MEKSIKA

Dabas un kultūras pērles

 

PAR CEĻOJUMU

12 neaizmirstamas naktis Meksikas dienvidos. Piedzīvojumiem bagāta ceļojuma programma, kuras laikā izbaudīsim spilgtākās Meksikas dabas un kultūras pērles. Mēs apmeklēsim maiju un indiāņu senkultūras, ciematus un pirātu vecpilsētas, apciemosim īstu maiju ģimeni, pabūsim vietā, kur tika uzņemts vispasaules slavenais kino grāvējs “Plēsoņa”. Dosimies gan īsos, gan garākos pārgājienos pilsētās, kalnos, pludmalēs, Meksikas džungļos un arī aizvēsturiskās alu pazemēs. Kāpsim senajos tempļos, dosimies dažādos izbraucienos ar laivu ūdeņos, kurus apdzīvo flamingo un krokodili, peldēsimies Meksikas apbrīnas vērtajos, lielajos ūdenskritumos un veldzēsimies dziednieciskajos pazemes avotos, kā arī laiski atpūtīsimies Karību jūras krastā. Izbaudīsim pārbraucienus uz velosipēdiem, degustēsim tekilu, kakao šokolādi, izklaidēsimies un dejosim salsu. Mēs gūsim ļoti pilnvērtīgu priekšstatu par seno un mūsdienu meksikāņu, indiāņu un maiju cilšu ikdienas dzīvi.
 
Visu ceļojuma laiku mūs pavadīs latviski runājošs gids, kurš Meksikā dzīvo jau 10 gadus, bet Meksikas tūrisma industrijā darbojās jau 9 gadus. Mūsu gids mūs iepazīstinās ar vietējo kultūru, vēsturi, vietējiem iedzīvotājiem, atbildēs uz jebkuru jautājumu un sniegs individuālu komunikāciju ikkatram. Viņš nodrošinās arī tulka pakalpojumus latviešu valodai visu ceļojuma laiku. Mēs pārvietosimies tikai ar drošu, kvalitatīvu, privātu transportu un dzīvosim tikai ērtās, pārbaudītās viesu mājās (privāti divvietīgie, trīsvietīgie numuriņi). Bakalara ezerā mēs nakšņosim kempingā pie paša krasta, Pelenke pilsētā - džungļu būdiņās. Ceļojuma piedāvājums iekļauj sevī visu nepieciešamo bezrūpīgai un pieredzes bagātai atpūtai, un tā laikā dalībniekam nebūs jādomā par neko citu. 
 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Vietas rezervēšanu nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām dosies. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk, blakus ceļojuma programmai.

 

NORISES DATUMI

Datumi drīzumā!
Maza grupa!

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

1' 500 EUR + Avio biļetes ( 850 EUR )  = dzīvošana (12 naktis), ēdināšana visu ceļojuma laiku (3 ēdienreizes dienā), dzeramais ūdens visu ceļojuma laiku, visas programmā minētās aktivitātes un ieejas maksas visos minētajos apskates objektos, grupai personīgs transports ar gaisa kondicionieri, maksas par stāvvietu izmantošanu un braukšanu pa maksas ceļiem, latviski runājošs gids visu ceļojuma laiku (24 h), individuāla pieeja un palīdzība iespējamās nestandarta situācijās, tulka pakalpojumi no spāņu valodas uz latviešu valodu visu brauciena laiku. Nekādu slēptu izmaksu. 
 
Nav iekļauts: avio biļetes, ceļojuma apdrošināšana, suvenīri, papildus aktivitātes.
 

APMAKSAS VEIDS

 
Tikai ierodoties Meksikā, meksikāņiem. Nav priekšapmaksas.
 

CEĻOJOT UZ MEKSIKU

Latvijas pilsoņi Meksikā var ieceļot bez vīzas un uzturēties 90 dienas pusgada laikā no pirmās ieceļošanas reizes. Latvijas nepilsoņiem nepieciešams noformēt vīzu. 
 

KĀPĒC AR MUMS? 

Ceļojums tiek organizēts kopā ar pieredzējušu un latviski runājošu gidu, kurš Meksikā dzīvo jau 10 gadus, bet Meksikas tūrisma industrijā darbojās jau 9 gadus. Fitness ABC nekad neatceļ savus pasākumus un tie notiek pat tad, ja ir tikai 1 dalībnieks ( visi mūsu pasākumi vienmēr ir labi apmeklēti ). 
 

 

 

CEĻOJUMA PLĀNS

DIENA 1.

CANCUN - VALLADOLID

Ar personīgo transferu no lidostas dodamies uz Valladolid pilsētu, Jukatanas štatā, kur iepazīsim spāņu koloniālajā stilā būvētu vecpilsētu un vietējos iedzīvotājus, kuri savā ikdienā  vēl joprojām valkā tautastērpus. Šī kolorītā vieta ir iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā. Programmā paredzēta atpūta un nakšņošana viesnīcā, kas atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā.

 

 

DIENA 2.

VALLADOLID - MERIDA

Agri no rīta dodamies uz UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļauto Čičenicas senpilsētu. Šī ir vislabāk atjaunotā seno maiju pilsēta Meksikā. Tās centrā atrodas Kukulkana piramīda. Pēc pastaigas pa Čičenicu, veldzējamies un pusdienojam pie Ikilas senotes. Senotes ir pazemes karsta ezeri, kas radušies tūkstošiem gadu laikā - zemes erozijas procesu rezultātā. Senie maiji tās uzskatīja par svētvietām. Ūdens šajos ezeros ir kristāldzidrs, patīkami veldzējošs un minerālvielām bagāts. Pēc peldes viesosimies maiju ciematā un apciemosim vietējos iedzīvotājus viņu mājās - iepazīsimies ar mūsdienu maiju ģimenes dzīvi, rutīnu, kultūru un iemācīsimies gatavot interesantu tradicionālo mājas dzērienu. Šajā dienā mēs viesosimies arī tekilas darītavā, kas atrodas pa ceļam uz Čičenicas pilsētu. Tajā šo Meksikas dzērienu ražo, izmantojot tādas pašas metodes kā pirms divsimt gadiem. Pēcpusdienā dodamies uz Dienvidmeksikas kultūras galvaspilsētu Meridu, kurā redzama grezna 16. un 17. gadsimta arhitektūra, mūsdienu mākslas galerijas, kultūras centri, mākslinieku darbnīcas un veikaliņi. Nakšņojam Meridas pilsētā.

 

 

DIENA 3.

MERIDA – UXMALA
No rīta kopā ar vietējiem meksikāņiem dodamies uz pilsētas tirgu, lai iejuktu un izbaudītu tā piedāvāto un radīto krāsu un smaržu virpuli, nogaršosim šī reģiona gastronomiskos gardumus, izjustu vietējo tautas kultūras eksotiku. Pēc tirgus mēs dodamies uz Selestunas biosfēras rezervātu, kurš savu popularitāti ir ieguvis ar tajā mītošo rozā flamingo populāciju. Dodamies laivu braucienā. Brauciena laikā acis varēs baudīt ne tikai flamingo, bet arī daudzus citus putnus kā ibisi, gārņi, brūnie un baltie pelikāni un citi, protams, neaizmirsīsim arī krokodilus. Izbaudīsim peldi “Ojo de Aguna” jeb ūdens acī – tā ir ļoti īpaša saldūdens ūdenstilpne, to pilda pazemes avots ar kristāldzidru, dziedniecisku ūdeni. Nakšņošana viesnīcā netālu no Ušmalas pilsētas.

 

 

DIENA 4.

UXMALA - KAMPEČE

No rīta dodamies ekskursijā uz vienu no maiju iespaidīgākajām megapolēm – Ušmalu. Tā ir celta 5.gadsimtā. Pilsētas centrā atrodas iespaidīga Brīnumdara piramīda, kas pēc maiju leģendām ir tikusi uzbūvēta vienas nakts laikā ar burvju spēku palīdzību. Arheoloģiskajā zonā mūs izaicinās daudzie pakāpieni, tie vedīs uz tempļiem un dažādām interesantām takām. Pēc tam dosimies garšu piedzīvojumā un baudīsim kakao ekomuzeju, tur iepazīsim šokolādes ceļu no kakao pupiņām līdz pat tasītei karstas šokolādes. Starp citu, to no senseniem laikiem uzskata par dievu ēdienu. Būs iespēja arī izbaudīt un degustēt šos gardumus un iegādāties suvenīrus. Uzņēmuši enerģiju, dodamies uz Loltunas alām – tā ir lielākā Meksikā zināmo alu sistēma, kas ietver lielu daļu Dienvidu Jukatanas. Tā būs brīnišķīga iepazīšanās ar 10 tūkstošus gadu senu vēsturi un veldzēties no Meksikas tveices. Šajā dienā būs 7km pārgājiens zem zemes. Pēc tā dosimies uz Bekalau, kas ir izslavēta ar savām cepurēm “hiphapas” – savdabīgas šī reģiona ikonas. Nakšņojam pirātu pilsētā Kampečē pie Meksikas līča. Šī ir ļoti skaista, svaigi restaurēta pilsēta ar iespaidīgiem nocietinājumiem, piejūras promenādi, romantisku UNESCO vecpilsētu un leģendām apvītiem stāstiem par Karību jūras pirātiem.

 

 

DIENA 5.

KAMPEČE - PALENKE

No rīta dodamies dziļāk Meksikā, uz džungļos paslēpto Palenkes pilsētu. Pa ceļam apstājamies Meksikas līča pludmalē, kur izbaudām atvēsinošu peldi, sauli un pludmales aktivitātes. Nakšņošana būdiņās džungļu vidū - kliedzoši zirnekļpērtiķi un jautrs vakars arheologu ciemata krodziņā.

 

 

DIENA 6.

PALENKE – SAN KRISTOBALA

Uzreiz pēc brokastīm dodamies uz seno maiju lielpilsētu Palenki. Šeit ir atļauts kāpt tempļos, no kuriem paveras neaizmirstams panorāmas skats. Čiapasas kalnos apmeklēsim divus brīnišķīgus ūdenskritumus — Misol-Ha, kur ir uzņemts slavenais kino grāvējs „Plēsoņa” (ar Arnoldu Švarcneigeru galvenajā lomā) un Zilos ūdenskritumus, kuru terasveidīgie kaļķakmens pakāpieni stiepjas 2 km garumā. Pa serpentīniem dodamies augšup kalnos, kur baudīsim īsto un nepieradināto Meksiku. Nakšņosim kolorītajā pilsētā Sankristobalā, kas atrodas 2600 m virs jūras līmeņa un tajā valda augstkalnu klimats.

 

 

DIENA 7.

SAN KRISTOBALA - KOMITANA

Apmeklējam Sankristobalu — vienu no Meksikas „indiāniskākajām” un, iespējams, skaistākajām pilsētām. Nevienā citā Meksikas pilsētā indiāņu klātbūtni neizjutīsiet kā te, jo no katriem desmit pretimnācējiem deviņi ir cecalu un cocilu maiju tautības. Apskatām dabas radīto brīnumu Sumidero kanjonu, caur kuru tek Grihalvas upe, un kur krasta klinšu sienu augstums vietām sasniedz pat vairākus simtus metru. Kanjonam cauri izbraucam ar laivu (~30 km). Kanjonā ir sastopami dažādi ūdensputni un arī krokodili, kas Grihalvas upes ūdeņos nav nekāds retums. Nakšņojam Komitanas pilsētā, kam valdība ir piešķīrusi Maģiskās pilsētas statusu.

 

 

DIENA 8.

KOMITANA - PALENKE

Diena Čiflona ekoparkā, kur atrodas viens no augstākajiem un iespaidīgākajiem ūdenskritumiem visā Meksikā. Ūdens no 120 metru augstuma gāžas lejup pa vertikālu kaļķakmens klinti, radot neparasti lielus miglas vālus. Dienas beigās uzsākam atpakaļceļu uz Karību piekrasti. Sākumā mūsu ceļš ved caur vienu no valsts galvenajiem cukurniedru audzēšanas reģioniem, serpentīni atved mūs atpakaļ Palenkē, kur nakšņosim džungļos.

 

 

DIENA 9.

PALENKE - BAKALARA

Ļoti agri no rīta, ap saullēktu, dodamies pārgājienā uz džungļiem ~ 4 stundas. Atgriežoties viesnīcā, pārģērbjamies, atvēsināmies, brokastojam un dodamies atpakaļ uz Karību piekrasti. Vēlā pēcpusdienā ierodamies vienā no skaistākajiem Meksikas ezeriem – Bakalara jeb Septiņu krāsu ezers, kas tiek dēvēts arī par "Meksikas Maldīvu salām". Izbraucam ar laivu pa ezeru, lai apskatītu visas septiņas ezera krāsas (no gaiši zaļas līdz tumši zilai), dzīvos akmeņus stromatolītus, zemūdens senotes, dabīgās sēra vannas un citus brīnumus.

 

 

DIENA 10.

BAKALARA

Atpūta pie ezera kempingā. Izbaudām mieru apvienojumā ar dabas skaistumu. Izbraucam ar velosipēdiem uz maģisko, zilo senotni. Vakarā pikniks, mūzika un dejas. Ja grupas dalībniekiem būs spēks un enerģija – salsas vakars ar privāto meksikāņu skolotāju (pie nosacījuma, ja grupā būs vismaz 10 dalībnieki). 

 

DIENA 11.

BAKALARA – RIVIERA MAYA

Dodamies atpakaļ uz Karību jūru. Pusdienas vienā no skaistākajām pludmalēm visā Riviera Maya un atpūta Karību jūras krastā. Brīvais laiks. Vakarā dodamies uz Plaju del Karmenu.

 

 

DIENA 12.

RIVIERA MAYA

Brīva diena Plaija del Karmenā. Pasakainas palmu pludmales un pludmales pilsētas dzīve – promenāde ar brīvdabas restorāniem, bāriem un naktsklubiem.

 

 

DIENA 13.

RIVIERA MAYA - CANCUN LIDOSTA

Atvadāmies no Karību jūras un dodamies uz lidostu. Personīgs transferts grupai uz Kankunas lidostu.

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS