SUPERCEĻOJUMS TANZANIJĀ

Īstās Āfrikas pieredze

PAR CEĻOJUMU

14 naktis Āfrikas valstī Tanzānijā. Ceļojumu mēs sāksim Tanzānijas ziemeļos, kur mēs izbaudīsim mazos lauku ciematus, ekskluzīvi ciemosimies pie vietējiem iedzīvotājiem, iepazīsim zemnieku saimniecības, tirgus laukumus un dosimies uz vietējo bērnu skolu, lai dalītu saldumus un apmainītos ar nebijušu pieredzi. Tālāk mēs ceļosim uz Tanzānijas centrālo daļu, lai aizvadītu divu dienu ekspedīciju pa slaveno Ruaha nacionālo parku. Profesionāla gida pavadībā, braucot ar privātajiem safari auto, mēs meklēsim lauvas, ziloņus, žirafes, bizoņus, krokodilus, gepardus un citus Āfrikas safari dzīvniekus, kā arī baudīsim burvīgo un kluso safari dabu. Nacionālā parkā mēs pavadīsim arī visu nakti - vērosim elpu aizraujošu saulrietu, baudīsim zvaigžņotās debesis un nakšņosim bungalo tipa namiņos pašā lauvu teritorijā. Pēc nacionālā parka ekspedīcijas mēs dosimies apciemot Maasai tautas cilti, ļoti ikonisku Āfrikas tautu, ko katrs no mums droši vien ir redzējis kādā “Discovery” raidījumā. Cilts ļaužu interesantais izskats, rotaslietas, krāsainie tērpi, vienkāršie salmu namiņi un savdabīgais dzīvesveids - tas viss noteikti atstās spilgtus iespaidus. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz dienvidrietumu pilsētu Mbeyu, kur mēs dosimies džungļu pārgājienā uz Āfrikas otru lielāko vulkāna krātera ezeru Ngozi un vientuļajiem Kaporogwe džungļu ūdenskritumiem. Pēc pārgājiena mēs dosimies uz Tanzānijas dienvidiem uz Njasa (Malawi) ezera zvejnieku pilsētu Matemu. Šeit mēs izbaudīsim autenstisku braucienu ar koka kanoe pa lielo ezeru, kāpsim krasta kalnos un baudīsim ezera pludmali. Ceļojuma noslēgumā mēs dosimies uz attālo Zanzibāra salu Indijas oekānā, kas ir slavena ar “Maldīvu salu” tipa pludmalēm - perfekti tīrzils un piena silts okeāna ūdens un baltas pludmales smiltis. Šeit mēs pavadīsim 2 dienas mierīgi atpūšoties no visa krāsainā ceļojuma virpuļa un izbaudīsim 2 skaistākās salas pludmales. 
 
Pēc ceļojuma atgriežoties Latvijā būs jāievēro 10 dienu pašizolācija. 
 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

2021. gada 1. feb.  - 14. feb. - REZERVĒTS

2021. gada SEPTEMBRIS (datumi drīzumā)

Maza grupa! Vietu skaits ierobežots. 

 

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti e-pastā uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pirms piesakies izlasi gala sadaļu  "IEVĒRĪBAI".

Piesakoties tev būs jāiegūst Tanzānijas vīza (mēs izskaidrosim procesu).

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

1090 EUR + avio biļetes ( ~ 600 - 800 EUR abos virzienos kopā )
 
Iekļauts: 14 nakšu nakstmītnes, nacionālā parka ekspedīcija, visas aprakstā minētās ekskursijas, nepieciešamās valsts nodevas, ieejas maksas, gidi un nepieciešamais sauszemes un jūras transports visām aprakstā minētajām ekskursijām. Lidostas transferi (ja ierodies (un dodies) Tanzānijas lidostā kopā ar mums). Pavadība visu ceļojuma laiku. 
Nav iekļauts: avio biļetes (~ 600 - 800 EUR), Tanzānijas tūrisma vīza (50 USD) ēdināšana un dzērieni (~ 140 EUR), ceļojuma apdrošināšana, nepieciešamās veselības pārbaudes. 

 

APMAKSAS VEIDS

 

Tikai ierodoties Tanzānijā. Nav priekšapmaksas. 

 

CEĻOJOT UZ TANZĀNIJU

Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Tanzānijā ir nepieciešama vīza. Mēs izskaidrosim kā to viegli vari iegūt. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Lai ieceļotu Tanzānijā ir nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid testu, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ceļojuma. 
 
Tanzānijā netiek pieprasītas obligātās vakcinācijas, bet pirms ceļojuma ir ieteicams apmeklēt infektologu un iegādāties tā izrakstītās zāles, kas aizsargā pret malārijas infekciju. 
 
Atgriežoties Latvijā būs jāveic Covid tests, ir jābūt aizpildītai elektroniskajai “Covidpass” anketai un ir jādodas 10 dienu pašizolācijā. Ceļošana Covid pandēmijas laikā nav droša un ietver daudz dažādus riskus. Tev ir jābūt spējīgam tos izvērtēt. 
 
 

KĀPĒC AR MUMS? 

Ceļojumā dosies Fitness ABC vadītājs Viesturs Saldavs, kurš jau aizvadītajā rudenī Tanzānijā pavadīja 2 mēnešus. Viesturs nobrauca ar velosipēdu 2200 km cauri visai Tanzānijas teritorijai, izpētīja visas labākās apskates vietas, ieguva daudz jaunus vietējos draugus un neatsveramu dzīves pieredzi, lai tagad saviem sekotājiem spētu izrādīt tikai pašu labāko un vērtīgāko no brīnišķīgās Tanzānijas. Viesturs arī ieguva pieredzi kā ir iespējams ceļot pandēmijas laikā, lai ceļojums tiešām izdotos.    
 
 

 

 

 

Visas aprakstā redzamās bildes ir mūsu uzņemtas no Tanzānijas ceļojuma 2020. gada rudenī. @viesturssaldavs

CEĻOJUMA PLĀNS

1.diena. Ierodamies Tanzānijā, Arušas pilsētas lidostā. Nesteidzīgi iekārtojamies viesu mājā. Vietējā gida pavadībā mēs dosimies ekskursijā pa pilsētas burzmu un apmeklēsim centrālo zemnieku tirgu. Brīvais laiks atpūtai no garā ceļa.

 

 

2.diena. Braucot ar “tuk tuk” takšiem mēs dosimies uz blakus ciematu pie mūsu Tanzānijas drauga. Mēs ciemosimies bērnu skolā, kur mūs uzņems simtiem pozitīvi izbrīnītu, skolas formās tērptu, bērnu. Iespēja redzēt kā izglītības iegūšana izskatās Tanzānijas vienkāršajos ciematos. Pēc tam mēs dosimies nelielā pārgājienā, kura laikā mēs redzēsim kā dzīvo Tanzānijas ziemeļu zemnieki, kukurūzas ražas laukus un vietējās saimniecības. Mums būs ekskluzīva iespēja apciemot tanzāniešu ģimeni un ieturēt pavisam tradicionālas pusdienas visiem kopā. Noteikti līdzi ņemsim konfekšu maisu, jo ciematā mēs ik uz soļa sastapsim pašus mazākos āfrikāņus, kuriem satikt un redzēt šeit “mzungu” (baltais cilvēks) vienmēr ir liels un patiesi rets notikums. Vakarā atgriežamies pilsētas viesu mājā. Brīvais laiks. 

 

 

3.diena. Ar sabiedrisko autobusu dodamies uz Iringa pilsētu, kur netālu atrodas slavenais Ruaha nacionālais parks. Ceļā mēs pavadīsim visu dienu. Brauciens ar sabiedrisko autobusu noteikti būs ikonisks piedzīvojums, kas paliks atmiņā. Vakarā iekārtojamies viesu mājā. Brīvais laiks. 

 

 

4.diena. Agri no rīta dodamies uz Ruaha nacionālo parku, kas ir ļoti izslavēts starp vietējiem iedzīvotājiem un kā tie apgalvo : “Tieši šis nacionālais parks mums ir visvērtīgākais”. Ruaha nacionālais parks ir pats vecākais, kā arī piektais lielākais Āfrikā un otrs lielākais parks Tanzānijā, kam esot vislielākā lauvu populācija. Bez lauvām šeit vēl bieži var sastapt žirafes, ziloņus, krokodilus, gepardus, leopardus, bifeļus, antilopes, hipopotamus un citus. Pateicoties tam, ka šis nacionālais parks atrodas tālu no citiem ārzemju tūristu iecienītiem apskates objektiem, tūristu plūsma šeit ir salīdzinoša maza un praktiski nekad neveidojas nogurdinošās safari auto rindas, kas traucē mierā un klusumā vērot dabas zvērus. Pavisam ekskluzīvā noskaņā, braucot savos privātajos safari auto, un profesionāla gida pavadībā, kurš mums izstāstīs visu par apkārt redzamajiem dzīvniekiem, mēs visu dienu pavadīsim nacionālajā parkā. Arī nakti mēs pavadīsim parka teritorijā - bungalo tipa namiņos, kur apkārt paveras brīnišķie safari dabas skati, parka dzīvnieki un miers.

 

 

5.diena. Pavisam agri uzsāksim dienu un turpināsim mūsu ekspedīciju pa Ruaha nacionālo parku, meklējot safari lielos plēsējus. Dienas otrajā pusē mēs dosimies uz Maasai tautas cilts ciematu, kur iepazīsim Maasai cilts tradīcijas un kultūru. Maasai tautas ciltis ir ļoti ikoniska Āfrikas tauta, ko katrs no mums droši vien ir redzējis kādā “Discovery” raidījumā. Cilts ļaužu interesantais izskats, rotaslietas, krāsainie tērpi, vienkāršie salmu namiņi un savdabīgais dzīvesveids - tas viss noteikti atstās spilgtus iespaidus. Vakarā mēs atgriezīsimies Iringa pilsētā. Brīvais laiks.

 

 

6. diena. Dienu pavadīsim ceļā, braucot uz Mbeya pilsētu Tanzānijas dienvidrietumos. Mbeya ir viena no zaļākajām pilsētām Tanzānijā. Šajā maģiskajā reģionā visapkārt paveras džungļu vulkāniskie kalni, gigantiski tējas lauki un banānu plantācijas. Vakarā nesteidzīgi iekārtosimies viesu mājā un dosimies pastaigā pa pilsētas burzmu. Brīvais laiks. 

 

 

7.diena. Šodien mēs dosimies pārgājienā uz Ngozi vulkāna krātera ezeru, kas ir otrs lielākais vulkāna krātera ezers visā Āfrikas kontinentā. Pārgājiens mūs vedīs cauri ciematiem, ražas laukiem un īstiem kalnu džungļiem, līdz mēs sasniegsim skatu uz maģisko krātera ezeru. Šeit mēs ieturēsim pikniku. Vakarā mēs atgriezīsimies Mbeya pilsētā. Brīvais laiks. 

 

 

8.diena. Dodamies uz Mbeyas reģiona ūdenskritumiem. Lai tos sasniegtu mums būs jāpārvar neliels pārgājiens cauri džungļu biezokņiem. Šie ūdenskritumi radīs pavisam autentisku džungļu noskaņu, jo apkārt pavērsies tikai kalni, tropu meži, pa kokiem lēkājoši pērtiķi un pilnīgs miers. Tie, kas vēlēsies, būs iespēja arī atvēsināties un nopeldēties ūdenskritumos. Vakarā mēs dosimies uz pašiem Tanzānijas dienvidiem pie Malawi robežas uz Nyasa (Malawi) ezera Matema kūrorta pilsētu. 

 

 

9.diena. Šodienu mēs pavadīsim Matema kūrorta pilsētā. Tā ir ļoti iecienīta atpūtas vieta tieši starp vietējiem iedzīvotājiem un ārzemju tūristus šeit sastapt var visai reti. Matema pilsēta atrodās pie Nyasa ezera krasta, kas kartē pazīstams kā Malawi ezers. Šis ezers ir 580 km garš, to ieskauj plaši kalni un tas robežojas ar vairākām Āfrikas valstīm. No rīta mēs dosimies autentiskā koka kanoe laivu braucienā un uzkāpsim kādā no krasta kalniem, kur pavērsies brīnišķīgs skats uz ezeru un visu pilsētu. Krastā būs iespējams vērot arī vietējo zemnieku rosību un viņu sagādātos lomus, kā arī šeit būs iespējams nobaudīt dažādas ezera ūdens veltes. Vakarā mēs brauksim atpakaļ uz Mbeya pilsētu. Vakars viesu mājā. 

 

 

10.diena. Šodienu mēs pavadīsim ceļā uz Tanzānijas biznesa lielpilsētu Dar es Salaam. Šī pilsēta atrodas Tanzānijas austrumos, Indijas okeāna piekrastē un tās populācija ir 4,4 miljoni iedzīvotāju. Tieši šī pilsēta ir Tanzānijas turīgo un izglītoto epicentrs, kura var lepoties ar augstceltnēm, iespaidīgām, modernām ēkām, dārgiem brendu veikaliem, naktsklubiem, kazino un citām eiropiskām lielpilsētu izklaidēm. Nakti mēs pavadīsim lielpilsētā, viesu mājā. 
 
11.diena. Agri no rīta dosimies uz Dar es Salaam ostu, lai sēstos prāmī un jau pēc 2 stundu brauciena Indijas okeānā mēs sasniegtu leģendāro Zanzibāra salu. Dienu mēs pavadīsim galvaspilsētā Stone Town, kur mēs aplūkosim vecpilsētu, kas ir iekļauta UNESCO pasaules mantojama sarakstā un dosimies uz “Cietuma salu”, kas 19 gadsimtā tika izmantota, lai ieslodzītu tirzniecībai paredzētos vergus. Vēl mēs apmeklēsim mazo Nakupenda salu, ko klāj balstās smiltis. Vakarā dosimies uz pilsētas nakts tirgu, kas ir iekārtota arī kā plaša ēstuve, un ir īsta gastronomijas paradīze. Nekur Tanzānijā nav iespējams nobaudīt tik daudz dažādus zivs ēdienus, augļus un vietējos saldumus kā tieši šajā tirgus laukumā. Nakti pavadīsim Stone Town viesu mājā. 

 

 

12.diena. Agri no rīta braucam uz Zanzibāras ziemeļiem uz leģendāro Nungvi pludmali, kas ir slavena ar savu “Maldīvu salu” stila pludmali. Tīrzils un piena silts Indijas okeāna ūdens, palmas un baltas pludmales smiltis. Iekārtojamies viesu mājā. Atpūta un brīvais laiks. Šeit dienu katrs var pavadīt kā vien vēlas. Iespējas ir daudz - sākot ar laisku sauļošanos un kokteiļu baudīšanu, turpinot ar snorkalēšanu koraļļu rifos un pat došanos zvejot kopā ar vietējiem zvejniekiem. 

 

 

13.diena. Brīva diena Nungvi pludmalē. Vakarā atgriežamies Stone Town. 

 

 

14.diena. Dodamies atpakaļ uz Dar es Salaam pilsētu. Dodamies uz lidostu un uzsākam mājupceļu. 

 

 

Klimats

Tanzānijā vidējā temperatūra ir aptuveni + 24 grādi, taču pārsvarā tā sasniedz aptuveni + 30 grādus. Iespējamas spēcīgas, bet īslaicīgas lietusgāzes, tāpēc slēgta tipa apavi un lietusmētelis ir ieteicams. 
 

Līdzi somā

Līdzi tikai ceļojumu mugursoma (ne cietie koferi), kuru ir ērti pārvietot pilsētas burzmās. Līdzi somā: sporta apavi, pārgājieniem piemēroti apavi, sporta drēbes, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, lietusmētelis. Papildu mazā soma, ko paņemt līdzi ekskursijās, pārgājienos. Pretiedeguma krēms un aptieciņa.
 

Dzīvošana

Ceļojuma laikā mēs izbaudīsim dažādus nakšņošanas veidus- budžeta viesnīcas, hosteļus un bungalo mājiņas. Īsti piedzīvojumi un pasaules izpēte vienmēr prasa ceļotāja pacietību, tāpēc nevienmēr šeit sagaidīsiet eiropeiskas ērtības. Ņem to vērā pirms piesakies!
 

Kabatas nauda

150 - 250 EUR ēdienreizēm, krāsainajiem dzērieniem, augļu kokteiļiem, dzeramajam ūdenim, suvenīriem un papildu aktivitātēm, ja brīvajā laikā vēlēsies darīt ko sirds kāro. 
 

Valsts nacionālā valūta

Viens EUR ir aptuveni 3000 Tanzānijas šiliņu. Vietējā valūta Tanzānijā būs nepieciešama un to iespējams būs samainīt ceļojuma pirmajā dienā. 
 

IEVĒRĪBAI

 
* CEĻOŠANA PANDĒMIJAS LAIKĀ IETVER DAUDZ RISKUS. GAN SASLIMT AR COVID INFEKCIJU, GAN PIEDZĪVOT REISU ATCELŠANAS UN TAMLĪDZĪGI. BRĪDINĀM, KA TANZĀNIJĀ NAV PIEEJAMA KVALITATĪVA HIGIĒNA UN NE VISOS REĢIONOS IR SASNIEDZAMA EIROPAS LĪMEŅA MEDICĪNA. PAR CEĻOJUMU UN DROŠU ATGRIEŠANOS MĀJĀS NAV IESPĒJAMS SNIEGT NEKĀDAS GARANTIJAS. PIEDALIES TIKAI TAD, JA LABI TO APZINIES UN ESI PĀRLIECINĀTS PAR SEVI. MĒS NEUZŅEMAMIES NEKĀDU ATBILDĪBU. 
 
* Tanzānija savas robežas tūrismam nav slēgusi ciet un ierodoties nav jāievēro pašizolācija ne no vienas valsts. Kā arī Tanzānijā nav nekādu pandēmijas ierobežojumu. Šodien un līdz šim no Rīgas uz Tanzāniju ir bijis iespējams doties visu pandēmijas laiku, bet, ja gadījumā pēkšņi notiek jaunas izmaiņas, tad ceļojums pārceļas uz laiku, kad tas atkal ir iespējams. Tanzānija ir pūļu un pacietības vērta!
 
* Aviobiļetes mēs pirksim tikai īsi pirms ceļojuma, jo tad ir daudz mazāka iespēja, ka pandēmijas ietekmē kāds no reisu savienojumiem tiek atcelts. Tāpēc ceļojuma norises datumiem ir iespējama pāris dienu nobīde (vai pat nedēļa), ja blakus datumos būs izdevīgāki avio piedāvājumi. Ceļojuma datumi ir norādīti tikai kā pavadītais laiks Tanzānijā un vēl ir jāņem vērā, ka nokļūšanas laiks var būt pat 2 diennaktis vienā virzienā. Tev ir jābūt pietiekami laikam rezervē. 
 
* Katrs dalībnieks pats sev pērk avio biļetes. Mēs palīdzēsim. Reisu atcelšanas gadījumā tikai pati aviokompānija sniedz zaudējumu atgriešanas garantijas. Avio biļešu cena ir norādīta aptuveni. Biļetes var sanākt gan nedaudz lētāk, gan pat arī dārgāk. 
 
* Dalībniekam ir jābūt papildus "rezerves līdzekļiem", ja gadījumā, pandēmijas dēļ, nokļūšana mājās pēkšņi paliek sarežģītāka kā tas tika paredzēts īsi pirms ceļojuma. Dalības maksā ir iekļautas naktsmājas 14 naktīm, ja gadījumā rodās papildus naktis Tanzānijā, tad DAR pilsētas centrā izmaksas varētu būt no 20 - 30 $ par nakti. 
 
* Atgriežoties Latvijā ir jābūt aizpildītai elektroniskajai “Covidpass” anketai un ir jādodās 10 dienu pašizolācijā (pēc šī brīža aktuālās informācijas). Piesakies tikai tad, ja skaidri zini, ka pašizolācijas ievērošana tev ir pilnībā iespējama. Ja vēlies, tad Tanzānijā ir iespējams palikt arī ilgāk par 14 dienām un nedoties mājās kopā ar mums. 
 
* Ceļojumam var pievienoties jebkurš ar jebkādu fizisko sagatavotību un no jebkuras pasaules valsts, un izvēlēties jebkādas avio biļetes. Ceļojuma laikā dalībnieki atradīsies nestandarta vidē (no Eiropas viedokļa). Reizēm dzīvošanas apstākļi būs ļoti vienkārši, kā tas ir vietējiem iedzīvotājiem, vai ļoti vienkāršās viesu mājās. Cilvēkiem, kuri ir pieraduši ceļot ar komfortu, iespējams, šāds ceļojums var sagādāt grūtības. Ērtības šajā ceļojumā nebūs galvenās vērtības un tas nevar būt arguments. Piedalies tikai tad, ja skaidri apzinies savas spējas, veselību un esi ar labu motivāciju. 
 
 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS