uz to), guļammaiss, pārgājiena apavi ( 2 pāri) un Islandes klimatam, pārgājieniem raksturīgs apģērbs, un citi pārgājienu piederumi,  par ko visu mēs stāstīsim iepriekš. Tiem, kuriem nebūs šīs lietas, mēs ieteiksim, kur visu var iegādāties – gan lēto “brendu” veikalus, gan arī dārgo “brendu“ veikalus, un padalīsimies ar mums pieejamajām atlaidēm. Vērts piebilst, ka daudzi veikali piedāvā arī ekipējuma ilgtermiņa nomu. 
 
VAI TAS IR PRIEKŠ TEVIS?
 
Mūsu uzdevums ir panākt to, lai tu kopā ar mums sasniegtu sev nostādīto mērķi, bet tev pašam ir jāprot pienācīgi sevi novērtēt, lai nerastos pārpratumi un jāsaprot, ka neviens pārgājiens nav komforta pasākums. Fitness ABC vienmēr ir par saliedētību, komandas darbu un galvenais - vienlīdzību, un tas nozīmē, ka vājākais ir stiprākais un stiprākais ir vājākais, un neviens netiks atstāts vai aizvainots. Ja tu esi no tiem, kam patīk izrauties no komandas, steigties uz priekšu un pazust no pārējiem, tad šis gājiens nebūs tev. Ja tu esi no tiem, kas vēlas ar kādu sacensties, tad mums ir citi pasākumi ar šādu kilometrāžu, kur mēs labprāt tevi izaicinātu uz sacensībām gan ātrumā, gan izdzīvošanā, bet tā noteikti nav Islande. 
 
Lai gan 80 km nedēļas laikā var likties fiziski vienkāršs uzdevums ķermenim, tas kādam var būt sarežģīts mentāli. Fitness ABC komanda apņemas būt tavi “treneri”, “psihologi” un “mentori”, bet mēs nekad nebūsim tavs “apkalpojošais personāls” vai tie, uz ko tu varēsi izlādēt savas dusmas un nevarēšanu. Pirms piesakies, apdomā. 
 
IEVĒRĪBAI
 
Maksa jāmaksā tikai ierodoties Islandē un tikai EUR valūtā. Nometnes vadītāji Viesturs un Ivars runā latviešu, krievu un angļu valodā. Nometnei var pievienoties jebkurš ar vidēju fizisko sagatavotību un no jebkuras pasaules valsts, un izvēlēties jebkādas avio biļetes. Dalībnieki var uzturēties Islandē arī ilgāk par nometnes laiku, ja ir tāda vēlēšanās. Fitness ABC savus pasākumus nekad neatceļ un tie notiek pat tad, ja ir tikai 1 dalībnieks. 
 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS