SUPERCEĻOJUMS NEPĀLĀ

KULTŪRA, CILVĒKI UN DABA

 

PAR CEĻOJUMU

13 naktis Nepālā. Budistu un hinduistu kultūras pieredzes dažādās pilsētās, tempļos un klosteros; neaizmirstams 4 dienu ainavu pārgājiens pa gleznainajiem Himalajiem; mazo kalnu ciematu ikdienas dzīves pieredze; laivošanas piedzīvojums pa kalnu upi; Nepālas džungļu ekspedīcija - ziloņu, degunradžu un tīģeru nacionālajā parkā. 
 
2 nedēļu ceļojums pa brīnumaino pasaules jumtu, Himalaju mājvietu – Nepālu. Etniski dažāda, vēsturiskā un kultūrālā mantojuma pārbagāta un neaprakstāmām dabas ainavām piepildīta. Jau Nepālas galvaspilsēta Katmandu liks mums manīt, ka visapkārt ir pilnīgi cita pasaule no mums ierastās, šeit valda citas tradīcijas un tikumi. Katmandu apskatīsim Boudhanath stupu, vērojot tibetiešu svētceļnieku reliģiskos rituālus, kāpsim kalnā uz Pērtiķu templi, kā arī pabūsim Nepālas vissvētākā tempļa Pashupatinah teritorijā, kur ik dienu notiek mirušo kremēšana. Katmandu ielejā esošais Kopan klosteris ļaus mums ielūkoties budistu mūku ikdienā. Apmeklējot vēturiskos Katmandu un Patanas laukumus, kā arī viduslaiku pilsētu Bakhtapūru, elpa uz mirkli aizrausies no majestātiskajām būvēm, starp kurām staigājot šķitīs, ka esam nokļuvuši atpakaļ laikā. Nokļūstot Nagarkotā, pa īstam varēsim apjaust Himalaju varenumu un tuvumu. Uz kalniem var nenogurstoši skatīties un iedvesmoties, bet šis būs tikai ceļojuma sākums. Pa ceļam uz Pokhāru mēs dosimies brīnišķīgā piedzīvojumā, proti, laivosim pa kalnu upi. Pēc tam no gleznainās Pokhāras Phevas ezera krastā mēs uzsāksim savu četru dienu pārgājienu kalnos (augstākais punkts 3193 m), ejot cauri ciematiņiem un vērojot vietējo sadzīvi, kur pavērsies Nepālas dabas krāšņums un Himalaju klātbūtne. Atgriežoties Pokhārā, katrs varēs izvēlēties kā sevi palutināt – ar masāžām, interesantu ēstuvju apmeklējumu, izbraucienu pa ezeru. Daudziem Nepāla saistās tikai ar kalniem un neskaitāmiem trekingu maršrutiem, tomēr šeit ir arī auglīgas zemienes un biezi džungļi ar bagātīgu vietējo floru un faunu. Lai to izpētītu, mēs dosimies uz Čitvānas Nacionālo parku, kur pavadīsim pāris dienas klausoties putnu treļļos, meklējot pērtiķus un degunradžus, iepazīstot ziloņu dabu un to nozīmi nepāliešu ikdienā. Savu braucienu noslēgsim, atgriežoties Katmandu, kur izstaigājot vecpilsētas labirintus, maldoties starp kašmira izstrādājumu un vīraka bodītēm, katrs varēsim atkal un atkal pārliecināties, cik tomēr Nepāla ir unikāla, autentiska un nesamākslota savā skaistumā.
 
Lai ceļojumu padarītu ērtāku, drošāku un pieredzes bagātāku, visas 14 dienas mums sekos nepāliešu pavadonis, kurš runā angļu valodā. Ceļojumā mēs pārvietosimies ar privāto transportu. 
 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti e-pastā uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Pirms piesakies izlasi gala sadaļu "IEVĒRĪBAI".
Vietas rezervāciju garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. 

 

NORISES DATUMI

2022. gada 11. aprīlis - 24. aprīlis = pēdējās vietas!

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

1250 EUR + avio biļetes ( ~ 800 līdz 900 EUR abos virzienos kopā)
 
Iekļauts: Naktsmājas 13 naktīm 2-vietīgos numuros (viesnīcas, kalnu lodžas); privāts nepāliešu gids visu ceļojuma laiku; visas aprakstā minētās ekskursijas, privāts sauszemes transports (izņemot brīvā laika pavadīšanai); ieejas biļetes apskates objektos, kas minēti aprakstā; brokastis visām dienām; pusdienas raftinga laikā; pusdienas un vakariņas kalnu pārgājiena laikā; pavadonis kalnu pārgājienam, iespēja saņemt aprīkojumu kalnu pārgājienam (piem., trekinga nūjas, guļammaiss); kalnu pārgājiena atļauja; ieejas kartes Annapurna Nacionālajā parkā un Čitvānas Nacionālajā parkā.
Nav iekļauts: Avio biļetes ( ~ 700 - 900 EUR) , Nepālas vīza (15 dienu vīza 30 USD); personīgie tēriņi ēdienreizēm, suvenīriem, masāžām, papildus aktivitātēm brīvajā laikā (ārpus plānā minētā); ceļojuma apdrošināšana; nepieciešamās veselības pārbaudes (covid testi, ja būs nepieciešams). Pēc izvēles, ja laikapstākļi būs labvēlīgi un pakalpojums būs pieejams, tiem, kas atsevišķi vēlēsies brīvajā laikā - Everesta apskates lidojums ar mazo lidmašīnu Katmandu (199 USD/pers.), paraglaidings Pokhārā (100 USD/pers.). 

 

APMAKSAS VEIDS

 

Tikai ierodoties Nepālā, nepāliešiem. Nav priekšapmaksas. 

 

CEĻOJOT UZ NEPĀLU

Latvijas pilsoņiem, lai ieceļotu Nepālā ir nepieciešama tūrisma vīza (15 dienu vizīte 30 USD), ko var nokārtot ielidojot Nepālā. Pirms tam, lai vīzas iegūšanas procesu Katmandu lidostā paātrinātu, ir iespējams aizpildīt anketu elektroniski. Lai ieceļotu Nepālā bez karantīnas prasībām nepieciešams pierādīt pilnu Covid vakcināciju. 
Ņemot vērā ar Covid pandēmiju saistītos apstākļus, vīzas piešķiršanas noteikumi, kā arī ieceļošanai nepieciešamie dokumenti var mainīties (piem., 72 h pirms ieceļošanas veikts Covid testa apliecinājums vai apliecinājums par pilna vakcinācijas kursa pret Covid veikšanu, viesnīcu rezervācijas apliecinājumi, veselības apdrošināšana u.tml.). Mēs sekosim līdz notikumu attīstībai un noteikumu maiņai, kā arī dalībniekiem palīdzēsim ar konsultācijām un padomiem, lai Nepālas vīzu iegūtu.
Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām.
 

KĀPĒC AR MUMS? 

Ceļojumā dosies Fitness ABC vadītājs Viesturs un ceļojumu entuziasts Marks, kurš jau līdz šim Nepālu ir izceļojis 2 reizes. Visu ceļojuma laiku mūs pavadīs nepāliešu pavadonis, kurš runā angļu valodā (mēs palīdzēsim ar tulkošanu tiem, kam būs šāda valodas barjera). Viņa klātbūtne mums dos iespēju vēl pilnvērtīgāk ielūkoties nepāliešu kultūrā un nodibināt draudzību ar vietējiem iedzīvotājiem pilsētās, ciematos un svētnīcās.
 
 

 

 

 

CEĻOJUMA PLĀNS

 

1. diena. Ceļojumu Nepālā sāksim ielidojot tās galvaspilsētā – Katmandu, kas reizē ir arī viens no galvenajiem vēsturiskajiem centriem valstī. Caur intensīvo automašīnu, mopēdu, velorikšu un motorikšu satiksmi, apbraucot govis, kas izlēmušas atgulties uz centrālā krustojuma, pa izdangātajām Katmandu ieliņām nokļūsim viesnīcā. Pēc neliela atpūtas brīža dosimies apskatīt Nepālas lielāko stupu - Boudhanath jeb Boudha. Šeit ir Tibetas budisma centrs Nepālā. Vieta, kurp pēc Ķīnas valdības uzurpējošās varas pasākumiem, tibetiešu bēgļu straumes rada sev patvērumu. Kopā ar budistu mūkiem un citiem svētceļniekiem, visu redzošo Budas acu pavadīti, mēs iekļausimies rimtā gājienā apkārt stupai, ik pa laikam iegriežot lūgšanu mantru muciņas. Nakts Katmandu.

 

 

2. diena. Rītu sāksim ar nepāliešiem tik nozīmīgo Swayambhunath stupas jeb Pērtiķu tempļa (kas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā) apmeklējumu. Jau nelielais kāpiens uz šo budistu svētvietu, kas atrodas uz zaļa pakalna, paverot burvīgu ainavu uz Katmandu ieleju, ir gana atmosfērisks un piesātināts ar interesantiem skatiem un skaņām. Pēc tam dosimies uz Kopan klosteri, kur mūki velta savu dzīvi budisma filozofijas izzināšanai. Ar klostera vadības atļauju ielūkosimies šajā mums tik neierastajā pasaulē arī mēs. Pirms pusdienām apskatīsim vēl vienu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauto Nepālas vissvētāko templi – Pashupatinath. Katrs nepālietis pēc savas nāves vēlas šeit tikt kremēts, un lai viņa pelni tiek izkaisīti Bagmati upē. Dūmi un hinduisma askētiķi sadhu, rituāli un ceremonijas, šī vieta neatstās vienaldzīgus nevienu. Vērosim tempļa teritorijā notiekošo un pārliecināsimies, ka esam nokļuvuši pilnīgi citā pasaulē. 

Pēc pusdienām apskatīsim gan Katmandu, gan tās piepilsētas – Patanas - laukumus. Šīs ir vietas, kuru dēļ Katmandu ieleja tiek dēvēta par dzīvu muzeju, jo ne tikai kolorītie cilvēki ielās, bieži vien nacionālajos tērpos, bet arī neskaitāmie tempļu un vēsturisku ēku kompleksi visapkārt liek sajusties kā nokļuvušam atpakaļ laikā. Vienā no tempļiem mīt dzīvā dieviete Kumari, kas ir kā apliecinājums šīs valsts unikālajai kultūrai un dzīvesveidam. Nakts Katmandu.

 

 

3. diena. Šorīt nokļūsim vienā no Katmandu ielejas vēsturiskajām viduslaiku pilsētām – majestātiskajā Bakhtapūrā. Lai arī laika zobs un dabas stihijas nav saudzējušas unikālo arhitektonisko mantojumu, tomēr pilsētā joprojām ir jūtama senatnes elpa gan reliģiskajās celtnēs, gan šaurajās ieliņās, laukumos un ieslēptajos pagalmos. Vietējo amatnieku darbnīcās rosās audēji un podnieki, savus roku darbus izliekot apskatei turpat uz ielas. Turpinājumā mūsu ceļš ved uz 2175 metru virs jūras līmeņa esošo Nagarkotas ciematu. No ciemata skatu torņa paveras neatkārtojams 360 grādu panorāmas skats uz visapkārt esošajiem Himalajiem – pasaules jumtu. Rietoša saule pār Himalaju virsotnēm – tas ir elpu aizraujoši, bauda acīm un dvēselei. Vakarā atgriežamies Katmandu. Nakts Katmandu.

 

 

4. diena. Pēc brokastīm ar privāto transportu dosimies uz ~200 km attālo Pokhāru – gleznainu pilsētu Pheva ezera krastā Annapurnas kalnu masīva ielokā, kas turklāt ir izslavēta kā lielisks sākumpunkts neskaitāmiem dažādu grūtību kalnu pārgājieniem. Taču tā kā Nepāla ir izdaudzināta arī kā pasaules klases raftinga lielvalsts, mums būs lieliska iespēja izmēģināt kā tas ir - laivot pa kalnu upēm. Pēc nepieciešamās apmācības un drošības instrukciju prezentācijas, saņemsim visu vajadzīgo ekipējumu un kopā ar instruktoriem uzsāksim laivu braucienu. Kalnu ainavas visapkārt padarīs šo piedzīvojumu neaizmirstamu. Pa ceļam piestāsim krastā, kur ieturēsim pusdienas, tad atsāksim raftingu. Galapunkta mūs sagaidīs transports, kur varēsim pārģērbties un turpināt mūsu ceļu uz Pokhāru. Nakts Pokhārā.

 

 

5. diena. Šodien uzsāksim savu 4 dienu pārgājienu pa kalniem, lai visā tās daudzveidībā vērotu mainīgo Nepālas dabas skaistumu, kā arī tvertu mirkļus ar iespaidīgajiem Himalaju kalnu skatiem sev visapkārt. Pavasara sākums ir piemērots laiks šādiem kalnu pārgājienam, jo laika apstākļi pārsvarā tam ir labvēlīgi. Pārgājiens ir mērenas grūtības, piemērots iesācējiem un iepriekšēja kalnos kāpšanas pieredze nav nepieciešama. Visas pārgājiena dienas ar mums kopā dosies vietējais pavadonis-gids, kā arī tiks nodrošināta pilna ēdināšana (brokastis-pusdienas-vakariņas). Pēc brokastīm Pokhārā brauksim uz Ulleri (2070 m), kur uzsāksim savu pārgājienu. Sasniedzot Banthanti (2300 m) ieturēsim pusdienas un turpināsim ceļu uz Nangethanti (2430 m), pa ceļam vērojot Bhurungdi upes ūdeņus un džungļus. Nangethanti mums būs tējas pauze un atpūtas brīdis, pēc tam pārgājienu turpināsim, lai sasniegtu šīs dienas galamērķi – Ghorepani (2860 m). Nakts Ghorepani.

 

 

6. diena. Šorīt celsimies agri, lai pēc rīta tējas/kafijas tases dotos uz Poonhill (3193 m) sagaidīt saullēktu pār Himalajiem. Būt tik tuvu pasaules augstākajiem kalniem un vērties to varenumā – tas ir jāizbauda katram. Pēc saullēkta dodamies atpakaļ uz naktsmāju vietu uz brokastīm. Ieturējušies turpināsim pārgājienu uz Deurali (3090 m) un tad uz Banthanti (2650 m), kur pa ceļam virs mums sliesies Annapurnas kalnu masīva smailes. Pēc pusdienām Banthanti mēs pārgājienu turpināsim uz Tadapani (2630 m), kur ieturēsim vakariņas un atpūtīsimies. Nakts Tadapani.

 

 

7. diena. Tiem, kuri vēlēsies redzēt saullēktu pār Annapurnas sniegotajām Dienvidu virsotnēm, būs jāceļas jau kādu brīdi pirms brokastīm. Pēc brokastīm visi kopā uzsāksim pārgājienu uz Gandruk (1940 m), pa ceļam piestājot Bhaisi Kharka uz tējas pauzi. Jau ierodoties Gandruk, ieturēsim pusdienas un dosimies apskatīt tuvējo Annapurnas reģiona kalnu ciematu. Gandruk skati joprojām apbrīnā liks ieplesties acīm, jo kalnu burvība ir neizmērojama. Vietējiem ļaudīm šī ir ikdiena, bet mums – īpaša privilēģija būt šeit un tagad, piedzīvot un baudīt. Pēc pastaigas, vakariņas. Nakts Gandruk.

 

8. diena. Spirgto kalnu gaisu uz pilnu krūti saelpojusies pa šīm dienām, savu četru dienu pārgājienu noslēdzam ar kāpienu lejup cauri vairākiem kalnu ciematiem. Skolas un veikaliņi, vistas un mantu nesēji, ko tik savā ceļā mēs redzēsim. Vienā no ciematiem mūs sagaida pusdienas. Sasniedzot Nayapul, sēdīsimies transportlīdzekļos, kas nogādās atpakaļ Pokhārā. Brīva pēcpusdiena pilsētā, iespēja aiziet uz kādu masāžu, lai pilnībā atpūtinātu ķermeni un relaksētos. Nakts Pokhārā.

 

 

9. diena. Šorīt ir brīvs laiks pašiem pēc vēlmēm izbaudīt Pokhāras piedāvātās iespējas. Pēc brokastīm var doties izstaigāt galveno pilsētas ielu ar neskaitāmām vietējām bodītēm, nepāliešu, tibetiešu un citu tautu restorāniem un autentiskām kafejnīcām. Patīkamas izklaides vērts ir brauciens ar laivu vai katamarānu pa Nepālas otro lielāko ezeru – Pheva. Ezers atrodas Annapurnas kalnu grēdas ielokā, graciozā Machhapuchhare (6997 m) kalna pakājē. Pēcpusdienā apskatīsim Devi ūdenskritumu, kur ūdens krīt pazemē ~150 m dziļumā, kā arī turpat esošo stalagmītiem pilno Mahadev alu. Dienas izbraukumu noslēgsim ar Ananda kalna galā esošo Pasaules miera pagodu. Šī ir lieliska vieta, lai saulrieta gaismā pavērtos pār visu Pokhāras ieleju – klātesošajiem Himalajiem, Pheva ezeru un pašu Pokhāru. Nakts Pokhārā.

 

10. diena. Ir pienācis laiks apskatīt vēl kādu Nepālas dārgumu – Čitvānas Nacionālo parku. Pēc brokastīm dosimies tieši turp. 932 kvadrātmetru lielais parks sevī slēpj bagātīgu vietējās floras un faunas pasauli. Tulkojumā Chitwan nozīmē Džungļu sirds, un ne velti – šis dabas parks ir viena no labākajām vietām visā Āzijā, lai savvaļā, džungļu ielokā vērotu dzīvniekus un vairāk kā 500 putnu sugu. Pēc pusdienām dosimies iepazīt šo parku visā tā daudzveidībā. Nakts Čitvānā.

 

 

11. diena. Pēc brokastīm dosimies izbraucienā ar kanoe pa Rapti upi. Agrs rīts ir īstais brīdis, lai apjaustu, kas tad mīt mums apkārt esošajos džungļos. Vērosim un ieklausīsimies dabas skaņās, putnu dziesmās, pērtiķu un citu zvēru saucienos. Vēlāk uz brīdi atgriezīsimies viesnīcā, lai atpūstos un papusdienotu, bet pēc tam mūs gaidīs safari izbrauciens ziloņu mugurās pa džungļiem un pļavām, kur lūkosim pēc Indijas vienraga degunradžiem, garlūpu lāčiem, briežiem, mežacūkām, pērtiķiem un cietiem meža iemītniekiem. Vakara pusē atpūta viesnīcā un pelde baseinā. Nakts Čitvānā.

 

12. diena. Rīta agrumā viesosimies vietējā ziloņu audzētavā, kur iegūsim informāciju par ziloņu nozīmi nepāliešu kultūrā un ikdienā. Vēlāk ar privāto transportu, vērojot mainīgo ainavu aiz loga, mērosim ceļu atpakaļ Katmandu. Pēc piereģistrēšanās viesnīcā vecajā Katmandu daļā Thamel, brīva pēcpusdiena pilsētā. Thamel ir šauru ieliņu labirints, kur pilnīgi nejauši klīstot var uziet kādu nomaļāku templi vai laukumu. Gaisā jaušams garšvielu un vīraka aromāts, bet visapkārt redzami daudzkrāsainu kašmira izstrādājumu veikaliņi un līdz smalkām detaļām izzīmētu mandalu darbnīcas. Nakts Katmandu.

 

 

13. diena. Brīva diena pirms došanās mājup. Iespējams apmeklēt nepāliešu masāžu vai akupunktūras procedūru. Vai varbūt aizmukt no pilsētas kņadas turpat esošajā neoklasicisma stila dārzā – Garden of Dreams, vai dzert svaigi spiestu eksotisku augļu sulu uz kādas no daudzajām vecpilsētas jumtu terasēm, izbaudot tikai Katmandu piemītošo sevišķo auru. Vakaru noslēgsim, pārrunājot šajā ceļojumā piedzīvotos iespaidus, un iedvesmosimies jauniem nākotnes plāniem. Nakts Katmandu.

 

14. diena. Dodamies uz lidostu un uzsākam ceļu mājās.

 

 

NEPĀLA

Pateicoties gadiem ilgajai ģeogrāfiskajai izolācijai, Nepālā teju ik uz soļa ir jaušama vēstures un ilgi kopto tautas tradīciju klātesamība. Nepālas daudzveidība etniskās piederības ziņā  - ar vairāk kā 100 etniskajām grupām, kas runā vairāk nekā 92 valodās – rada vietu dažādiem ieradumiem un paražām. Lielākā daļa šo paražu ir cieši saistītas ar valstī sastopamajām reliģijām – hinduismu, budismu un citām. Bieži vien pirms ieiešanas templī vai mājā, jums tiks lūgts novilkt apavus, tādā veidā izrādot cieņu un respektu vietējām tradīcijām un ticībai. Savukārt labo roku, kas tiek uzskatīta par tīru, izmanto, lai ēstu, samaksātu, dotu un saņemtu. Valsts oficiālā valoda ir nepāliešu, kurā runā lielākā daļa iedzīvotāju. Angļu valoda tiek mācīta skolās, tāpēc liela daļa iedzīvotāju šo valodu saprot.

 

ĢEOGRĀFIJA UN KLIMATS

Nepāla ir valsts tikai ar sauszemes robežām, kas atrodas Dienvidāzijā starp divām lielvarām – Ķīnu ziemeļos un Indiju rietumos, dienvidos un austrumos. Valsts teritoriju var iedalīt trīs galvenajos ģeogrāfiskajos reģionos - Himalaju, viduskalnu un Tarai. Neskatoties uz to, ka būdama salīdzinoši neliela valsts (platība 147 516 kv. km), ar mērogu no austrumiem līdz rietumiem aptuveni 800 km, savukārt no ziemeļiem līdz dienvidiem tikai 150 līdz 250 km, Nepālā atrodas astoņas no četrpadsmit pasaules augstākajām kalnu virsotnēm ar augstumu virs 8000 m, kur Everests, protams, ir Himalaju karalis, sasniedzot augstumu 8848 m.

Nepālas klimatiskos apstākļus būtiski ietekmē valsts kalnainais reljefs, kā arī tās atrašanās subtropu platuma grādos. Himalaji darbojas kā šķērslis aukstajiem vējiem, kas ziemā pūš no Vidusāzijas, un veido musonu lietavu ziemeļu robežu. Astoņdesmit procenti no visa lietus Nepālā tiek uzņemti musona laikā (jūnijs-augusts/septembris). Tomēr jāteic, ka Nepālu var apmeklēt visu cauru gadu un ceļošanai Nepālā nav sezonālu ierobežojumu. Lielākajā daļā pārgājienu zonu labākais apmeklējuma laiks ir pavasaris un rudens. Pavasarī lielākoties ir skaidras debesis, tāpēc visas iespējas ir tam, ka arī mūsu kalnu pārgājiena laikā acis priecēs sniegotās kalnu virsotnes zem zilā debesu juma. Temperatūra ar dienas maksimumu aptuveni 25 ° C un vēsām naktīm ar minimumu 12 ° C. Tomēr jāpatur prātā, ka vidēji temperatūra pazeminās par aptuveni 6 ° C uz katriem 1000 m, līdz ar to jo augstāk kalnos kāpsim, jo gaiss kļūs dzestrāks.

 

NEPĀLIEŠU VIRTUVE

Ēdieni Nepālas dažādos reģionos atšķiras, un lielākoties tie ir ietekmējušies no  indiešu un tibetiešu virtuves. Nepāliešu vidū visizplatītākā maltīte ir daal (lēcu zupa), bhat (vārīti rīsi) un tarkari (karija dārzeņi), ko bieži pavada achar (marinēti gurķi) un roti vai chapatti (neraudzēta kviešu plakanā maize). Bieži vien daal-bhat nepālieši ēd pat divas reizes dienā, tā ir tik populāra, ka nešaubīgi to būs iespēja nogaršoti savā ceļojuma laikā arī mums. Tā kā govs Nepālā ir svētais dzīvnieks, tad visbiežāk ēdienos izmanto bifeļu, vistas, kazas, aitas un cūkgaļu (arī meža cūkas). Noprovēšanas vērti ir arī jaka vai bifeļa piena izstrādājumi – siers un jogurts. Kā viena no populārākajām uzkodām nepāliešu vidū ir momo - tvaicēti vai cepti pelmeņi. Pildīti ar gaļu, sieru vai dārzeņiem, tie ir vienkārši neatņemama ēdienreizes sastāvdaļa. Kalnu leknajās nogāzēs klimats visu gadu saglabājas mērens, līdz ar to tas ir lieliski piemērots dārzkopībai. Nepālā tradicionāli audzētie augļi ir mandarīni,  apelsīni, laimi, citroni, Āzijas bumbieri, mango, dārzeņi - baltie redīsi, kartupeļi, zaļās pupiņas, tomāti, ziedkāposti , kāposti, ķirbji. Līdz ar to paēduši brauciena laikā būs gan gaļas patērētāji, gan veģetārieši.

 

LĪDZI SOMĀ

Līdzi tikai ceļojumu mugursoma (ne cietie koferi), kuru ir ērti pārvietot pilsētas burzmās. Līdzi somā: sporta apavi, pārgājieniem piemēroti apavi, sporta drēbes, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes,un siltākas drēbes kalnu pārgājienam (stāstīsim atsevišķi), lietusmētelis. Papildu mazā soma, ko paņemt līdzi ekskursijās, pārgājienos. Pretiedeguma krēms un aptieciņa.Kalnu pārgājiena ekipējums, piemēram, nūjas, guļammaisu varēs saņemt uz vietas.

 

KABATAS NAUDA

140 - 200 EUR ēdienreizēm, suvenīriem, masāžām, papildus aktivitātēm brīvajā laikā (ārpus plānā minētā). Pēc izvēles, ja laikapstākļi būs labvēlīgi un pakalpojums būs pieejams,tiem, kas vēlēsies -Everesta apskates lidojums ar mazo lidmašīnu Katmandu (199 USD/pers.), paraglaidings Pokhārā (100 USD/pers.).

 

IEVĒRĪBAI

* CEĻOŠANA PANDĒMIJAS LAIKĀ IETVER DAUDZ RISKUS. GAN SASLIMT AR COVID INFEKCIJU, GAN PIEDZĪVOT REISU ATCELŠANAS UN TAMLĪDZĪGI. BRĪDINĀM, KA NEPĀLĀ NAV PIEEJAMA KVALITATĪVA HIGIĒNA UN NE VISOS REĢIONOS IR SASNIEDZAMA EIROPAS LĪMEŅA MEDICĪNA. PAR CEĻOJUMU UN DROŠU ATGRIEŠANOS MĀJĀS NAV IESPĒJAMS SNIEGT NEKĀDAS GARANTIJAS. PIEDALIES TIKAI TAD, JA LABI TO APZINIES UN ESI PĀRLIECINĀTS PAR SEVI. MĒS NEUZŅEMAMIES NEKĀDU ATBILDĪBU. 

* Katrs dalībnieks pats sev pērk avio biļetes. Mēs palīdzēsim. Reisu atcelšanas gadījumā tikai pati aviokompānija sniedz zaudējumu atgriešanas garantijas. Avio biļešu cena ir norādīta aptuveni. Biļetes var sanākt gan nedaudz lētāk, gan pat arī dārgāk. 

* Dalībniekam ir jābūt papildus "rezerves līdzekļiem", ja gadījumā, pandēmijas dēļ, nokļūšana mājās pēkšņi paliek sarežģītāka. Dalības maksā ir iekļautas naktsmājas 13 naktīm.

* Pēc šodienas informācijas atgriežoties Latvijā ir jābūt aizpildītai elektroniskajai “Covidpass” anketai, vakcinētiem cilvēkiem nav jāievērom pašizolācija. 

* Maksa jāmaksā tikai ierodoties NEPĀLĀ un tikai USD valūtā pēc tā brīža aktuālā EUR-USD kursa. Ceļojumam var pievienoties jebkurš ar jebkādu fizisko sagatavotību un no jebkuras pasaules valsts, un izvēlēties jebkādas avio biļetes. Ceļojuma laikā dalībnieki atradīsies nestandarta vidē (no Eiropas viedokļa). Reizēm dzīvošanas apstākļi būs vienkārši, kā tas ir vietējiem iedzīvotājiem, vai ļoti vienkāršās viesu mājās. Cilvēkiem, kuri ir pieraduši ceļot ar komfortu, iespējams, šāds ceļojums var sagādāt grūtības. Ērtības šajā ceļojumā nebūs galvenās vērtības un tas nevar būt arguments. Piedalies tikai tad, ja skaidri apzinies savas spējas, veselību un esi ar labu motivāciju. 
 
 
 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS