SĒRFOŠANAS NOMETNES MAROKĀ

7 dienas = 290 EUR

Īstā Marokas pieredze!

 

PAR NOMETNI

7 naktis Afrikas valstī Marokā, vienā no pasaules labākajiem sērfošanas kūrortiem. 5 sērfošanas sesijas kopā ar profesionāliem Marokas instruktoriem. Mēs dzīvosim viesu mājā, kas atrodas tikai 400 metrus no Atlantijas okeāna krasta. Nedēļas laikā, papildus sērfošanai, dalībniekiem būs iespēja izbaudīt visas labākās Marokas aktivitātes- Paradīzes ielejas ekspedīcija, tuksnesis un smilšu sērfošana, pludmales pārgājieni, Agadiras pilsēta, mazie ciemati, tirgus laukumi, hamman pirts u.c.. Nometne ir paredzēta jebkuram - dalībnieku fiziskajai sagatavotībai un ūdens sportu pieredzei nav nozīmes. 

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

2021. gada 16. oktobris - 23. oktobris
2021. gada 17. novembris - 24. novembris
2021. gada 1. decembris - 8. decembris
2022. gada 12. janvāris - 19. janvāris
2022. gada 9. februāris - 16. februāris
2022. gada 9. marts - 16. marts

 

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes - mēs norādīsim ar kādiem lidojumiem doties. Piesakies tikai tad, ja esi izlasījis gala sadaļu "IEVĒRĪBAI". 

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

290 EUR + nokļūšana (avio 130 - 330 EUR )
 
Iekļauts: 7 naktis viesu mājā, 7 brokastis, privātie transfēri no/uz lidostu (ja dodies ar mūsu norādītajiem reisiem), 5 sērfošanas nodarbības profesionāla instruktora vadībā, sērfošanas dēļa, hidrotērpa noma, vietējā gida pavadība un palīdzība jebkurā jautājumā visu nometnes laiku. 
Nav iekļauts: nokļūšanu līdz Agadirai un atpakaļ (avio biļetes). Ēšana (izņemot brokastis), jebkādas papildu aktivitātes (meklēt zemāk aprakstā), suvenīri, nepieciešamās veselības pārbaudes (Covid testi).

 

APMAKSAS VEIDS

Tikai ierodoties Marokā, marokāņiem. Nav priekšapmaksas.

 

CEĻOJOT UZ MAROKU

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Marokā ir nepieciešams pierādīt pilnu vakcināciju pret Covid ar EU atzītām vakcīnām. Nepieciešams arī kovida tests, kas ir taisīts ne vēlāk kā 48 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā uz Marokas lidostu. Jārēķinās, ka tests var būt nepieciešams arī atpakaļceļam, kas Marokā maksā 50 EUR. 

 

KĀPĒC AR MUMS? 

Fitness ABC uz Maroku dodas jau vairākus gadus. Mēs esam aizvadījuši jau vairāk kā 38 nometnes, aizveduši vairāk kā 600 dalībniekus. Mūsu marokāņu draugi sniegs maksimāli autentisku, krāsainu un kvalitatīvu Marokas pieredzi, un liks Tev iemēlēt šo valsti, marokāņu tautu. 

 

 

Atsauksmes no aizvadītajām nometnēm meklē komentāros zem postiem:

 Atsauksmes1 ;  Atsauksmes2 ;  Atsauksmes3LĪDZI SOMĀ

Sporta apavi (vislabāk 2 pāri), pludmales apavi, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet vakariem siltākas drēbes, pieres lukturītis un mazā mugursoma, ko paņemt līdzi pārgājienos. Mazā pudelīte, kurā uzpildīt ūdeni, pludmales dvielis, sauļošanās krēms (var iegādāties uz vietas) un aptieciņa. 

 

DZĪVOŠANA

Bildes no mūsu viesu mājas – šeit!

Dalībnieki tiks izvietoti komfortablā viesu mājā, kas atrodas tikai 400 m no Atlantijas okeāna krasta, un vienlaicīgi, tā atrodas arī pašā Agadiras ciemata Aourir centrā (40 min brauciens no lidostas) no kurienes ir ērti un viegli sasniedzamas visas Marokas iespējas. Aourir ciemats nav "tūristiski" un komercionāli samākslots, un šeit jūs gūsiet īstās Ziemeļāfrikas sajūtas. Dalībnieki tiks izvietoti numuriņos pa divi, vai trīs, bet par papildus piemaksu mēs garantējam dzīvošanu divatā ar lielu kopguļamo gultu, vai arī vienam pašam. Visi viesu mājas numuriņi ir jauni, kvalitatīvi, tīri ar atsevišķu dušu un WC. Katrā numuriņā ir arī kondicionieris un TV. Viesu mājā ir pieejams arī bezmaksas WI- FI tīkls. Viesu mājas personāls numuriņu uzkopšanu veic katru dienu, un tas nozīmē, ka katru reizi atgriežoties no dienas aktivitātēm, tu apgulsies saklātos, baltos palagos. Pirmajā stāvā ir kafejnīca, kur par ļoti labām cenām ir iespējams baudīt kafiju, tēju, svaigi spiestas sulas, augļu kokteiļus, dažādus ēdienus un saldumus, bet no mājas jumta terases ir viegli saredzami lielie okeāna viļņi. 

Piemaksa no dalībnieka, ja 2 dalībnieki vēlas dzīvot divvietīgajā “double room” istabā ar lielu kopguļamo gultu: + 20 EUR (kopā par 7 naktīm).

Piemaksa no dalībnieka, ja dalībnieks vēlas dzīvot vienvietīgajā “single room” istabā: + 120 EUR ( kopā par 7 naktīm).

( "Extra" izmitināšanas iespējām ir jāpiesakās iepriekš. )

 

 

SĒRFOŠANA

Galvenā aktivitāte pēc kuras parasti brauc visi nometnes dalībnieki. Kopā ar vietējiem profesionāļiem, sertificētiem sērfošanas instruktoriem, dalībnieki aizvadīs 5 sērfošanas sesijas. Katras sesijas kopējais ilgums būs 3 - 3, 5 h, atkarīgi no viļņu agresivitātes un dalībnieku spējām. Katrs dalībnieks saņems savu sērfa dēli un savam izmēram piemērotu hidrotērpu, kas ir jauns, nenolietots un Fitness ABC iegādāts. Pateicoties siltajam klimatam, kas šeit valda cauru gadu, un Atlantijas okeāna viļņiem, kas pastāvīgi sniedzas vairāku metru augstumā, vieta, kur mēs mācīsimies sērfot, tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajiem sērfošanas kūrortiem. Šeit trenējās Marokas labākie sērfotāji, un uz šejieni dodas profesionāļi no visas pasaules. Dalībniekiem nav nepieciešama nekāda iepriekšējā pieredze un iemaņas ne sērfošanā, ne kādā citā ūdens sportā, kā arī lielākā daļa mūsu nometņu dalībnieku sērfošanu nav nekad mēģinājuši. Mūsu nometnes mērķis nav jauni profesionāļi, bet gan, lai katrs dalībnieks nometnes laikā kvalitatīvi paspēj izbaudīt šo procesu un kultūru pilnībā, saprot un iemācās pēc iespējas vairāk. Nometnē var piedalīties arī dalībnieki, kuriem ir slikta peldēt prasme, jo nodarbības ietver arī sērfošanas elementus ļoti seklā ūdenī, un dalībniekam nav obligāti jādodas dziļumā. Protams, drošības laban, dalībniekam par to ir jābrīdina mūsu instruktori. Ja kāds jutīsies noguris no sērfošanas, tad jebkurā brīdī, tā vietā, varēs tikai baudīt sauli un lielisko pludmali. 

 

 

 

MAROKAS VIRTUVE

Brokastis būs gatavotas ar īstu ģimenes mīlestību, tās būs ļoti bagātīgas un ar mainīgu ēdienkarti – omletes, pankūkas, plāceņi, zupas, putras, augļi, dateles, rieksti, kafija, tēja un citi ēdieni, kas ir raksturīgi marokāņu virtuvei. Dalībniekiem ir iespējams laicīgi pieteikties arī pie vegānajām brokastīm, kas tiks pagatavotas atsevišķi (bez papildu piemaksas). 

Dalības maksā nav iekļautas pusdienas un vakariņas. Tā, kā mēs dzīvojam Aourir ciemata centrā, apkārtnē iespējas paēst būs desmitiem, un sākot pat tikai no 1 EUR par ēdienreizi (“street food”). Vidēji viena ēdienreize kādā mazajā ielas restorānā maksā 3 EUR un tas nozīmē, ka dalībniekiem ir jārēķinās vismaz ar 6 EUR dienā, jeb 45 EUR par visu nedēļu. Iesakām rēķināties vismaz ar 60 EUR, jo noteikti vēlēsies papildus augļus, kokteiļus, saldējumu un citus baudāmos gardumus. Par 10 centiem Jūs atradīsiet ļoti vienkāršu, gardu, bet ekskluzīvu saldējumu, bet par 2,50 EUR jau pilnu trauku ar saldējumu. Svaigi spiesta apelsīnu sula maksā sākot no 1 EUR, kafija sākot no 50 centiem, bet kilograms ar mandarīniem maksā 10 centus. Marokā ļoti viegli būs arī veģetāriešiem un vegāniem. 

Ierašanās vakarā dalībnieki tiek cienāti ar autentiskām sagaidīšanas vakariņām. 

 

 

---------

Papildus iespējas par palidu piemaksu. Viss zemāk minētais ir ērti uzspējams 7 dienu laikā un viegli apvienojams ar sērfošanu. Dalībnieks var arī neizmantot nevienu no šiem piedāvajumiem, ja mērķis ir tikai sērfošana.

 

PARADĪZES IELEJAS EKSPEDĪCIJA 

+ 30 EUR (privātais transports abos virzienos, transporta gaidīšana, vieglās pusdienas pirms brauciena, pārgājiens un ekskursija Paradīzes ielejā, vietējā marokāņa pavadība, ekspedīcija klints alā, vakariņas Paradīzes ielejā, ekskursija Argānu eļļas darbnīcā.)
 
Pirms došanās uz Paradīzes ieleju mēs ieturēsim ļoti klasiskas marokāņu pusdienas, kas dos mums labu enerģiju pārgājienam, bet neliks sajusties pārāk smagiem – veģetārā zupa ar svaigām datelēm (jā, tieši šādi to ēd marokānis). Pēc pusdienām mēs sēžamies savā transportā (veci, klasiski berberu busiņi) un dodamies fantastisku skatu ieskautā braucienā uz Paradīzes ieleju, kas ir viena no skaistākajām un neparastākajām vietām Marokā, un pateicoties saviem dziednieciskajiem nostāstiem, ir ļoti iecienīta pasaules hipiju kultūrā. Atbraucot, dalībnieki uzreiz dosies nelielā pārgājienā (4 km) pa taku, ko ieskauj džungļi - ananāsu, vīģu, olīvu koki, dateļu palmas un neskaitāmi citi augi. Skati, kas pavērsies no stāvajām klintīm būs iespaidīgi. Galamērķī mēs gulēsim saulītē uz klinšu akmeņiem un izbaudīsim atmosfēru. Pateicoties mūsu vērtīgajiem kontaktiem ar vietējiem iedzīvotājiem, šeit mums ir zināma tūristu neskarta klints ala, kurai dziļums ir vairāk kā 400 m, un tā noteikti nav atrodama nevienā klasiskajā piedāvājumu brošūrā. Brienot cauri māliem, rāpojot uz ceļiem, lienot pat uz vēdera un izvairoties no sikspārņu bariem, ir iespējams sasniegt šīs alas galu. Parasti uz to parakstās tikai grupas drosmīgākie, kamēr pārējie turpina sauļoties. Pēc tam mēs dosimies uz ūdens avotiem, kur ir iespējas nopeldēties aukstā ūdenī un izbaudīt lēcienus no klintīm. Dienas beigās, tur pat Paradīzes ielejā, mēs ieturēsim bagātīgas, tradicionālas vakariņas, ko mums būs pagatavojuši vietējie Paradīzes ielejas iedzīvotāji. Atpakaļceļā mēs pieturēsim Argānu eļļas darbnīcā. Dosimies iepazīsies ar to, kā top “Marokas zelts”, jeb Argānu ēļļa. Process noteikti neliksies garlaicīgs, jo vietējie iedzīvotāji izstrādes procesā neizmanto nekādas ierīces, bet visu paveic tikai ar savām rokām. Ja kādam būs vēlēšanās, tad arī viņš varēs iesaistīties šajā procesā, kā arī šeit būs iespējams iegādāties Argānu eļļu par vislabāko cenu.

 

 

AGADIRAS CENTRS UN TIRGUS 

+ 30 EUR (privātais transports abos virzienos, transporta gaidīšana, “Agadir Oufella” kalna apmeklējums, pārgājiens pilsētā, tirgus laukuma apmeklējums, vēlās pusdienas ekskluzīvi autentiskā noskaņā). 

Braucot ar autobusu, no mūsu ciemata uz Agadiras centru, pirmais pieturas punkts ir lielā “Agadir Oufella” kalna virsotne, kur atrodas sens musulmaņu cietoksnis, un no kuras paveras iespaidīgs skats uz visu Agadiru. Kalna virsotnē ir iespēja izjāt ar kamieļiem un nobildēties ar pieradinātām čūskām. Pēc tam mēs braucam lejā un dodamies pastaigā pa promenādi, ko mēs paši esam iesaukuši par “mazo Kaliforniju”, jo blakus esošā pludmale, palmas, sērfotāji, skrituļslidotāji un mūsdienīgi stilīgo jauniešu burzma atgādina TV redzētos ideālus. Promenādē mēs pavadīsim laiku uzņemot fotomirkļus un ēdot saldējumu. Tālāk mēs dosimies 3 km gājienā cauri pilsētai uz Agadiras lielāko tirgus laukumu, kas ir arī viens no lielākajiem tirgiem visā Ziemeļāfrikā, kur pilnībā nomainīsies kontrasti, un sāksies īstā Ziemeļāfrikas pasaule. Tirgū ir iespējams iegādāties pilnīgi visu – sākot ar dzīviem dzīvniekiem, visiem iespējamajiem Marokas pārtikas produktiem, un beidzot ar apģērbu, mūzikas instrumentiem, mēbelēm un viltotiem Iphone tālruņiem. Dalībniekiem tiks dots brīvais laiks tirgus izpētei un sev nepieciešamo suvenīru iegādei. Pēc tirgus apmeklējuma mēs dosimies uz nomaļu, blakus esošu mikrorajonu, vietu, kurā jūs noteikti neredzēsiet nevienu citu tūristu. Šajā rajonā mūs ciemos uzņems ļoti labsirdīga Marokāņu ģimene, kas ir mūsu draugi, un mēs kopā ieturēsim vēlās pusdienas. Tā kā viens no ģimenes locekļiem labi runā angļu valodā, jums būs iespēja ne tikai redzēt kā dzīvo “īsts vidējais marokānis”, bet arī uzdot sev visus interesējošos jautājumus par marokāņu ikdienu un kultūru. 

 

 

LEGZIRA PLUDMALE 

+ 40 EUR ( privātais transports abos virzienos, transporta gaidīšana, vietējā marokāņa pavadība, pusdienas, vakariņas)

Aptuveni 3 stundu brauciena attālumā no mūsu ciemata atrodas Marokas unikālākā pludmale, kas ir arī viena no Marokas populārākajām ikonām. Legzira pludmale ir 8 km gara dabas maģija, kas parāda Atlantijas okeāna spēku un mežonīgumu. Plašajā pludmalē ir unikāla akmens arka, ko daudzu gadu laikā ir izveidojuši mūžīgi krītošie viļņi. Uz šejieni mēs dosimies pilnas dienas ekskursijā tieši tajā dienā, kad mums nav ieplānota sērfošana. Ceļā mēs apskatīsim arī daudzas citas interesantas vietas - māla izstrādājumu darbnīcu, Tiznit pilsētu un apbrīnojamo Youssef Ibn Tachfin ūdens dambi. Pusdienas mēs ieturēsim skaistā vietā pie baseina, kurā būs iespējams atveldzēties un nedaudz atpūsties no garā ceļa. Legzira pludmalē laiku pavadīsim nesteidzīgi uzņemot fantastiskas bildes. Dienas nobeigumā vakariņas. Aourir ciematā atgriezīsimies tikai vēlu vakarā. 
 

 

 

TUKSNESIS, “SANDBOARDING” UN PIKNIKS TUKSNESĪ 

 + 35 EUR (privātais transports abos virzienos, transporta gaidīšana, “sandboarding”, vakariņu pikniks tuksnesī, berberu dziesmu un deju šovs).

60 km attālumā no mūsu ciemata, okeāna krastā, atrodas “Mazais tuksnesis”, kas ir ļoti iecienīts starp “sand boarderiem”, jeb smilšu sērfotājiem un profesionālajiem fotogrāfiem, jo skati, kas paveras no gigantiskajiem tuksneša smilšu pauguriem nav aprakstāms, un tieši šajā vietā ir novērojams viskrāšņākais saules riets. Dalībniekiem tiks dots brīvais laiks, lielisku foto mirkļu uzņemšanai, saules baudīšanai un smilšu sērfošanai, jo mums līdz būs tam nepieciešamais ekipējums. Tuksnesī ieturēsim pikniku, ko mums pagatavos mūsu marokāņu pavārs, un izbaudīsim saulrietu. Par godu mums arī tiks dziedātas marokāņu tradicionālās dziesmas un spēlētas bungas jautrā marokāņu kompānijā. Vērts piebilst, ka ceļš uz un no tuksneša ir ļoti baudāms – klintis, kalni, milzīgi stāvkrasti, ciemati un gigantiskas banānu plantācijas. Ceļā mēs piestāsim, lai nobaudītu tēju vienā no ciematiem. 

 

 

PĀRGĀJIENS UZ THAGAZOUT CIEMATU

+ 5 EUR (pārgājiens, privātais transports atpakaļ) 

Ejot 8 km gar pašu pludmales krastu mēs nonāksim mazā zvejnieku ciematiņā, kas šobrīd ir viena no populārākajām vietām sērfotāju kultūrā, jo ciemats ir uzbūvēts pašā okeāna krastā. Kopā mēs dosimies pastaigā pa ciemata promenādi, un tad dalībniekiem tiks dots brīvais laiks ciemata izpētei. Atpakaļ mēs dosimies ar transportu. 

 

 

TRADICIONĀLĀ MAROKAS PIRTS UN AUTENTISKĀS VAKARIŅAS

+ 25 EUR ( transports, sauna, masāža, vakariņas), 20 EUR, ja nevēlies masāžu. 

Īpaša pieredze, kas ļaus iejusties marokāņu ikdienā. Tradicionālā Marokas pirts, ko sauc par Hamman saunu, un tradicionālā marokāņu “apmazgāšanas” masāža, kas noteikti daudziem būs kā īsts kultūršoks. Šāda procedūra daudziem marokāņiem ir iknedēļas rituāls. Pirts tiek apmeklēta ne tikai, lai mazgātos, bet arī satiktu draugus un aprunātu nedēļas notikums, tāpēc rosība pirts telpās būs jūtama. Tūristu klātbūtne šeit ir retums un mēs brīdinām, ka ne katrs eiropietis ir spējīgs izbaudīt pirts atmosfēru ar vēsu prātu, jo tā ļoti atšķiras no mūsu kultūras, un mūsu sanitāro normu izpratnes. Sievietes un vīrieši, protams, dodas atsevišķās telpās. Pēc pirts mēs dosimies uz vietējo marokāņu māju Aourir ciematā, kur mūs sagaidīs mūsu draugi- marokāņu ģimene ar siltām vakariņām. Vakariņas būs tradicionālie marokāņu ēdieni, augļi un tēja. Ciemošanās laikā mums būs iespēja satikt arī ģimenes bērnus, uzdot sev interesējošos jautājums par skolu un aplūkot mazo marokāņu mācību grāmatas, kas krasi atšķiras no mūsējām. Par valodas barjeru nav jāsatraucas - viņi ļoti vēlas iemācīties angļu un arī pat latviešu valodu. 

 

 

ZEMNIEKU TIRGUS APMEKLĒJUMS

(nav izmaksu)

Katru trešdienu Aourir ciematā ir zemnieku tirgus, kur par vislabākajām cenām var iegādāties dārzeņus, augļus, riekstus, vīģes, dateles, tējas, garšvielas un pārējo. 

 

----------

Atsevišķām interesēm:

PRIVĀTĀ SĒRFOŠANAS NODARBĪBA

+ 50 EUR (dēļa un hidrotērpa noma, 2 h nodarbība)

Tiem, kam sērfošana būs iepatikusies pilnā apmērā, iespējams, būs pasūtīt arī privāto nodarbību viens pret viens ar instruktoru. Papildus sērfošanas nodarbība grupā, dalībniekam izmaksās 25 EUR, ja ir vismaz 2 papildus sērfot gribētāji. 

----------

 

 

IEVĒRĪBAI

 
* CEĻOŠANA PANDĒMIJAS LAIKĀ IETVER DAUDZ RISKUS. GAN SASLIMT AR COVID INFEKCIJU, GAN PIEDZĪVOT REISU ATCELŠANAS UN TAMLĪDZĪGI. BRĪDINĀM, KA MAROKĀ NAV PIEEJAMA KVALITATĪVA HIGIĒNA UN NE VISOS REĢIONOS IR SASNIEDZAMA EIROPAS LĪMEŅA MEDICĪNA. PAR CEĻOJUMU UN DROŠU ATGRIEŠANOS MĀJĀS NAV IESPĒJAMS SNIEGT NEKĀDAS GARANTIJAS. PIEDALIES TIKAI TAD, JA LABI TO APZINIES UN ESI PĀRLIECINĀTS PAR SEVI. MĒS NEUZŅEMAMIES NEKĀDU ATBILDĪBU. 
 
* Katrs dalībnieks pats sev pērk avio biļetes. Mēs palīdzēsim. Reisu atcelšanas gadījumā tikai pati aviokompānija sniedz zaudējumu atgriešanas garantijas. Avio biļešu cena ir norādīta aptuveni. Biļetes var sanākt gan nedaudz lētāk, gan pat arī dārgāk. 
 
* Dalībniekam ir jābūt papildus "rezerves līdzekļiem", ja gadījumā, pandēmijas dēļ, nokļūšana mājās pēkšņi paliek sarežģītāka. 
 
* Ceļojumam var pievienoties jebkurš ar jebkādu fizisko sagatavotību un no jebkuras pasaules valsts, un izvēlēties jebkādas avio biļetes. Ceļojuma laikā dalībnieki atradīsies nestandarta vidē (no Eiropas viedokļa). Cilvēkiem, kuri ir pieraduši ceļot tikai ar komfortu, iespējams, šāds ceļojums var sagādāt grūtības. Piedalies tikai tad, ja skaidri apzinies savas spējas, veselību un esi ar labu motivāciju. 
 
* Vakcinētajiem pret Covid nav jāievēro pašizolācija arī atgriežoties Latvijā. 
 

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS