SĒRFOŠANAS NOMETNES MAROKĀ

7 dienas = 280 EUR

Īstā Marokas pieredze!

 

PAR NOMETNI

7 naktis Afrikas valstī Marokā, vienā no pasaules labākajiem sērfošanas kūrortiem, kur saulīte spīd 365 dienas gadā. 5 sērfošanas sesijas kopā ar profesionāliem Marokas instruktoriem. Mēs dzīvosim viesu mājā, kas atrodas tikai 400 metrus no Atlantijas okeāna krasta. Nedēļas laikā, papildus sērfošanai un fitnesa treniņiem, dalībniekiem būs iespēja izbaudīt visas labākās Marokas aktivitātes- Paradīzes ielejas ekspedīcija, tuksnesis un smilšu sērfošana, pārgājiens kalnos, pludmales pārgājieni, Agadiras pilsēta, mazie ciemati, tirgus laukumi, hamman pirts u.c.. Nometne ir paredzēta jebkuram - dalībnieku fiziskajai sagatavotībai un ūdens sportu pieredzei nav nozīmes. 

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

Šobrīd vēl nav pieejama droša informācija, kad Marokā atsāksies tūrisms. 

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk.

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

280 EUR + nokļūšana ( avio 150 - 250 EUR )
 
Iekļauts: 7 naktis viesu mājā, 7 brokastis, privātie transfēri no/uz lidostu, 7 fitnesa treniņi, 5 sērfošanas nodarbības profesionāla instruktora vadībā, sērfošanas dēļa, hidrotērpa noma, gida pavadība un vietējā palīdzība jebkurā jautājumā. 
Nav iekļauts: nokļūšanu līdz Agadirai un atpakaļ (avio biļetes). Ēšana (izņemot brokastis), jebkādas papildu aktivitātes (meklēt zemāk aprakstā), suvenīri.

 

APMAKSAS VEIDS

Tikai ierodoties Marokā. Nav priekšapmaksas, tādējādi ir iespējams laicīgi pieteikties un līdz ceļojumam iekrāt attiecīgo summu.

 

CEĻOJOT UZ MAROKU

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza. Marokā nav nepieciešamas īpašas vakcinācijas.

 

KĀPĒC AR MUMS? 

Fitness ABC komanda uz Maroku dodas jau vairākus gadus. Mēs esam aizvadījuši jau vairāk kā 35 nometnes, aizveduši vairāk kā 500 dalībniekus un nekad neesam atcēluši nevienu nometni. Mēs sadarbojamies tikai ar vietējiem iedzīvotājiem, un cenšamies dalībniekiem sniegt tikai maksimāli autentisku Marokas pieredzi. 

 

 

Atsauksmes no aizvadītajām nometnēm meklē komentāros zem postiem:

 Atsauksmes1 ;  Atsauksmes2 ;  Atsauksmes3LĪDZI SOMĀ

Sporta apavi (vislabāk 2 pāri), pludmales apavi, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet vakariem siltākas drēbes, pieres lukturītis un mazā mugursoma, ko paņemt līdzi pārgājienos. Mazā pudelīte, kurā uzpildīt ūdeni, pludmales dvielis, sauļošanās krēms (var iegādāties uz vietas) un aptieciņa. 

 

DZĪVOŠANA

Bildes no mūsu viesu mājas – šeit!

Dalībnieki tiks izvietoti komfortablā viesu mājā, kas atrodas tikai 400 m no Atlantijas okeāna krasta, un vienlaicīgi, tā atrodas arī pašā Agadiras ciemata Aourir centrā (40 min brauciens no lidostas) no kurienes ir ērti un viegli sasniedzamas visas Marokas iespējas. Aourir ciemats nav "tūristiski" un komercionāli samākslots, un šeit jūs gūsiet īstās Ziemeļāfrikas sajūtas. Dalībnieki tiks izvietoti numuriņos pa divi, vai trīs, bet par papildus piemaksu mēs garantējam dzīvošanu divatā ar lielu kopguļamo gultu, vai arī vienam pašam. Visi viesu mājas numuriņi ir jauni, kvalitatīvi, tīri ar atsevišķu dušu un WC. Katrā numuriņā ir arī kondicionieris un TV. Viesu mājā ir pieejams arī bezmaksas WI- FI tīkls. Viesu mājas personāls numuriņu uzkopšanu veic katru dienu, un tas nozīmē, ka katru reizi atgriežoties no dienas aktivitātēm, tu apgulsies saklātos, baltos palagos. Pirmajā stāvā ir kafejnīca, kur par ļoti labām cenām ir iespējams baudīt kafiju, tēju, svaigi spiestas sulas, augļu kokteiļus, dažādus ēdienus un saldumus, bet no mājas jumta terases ir viegli saredzami lielie okeāna viļņi. 

Piemaksa no dalībnieka, ja 2 dalībnieki vēlas dzīvot divvietīgajā “double room” istabā ar lielu kopguļamo gultu: + 20 EUR (kopā par 7 naktīm).

Piemaksa no dalībnieka, ja dalībnieks vēlas dzīvot vienvietīgajā “single room” istabā: + 120 EUR ( kopā par 7 naktīm).

( "Extra" izmitināšanas iespējām ir jāpiesakās iepriekš. )

 

 

SĒRFOŠANA

Galvenā aktivitāte pēc kuras parasti brauc visi nometnes dalībnieki. Kopā ar vietējiem profesionāļiem, sertificētiem sērfošanas instruktoriem, dalībnieki aizvadīs 5 sērfošanas sesijas. Katras sesijas kopējais ilgums būs 3 - 3, 5 h, atkarīgi no viļņu agresivitātes un dalībnieku spējām. Katrs dalībnieks saņems savu sērfa dēli un savam izmēram piemērotu hidrotērpu, kas ir jauns, nenolietots un Fitness ABC iegādāts. Pateicoties siltajam klimatam, kas šeit valda cauru gadu, un Atlantijas okeāna viļņiem, kas pastāvīgi sniedzas vairāku metru augstumā, vieta, kur mēs mācīsimies sērfot, tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajiem sērfošanas kūrortiem. Šeit trenējās Marokas labākie sērfotāji, un uz šejieni dodas profesionāļi no visas pasaules. Dalībniekiem nav nepieciešama nekāda iepriekšējā pieredze un iemaņas ne sērfošanā, ne kādā citā ūdens sportā, kā arī lielākā daļa mūsu nometņu dalībnieku sērfošanu nav nekad mēģinājuši. Mūsu nometnes mērķis nav jauni profesionāļi, bet gan, lai katrs dalībnieks nometnes laikā kvalitatīvi paspēj izbaudīt šo procesu un kultūru pilnībā, saprot un iemācās pēc iespējas vairāk. Nometnē var piedalīties arī dalībnieki, kuriem ir slikta peldēt prasme, jo nodarbības ietver arī sērfošanas elementus ļoti seklā ūdenī, un dalībniekam nav obligāti jādodas dziļumā. Protams, drošības laban, dalībniekam par to ir jābrīdina mūsu instruktori. Ja kāds jutīsies noguris no sērfošanas, tad jebkurā brīdī, tā vietā, varēs tikai baudīt sauli un lielisko pludmali. 

 

  

FITNESA TRENIŅI

Katru rītu, mūsu ciemata apkārtnē, vai Atlantijas okeāna krastā, tiks aizvadīts 40 minūšu rīta rosmes skrējiens un dažādi vingrinājumi. Šī aktivitāte, kā jebkura cita, protams, nav obligāta, bet, esam pārliecinājušiem, ka brokastis vienmēr liekas gardākas un diena možāka, ja no rīta ir labi pasportots. Brīvā izvēle! 

 

MAROKAS VIRTUVE

Brokastis būs gatavotas ar īstu ģimenes mīlestību, tās būs ļoti bagātīgas un ar mainīgu ēdienkarti – omletes, pankūkas, plāceņi, zupas, putras, augļi, dateles, rieksti, kafija, tēja un citi ēdieni, kas ir raksturīgi marokāņu virtuvei. Dalībniekiem ir iespējams laicīgi pieteikties arī pie vegānajām brokastīm, kas tiks pagatavotas atsevišķi (bez papildu piemaksas). 

Dalības maksā nav iekļautas pusdienas un vakariņas. Tā, kā mēs dzīvojam Aourir ciemata centrā, apkārtnē iespējas paēst būs desmitiem, un sākot pat tikai no 1 EUR par ēdienreizi (“street food”). Vidēji viena ēdienreize kādā mazajā ielas restorānā maksā 3 EUR un tas nozīmē, ka dalībniekiem ir jārēķinās vismaz ar 6 EUR dienā, jeb 45 EUR par visu nedēļu. Iesakām rēķināties vismaz ar 60 EUR, jo noteikti vēlēsies papildus augļus, kokteiļus, saldējumu un citus baudāmos gardumus. Par 10 centiem Jūs atradīsiet ļoti vienkāršu, gardu, bet ekskluzīvu saldējumu, bet par 2,50 EUR jau pilnu trauku ar saldējumu. Svaigi spiesta apelsīnu sula maksā sākot no 1 EUR, kafija sākot no 50 centiem, bet kilograms ar mandarīniem maksā 10 centus. Marokā ļoti viegli būs arī veģetāriešiem un vegāniem. 

Ierašanās vakarā dalībnieki tiek cienāti ar autentiskām sagaidīšanas vakariņām. 

 

 

---------

Papildus iespējas par palidu piemaksu. Viss zemāk minētais ir ērti uzspējams 7 dienu laikā un viegli apvienojams ar sērfošanu. Dalībnieks var arī neizmantot nevienu no šiem piedāvajumiem, ja mērķis ir tikai sērfošana.

 

PARADĪZES IELEJAS EKSPEDĪCIJA 

+ 25 EUR (privātais transports abos virzienos, transporta gaidīšana, vieglās pusdienas pirms brauciena, pārgājiens un ekskursija Paradīzes ielejā, vietējā marokāņa pavadība, ekspedīcija klints alā, vakariņas Paradīzes ielejā, ekskursija Argānu eļļas darbnīcā.)
 
Pirms došanās uz Paradīzes ieleju mēs ieturēsim ļoti klasiskas marokāņu pusdienas, kas dos mums labu enerģiju pārgājienam, bet neliks sajusties pārāk smagiem – veģetārā zupa ar svaigām datelēm (jā, tieši šādi to ēd marokānis). Pēc pusdienām mēs sēžamies savā transportā (veci, klasiski berberu busiņi) un dodamies fantastisku skatu ieskautā braucienā uz Paradīzes ieleju, kas ir viena no skaistākajām un neparastākajām vietām Marokā, un pateicoties saviem dziednieciskajiem nostāstiem, ir ļoti iecienīta pasaules hipiju kultūrā. Atbraucot, dalībnieki uzreiz dosies nelielā pārgājienā (4 km) pa taku, ko ieskauj džungļi - ananāsu, vīģu, olīvu koki, dateļu palmas un neskaitāmi citi augi. Skati, kas pavērsies no stāvajām klintīm būs iespaidīgi. Galamērķī mēs gulēsim saulītē uz klinšu akmeņiem un izbaudīsim atmosfēru. Pateicoties mūsu vērtīgajiem kontaktiem ar vietējiem iedzīvotājiem, šeit mums ir zināma tūristu neskarta klints ala, kurai dziļums ir vairāk kā 400 m, un tā noteikti nav atrodama nevienā klasiskajā piedāvājumu brošūrā. Brienot cauri māliem, rāpojot uz ceļiem, lienot pat uz vēdera un izvairoties no sikspārņu bariem, ir iespējams sasniegt šīs alas galu. Parasti uz to parakstās tikai grupas drosmīgākie, kamēr pārējie turpina sauļoties. Pēc tam mēs dosimies uz ūdens avotiem, kur ir iespējas nopeldēties aukstā ūdenī un izbaudīt lēcienus no klintīm. Dienas beigās, tur pat Paradīzes ielejā, mēs ieturēsim bagātīgas, tradicionālas vakariņas, ko mums būs pagatavojuši vietējie Paradīzes ielejas iedzīvotāji. Atpakaļceļā mēs pieturēsim Argānu eļļas darbnīcā. Dosimies iepazīsies ar to, kā top “Marokas zelts”, jeb Argānu ēļļa. Process noteikti neliksies garlaicīgs, jo vietējie iedzīvotāji izstrādes procesā neizmanto nekādas ierīces, bet visu paveic tikai ar savām rokām. Ja kādam būs vēlēšanās, tad arī viņš varēs iesaistīties šajā procesā, kā arī šeit būs iespējams iegādāties Argānu eļļu par vislabāko cenu.

 

 

AGADIRAS CENTRS UN TIRGUS 

+ 25 EUR (privātais transports abos virzienos, transporta gaidīšana, “Agadir Oufella” kalna apmeklējums, pārgājiens pilsētā, tirgus laukuma apmeklējums, vēlās pusdienas ekskluzīvi autentiskā noskaņā). 

Braucot ar autobusu, no mūsu ciemata uz Agadiras centru, pirmais pieturas punkts ir lielā “Agadir Oufella” kalna virsotne, kur atrodas sens musulmaņu cietoksnis, un no kuras paveras iespaidīgs skats uz visu Agadiru. Kalna virsotnē ir iespēja izjāt ar kamieļiem un nobildēties ar pieradinātām čūskām. Pēc tam mēs braucam lejā un dodamies pastaigā pa promenādi, ko mēs paši esam iesaukuši par “mazo Kaliforniju”, jo blakus esošā pludmale, palmas, sērfotāji, skrituļslidotāji un mūsdienīgi stilīgo jauniešu burzma atgādina TV redzētos ideālus. Promenādē mēs pavadīsim laiku uzņemot fotomirkļus un ēdot saldējumu. Tālāk mēs dosimies 3 km gājienā cauri pilsētai uz Agadiras lielāko tirgus laukumu, kas ir arī viens no lielākajiem tirgiem visā Ziemeļāfrikā, kur pilnībā nomainīsies kontrasti, un sāksies īstā Ziemeļāfrikas pasaule. Tirgū ir iespējams iegādāties pilnīgi visu – sākot ar dzīviem dzīvniekiem, visiem iespējamajiem Marokas pārtikas produktiem, un beidzot ar apģērbu, mūzikas instrumentiem, mēbelēm un viltotiem Iphone tālruņiem. Dalībniekiem tiks dots brīvais laiks tirgus izpētei un sev nepieciešamo suvenīru iegādei. Pēc tirgus apmeklējuma mēs dosimies uz nomaļu, blakus esošu mikrorajonu, vietu, kurā jūs noteikti neredzēsiet nevienu citu tūristu. Šajā rajonā mūs ciemos uzņems ļoti labsirdīga Marokāņu ģimene, kas ir mūsu draugi, un mēs kopā ieturēsim vēlās pusdienas. Tā kā viens no ģimenes locekļiem labi runā angļu valodā, jums būs iespēja ne tikai redzēt kā dzīvo “īsts vidējais marokānis”, bet arī uzdot sev visus interesējošos jautājumus par marokāņu ikdienu un kultūru. 

 

 

LEGZIRA PLUDMALE 

+ 40 EUR ( privātais transports abos virzienos, transporta gaidīšana, vietējā marokāņa pavadība, pusdienas, vakariņas)

Aptuveni 3 stundu brauciena attālumā no mūsu ciemata atrodas Marokas unikālākā pludmale, kas ir arī viena no Marokas populārākajām ikonām. Legzira pludmale ir 8 km gara dabas maģija, kas parāda Atlantijas okeāna spēku un mežonīgumu. Plašajā pludmalē ir unikāla akmens arka, ko daudzu gadu laikā ir izveidojuši mūžīgi krītošie viļņi. Uz šejieni mēs dosimies pilnas dienas ekskursijā tieši tajā dienā, kad mums nav ieplānota sērfošana. Ceļā mēs apskatīsim arī daudzas citas interesantas vietas - māla izstrādājumu darbnīcu, Tiznit pilsētu un apbrīnojamo Youssef Ibn Tachfin ūdens dambi. Pusdienas mēs ieturēsim skaistā vietā pie baseina, kurā būs iespējams atveldzēties un nedaudz atpūsties no garā ceļa. Legzira pludmalē laiku pavadīsim nesteidzīgi uzņemot fantastiskas bildes. Dienas nobeigumā vakariņas. Aourir ciematā atgriezīsimies tikai vēlu vakarā. 
 

 

 

TUKSNESIS, “SANDBOARDING” UN PIKNIKS TUKSNESĪ 

 + 30 EUR (privātais transports abos virzienos, transporta gaidīšana, “sandboarding”, vakariņu pikniks tuksnesī, berberu dziesmu un deju šovs).

60 km attālumā no mūsu ciemata, okeāna krastā, atrodas “Mazais tuksnesis”, kas ir ļoti iecienīts starp “sand boarderiem”, jeb smilšu sērfotājiem un profesionālajiem fotogrāfiem, jo skati, kas paveras no gigantiskajiem tuksneša smilšu pauguriem nav aprakstāms, un tieši šajā vietā ir novērojams viskrāšņākais saules riets. Dalībniekiem tiks dots brīvais laiks, lielisku foto mirkļu uzņemšanai, saules baudīšanai un smilšu sērfošanai, jo mums līdz būs tam nepieciešamais ekipējums. Tuksnesī ieturēsim pikniku, ko mums pagatavos mūsu marokāņu pavārs, un izbaudīsim saulrietu. Par godu mums arī tiks dziedātas marokāņu tradicionālās dziesmas un spēlētas bungas jautrā marokāņu kompānijā. Vērts piebilst, ka ceļš uz un no tuksneša ir ļoti baudāms – klintis, kalni, milzīgi stāvkrasti, ciemati un gigantiskas banānu plantācijas. Ceļā mēs piestāsim, lai nobaudītu tēju vienā no ciematiem. 

 

 

PĀRGĀJIENS UZ THAGAZOUT CIEMATU

+ 5 EUR (pārgājiens, privātais transports atpakaļ) 

Ejot 8 km gar pašu pludmales krastu mēs nonāksim mazā zvejnieku ciematiņā, kas šobrīd ir viena no populārākajām vietām sērfotāju kultūrā, jo ciemats ir uzbūvēts pašā okeāna krastā. Kopā mēs dosimies pastaigā pa ciemata promenādi, un tad dalībniekiem tiks dots brīvais laiks ciemata izpētei. Atpakaļ mēs dosimies ar transportu. 

 

 

TRADICIONĀLĀ MAROKAS PIRTS UN AUTENTISKĀS VAKARIŅAS

+ 20 EUR ( transports, sauna, masāža, vakariņas), 15 EUR, ja nevēlies masāžu. 

Īpaša pieredze, kas ļaus iejusties marokāņu ikdienā. Tradicionālā Marokas pirts, ko sauc par Hamman saunu, un tradicionālā marokāņu “apmazgāšanas” masāža, kas noteikti daudziem būs kā īsts kultūršoks. Šāda procedūra daudziem marokāņiem ir iknedēļas rituāls. Pirts tiek apmeklēta ne tikai, lai mazgātos, bet arī satiktu draugus un aprunātu nedēļas notikums, tāpēc rosība pirts telpās būs jūtama. Tūristu klātbūtne šeit ir retums un mēs brīdinām, ka ne katrs eiropietis ir spējīgs izbaudīt pirts atmosfēru ar vēsu prātu, jo tā ļoti atšķiras no mūsu kultūras, un mūsu sanitāro normu izpratnes. Sievietes un vīrieši, protams, dodas atsevišķās telpās. Pēc pirts mēs dosimies uz vietējo marokāņu māju Aourir ciematā, kur mūs sagaidīs mūsu draugi- marokāņu ģimene ar siltām vakariņām. Vakariņas būs tradicionālie marokāņu ēdieni, augļi un tēja. Ciemošanās laikā mums būs iespēja satikt arī ģimenes bērnus, uzdot sev interesējošos jautājums par skolu un aplūkot mazo marokāņu mācību grāmatas, kas krasi atšķiras no mūsējām. Par valodas barjeru nav jāsatraucas - viņi ļoti vēlas iemācīties angļu un arī pat latviešu valodu. 

 

 

ZEMNIEKU TIRGUS APMEKLĒJUMS

(nav izmaksu)

Katru trešdienu Aourir ciematā ir zemnieku tirgus, kur par vislabākajām cenām var iegādāties dārzeņus, augļus, riekstus, vīģes, dateles, tējas, garšvielas un pārējo. 

 

----------

Atsevišķām interesēm:

PRIVĀTĀ SĒRFOŠANAS NODARBĪBA

+ 50 EUR (dēļa un hidrotērpa noma, 2 h nodarbība)

Tiem, kam sērfošana būs iepatikusies pilnā apmērā, iespējams, būs pasūtīt arī privāto nodarbību viens pret viens ar instruktoru. Papildus sērfošanas nodarbība grupā, dalībniekam izmaksās 25 EUR, ja ir vismaz 2 papildus sērfot gribētāji. 

----------

 

TIKAI MAROKAS AUTENTISKĀ VIDE

Fitness ABC komanda uz Maroku dodas jau vairākus gadus, un gan mūsu pieredze, gan vērtīgie kontakti noteikti atstās iespaidu un ļaus ieraudzīt īsto Maroku, un nevis tikai to, kas paredzēta tūrisma industrijai. Mūsu galvenie sadarbības partneri ir mūsu draugi – vietējā marokāņu berberu ģimene, kas ikdienā nenodarbojas ar tūrisma pakalpojumiem, viņu darbs ar mums ir tikai draudzība un patika pret latviešiem, un tieši Fitness ABC komandu. Ar mums Tu vari būt drošs, ka saņemsi tikai labāko un par vislabāko cenu. Kā arī, mēs gādāsim, lai neviens dalībnieks ceļojuma laikā netiek apkrāpts par jebkādiem atsevišķiem pakalpojumiem, suvenīru iepirkumiem, takša pakalpojumiem un tamlīdzīgi -  samaksā taisnīgu cenu, kas ir vienlīdzīga ar to, ko maksā arī vietējie iedzīvotāji. Ja nometnes dalībniekam ir kādi jautājumi par Maroku un kādas atsevišķas intereses – tu vari griezties pie mums, mēs piesaistīsim vietējos iedzīvotājus, un kopā centīsimies darīt vislabāko. 

 

 

IEVĒRĪBAI

Maksa jāmaksā tikai uz vietas Marokā un tikai EUR valūtā. Par mūsu papildus piedāvātajām ekskursijām, aktivitātēm jāmaksā tikai EUR valūtā un tikai uz vietas Marokā. Mūsu piedāvātās papildus aktivitātes ir pieejamas tikai nometnes dalībniekiem. Valsts nacionālā valūta - Marokas dirhams.  EUR pret dirhamiem var samainīt valūtas maiņas punktos Marokā uz vietas (blakus mūsu viesnīcai). Ārpus Marokas mainīt Marokas dirhamus nav izdevīgi. Fitness ABC nekad neatceļ savus pasākumus, un tie notiek pat tad, ja ir tikai 1 dalībnieks. Līdz šim mēs esam aizvadījuši jau vairāk kā 35 nometnes, un uz Maroku aizveduši kopā vairāk kā 500 dalībniekus. Īsi pirms ceļojuma grupai tiek veidots kopējais Whatsapp čats. 

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS