DABA, CILVĒKI, KULTŪRA UN IZAICINĀJUMS

 

 

PAR CEĻOJUMU

7 dienas Marokā, Atlasa kalnos. Mēs dosimies 4 dienu pārgājienā uz Ziemeļāfrikas augstāko virsotni Toubkal (4167 mvjl.), izbaudot burvīgo kalnu dabu, apciemojot mazos kalnu ciematiņus un iepazīstot tuvāk Ziemeļāfrikas kalnu iedzīvotāju kultūru. Pārgājiena dienās mēs ēdīsim tikai siltu, bagātīgu un tradicionāli pagatavotu ēdienu, par ko rūpēsies mūsu marokāņu šefpavārs, kurš dosies mums līdzi. Mēs dzīvosim ērtās un pārbaudītās kalnu viesu mājās. Šādam pārgājienam nav nepieciešama iepriekšēja pieredze kalnu kāpšanā vai profesionāls inventārs, kā arī visas mūsu smagās somas ik dienu tiks nogādātas uz bāzes nometnēm. Visa kāpiena laikā mūs pavadīs sertificēts kalnu gids. Ceļojuma pirmajā un pēdējā dienā mums būs iespēja izbaudīt lielpilsētas Marakešas burzmu, tirgus laukumus un citus Āfrikas pilsētai raksturīgos kultūras labumus. Ceļojuma laikā mēs arī ekskluzīvi apciemosim īstu berberu zemnieku ģimeni, lai ielūkotos vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvē. 
2019. gadā prestižais medijs CNN TRAVEL Toubkal virsotnes taku iekļāva starp 23 pasaules skaistākajām un interesantākajām pārgājienu takām pasaulē. 

 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI


2022. gada 23. marts - 29. marts

 

Pieteikšanās

Raksti e-pastu uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Piesakies tikai tad, ja esi izlasījis gala sadaļu "IEVĒRĪBAI". 

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

480 EUR  +  avio biļetes (250 - 350 EUR).

Iekļauts: dzīvošana viesu mājās (6 naktis), dzermais ūdens un bagātīga ēdināšana visas ceļojuma dienas, lidostas transfēri, transports no Marakešas līdz kalniem un atpakaļ, sertificēta kalnu gida pavadība kalnos, marokāņu gida pavadība visu ceļojuma laiku, somu transports pārgājiena laikā, rūpīga informatīvā sagatavošanās pirms ceļojuma (tikšanās ar katru dalībnieku).
Nav iekļauts: avio biļetes, apdrošināšana, nepieciešamās veselības pārbaudes.

 

APMAKSAS VEIDS

Tikai ierodoties Marokā, marokāņiem. Nav priekšapmaksas.

 

CEĻOJOT UZ MAROKU

Latvijas Republikas pilsoņiem iebraukšanai un ceļojumam pa Maroku nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. Nepilsoņa pases īpašniekiem nepieciešama vīza. Nepieciešama vakcinācija pret Covid. 
 

KĀPĒC AR MUMS? 

Fitness ABC komanda uz Maroku dodās jau vairākus gadus un mēs nekad neesam atcēluši nevienu nometni. Mēs esam aizvadījuši vairāk kā 30 dažādas nometnes un Toubkal virsotni esam sasnieguši vairākkārt. Mūsu pieredze un vērtīgie kontakti neliks vilties. 
 
 

 

ATSAUKSMES LASI KOMENTĀROS ZEM POSTA ŠEIT

Šis ceļojums nav veidots profesionāļiem, bet gan vienkāršiem, pašpārliecinātiem un normāli fiziski sagatavotiem cilvēkiem, kuri alkst piedzīvojumu un vēlas pārvest mājās īstus stāstus par kultūru un dzīvi Ziemeļāfrikas kalnos. Kāpiens Toubkal virsotnē nav pieskaitāms pie alpīnisma, jo līdz virsotnei ved taka. Dalībniekiem nav nepieciešama iepriekšēja apmācība, profesionāla pieredze, specifiskas zināšanas vai īpašs inventārs. Fitness ABC vienmēr ir par saliedētību, komandas darbu un galvenais- vienlīdzību, un tas nozīmē, ka vājākais ir stiprākais un stiprākais ir vājākais. 

PIEDZĪVOJUMA PLĀNS

1. DIENA | IERAŠANĀS: MARAKEŠA

Ierašanās Marokā. Transfērs no lidostas uz viesnīcu. Dienas otrajā pusē – ekskursija pa Marakešu, kurā mēs redzam, sajūtam un izbaudām Āfrikas pilsētas dzīvi un kultūru, vērojam ielu tirgoņu šovus tirgus laukumā, kur tiek spēlēti dažādi mūzikas instrumenti, teātri, spēles un pat dancinātas pieradinātas kobras. Nakti pavadām Marakešā.

2. DIENA | MARAKEŠA - TIZI OUSSEM

No paša rīta pametam Marakešas pilsētu un dodamies pretī Atlasa kalniem. Pēc aptuveni 2 h braukšanas mēs sasniedzam nelielu kalnu ciematu Imi Oughlad (1357 mvjl.), kur arī sākas mūsu kāpiens Ziemeļāfrikas augstākajā virsotnē. Šīs dienas pārgājiena augstākais punkts ir kalnu pāreja Tizi N'Tacht (2000 mvjl.), sasniedzot to, ceļš atkal iet uz leju. Ciemojamies pie berberu ģimenes. Nakšņojam Tizi Oussem (1720 mvjl.). Šīs dienas noietais: ~ 5 h. 

3. DIENA | TIZI OUSEM - AROUMD

Turpinām pārgājienu. Dienas sākums Tizi Oussem (1720 mvjl.) un dodamies pret kalnu. Šīs dienas pārgājiena augstākais punkts ir Tizi N'Tizikert pāreja (2930 mvjl.), no kuras paveras apburoši skati uz vairākām virsotnēm, tai skaitā arī uz Jebel Toubkal. Dienas otrajā pusē ceļš ved no kalna lejā, līdz sasniedzam mūsu šīs dienas apmešanās vietu. Naktsmājas Aroumd (1900 mvjl.). Šīs dienas noietais: ~ 6 h.

4. DIENA | AROUMD - JEBEL TOUBKAL

Dienas sākums Aroumd (1900 mvjl.) miestā. Ceļš pret kalnu vijas gar skaisto Mizane ieleju un svētceļojuma ciemu Sidi Chamharouch. Šīs dienas pārgājiena galapunkts ir Refuge de Toubkal (3207 mvjl.). Šeit arī naktsmājas. Šīs dienas noietais: ~ 5 h.

5. DIENA | JEBEL TOUBKAL - AROUMD

Diena sākas agri no rīta, Refuge de Toubkal (3207 mvjl.). Kāpiens ir stāvs un grūts, jo ar katru soli tuvojamies tuvāk uzvarai - 4167 m. atzīmei. Sasniedzot Toubkal (4167 mvjl.) virsotni visas grūtības aizmirstās - baudām skatus, atpūšamies, uzņemam fotomirkļus. Turpinājumā mēs kāpjam lejā līdz pat naktsmājām Aroumd (1900 mvjl.). Šīs dienas noietais: ~ 8 h.

6. DIENA | IMLIL - MARAKEŠA

Pēc brokastīm pametam kalnus un braucam (~ 2 h) atpakaļ uz Marakešu. Iekārtojamies viesnīcā. Brīvais laiks pilsētas izpētei, iepirkumiem tirgū vai citām aktivitātēm. Nakts Marakešā.

7. DIENA | DOŠANĀS PROM: MARAKEŠA

Transfērs uz lidostu. Atvadas un lidojumi uz mājām ar pilnu bagāžu jaunu piedzīvojumu stāstu.

 

LAIKA APSTĀKĻI

Labākais un drošākais laiks, lai dotos uz Toubkal virsotni ir pavasaris un vasara. Laikapstākļiem ir jābūt vasarīgiem un saulainiem. Tomēr mums ir jābūt gataviem aukstiem vakariem, stipram vējam pašā virsotnē un tam, ka kalnu laikapstākļi nekad nav pilnībā paredzami. Par prognozēm mēs dalībniekus brīdināsim īsi pirms ceļojuma. Marakešā laikapstākļi būs Āfrikas kontinentam raksturīgi karsti. 

 

SOMĀ LĪDZI

Apavi - slēgti apavi ar stingru un biezu zoli (ideālā gadījumā kalnu apavi, ja nav - der arī piedzīvojuma sporta vai skriešanas apavi), čības, garās pārgājienu zeķes, cimdi, cepure, termoveļa, garās bikses, jaka, džemperis, šorti, peldkostīms, dvielis, aptieciņa, ūdens pudele. 2 mugursomas - lielā mugursoma, kurā būs visas personiskās mantas un mazā mugursoma, kura būs uz pleciem gājiena laikā. Noteikti ne cietie koferi. Iesakām arī stiprāko sauļošanās krēmu, jo kalnu spožajā saulē var apdegt nemanot. To varēs iegādāties arī Marakešas pilsētā. Tiem cilvēkiem, kas spēj savu bagāžu salikt gudri un kompakti pietiks tikai ar mazo Ryanair rokas bagāžu (mazo mugursomu). 

 

NAKTSMĀJAS

Mūsu naktsmājas kalnu miestos būs ļoti vienkāršas viesu mājas ar visām ērtībām (WC, duša bez karstā ūdens). Parasti vienā istabā tiek izguldīti 4-8 dalībnieki, dažreiz visi grupas dalībnieki guļ vienā telpā (kalnos nav plašas izvēles iespējas pajumtei). Matrači (kā gulta) un segas ir pieejamas vienmēr, bet guļammaiss ir katra dalībnieka ziņā (ja uzskata, ka ir nepieciešams). Mūsu naktsmājas būs tīras un kārtīgas, bet dalībniekiem ir jāsaprot, ka mēs dodamies uz laukiem, Āfrikas kalniem. Ja tavas vērtības ir tikai ērtības - šis ceļojums noteikti nebūs tev. Marakešā mēs dzīvosim tradicionālā viesnīcā, kur būs pieejamas visas pilsētai raksturīgās ērtības (WC, duša ar karsto ūdeni) un WiFi internets. 
 

ĒDINĀŠANA

Visu pārgājiena laiku mums dosies līdzi marokāņu pavārs, kurš mums gatavos bagātīgus un tradicionālus ēdienus. Marokas virtuve, iespējams, ir visbagātākā pasaulē un dalībniekiem noteikti nav jāsatraucās par izsalkuma sajūtu un tukšiem vēderiem kamēr mēs būsim kalnos. Mēs jūs nodrošināsim arī ar dzeremo ūdeni, siltu kafiju, tēju un nepieciešamības gadījumā parūpēsimies arī par veģetāriešiem un vegāniem. 
 

IEVĒRĪBAI

 
* CEĻOŠANA PANDĒMIJAS LAIKĀ IETVER DAUDZ RISKUS. GAN SASLIMT AR COVID INFEKCIJU, GAN PIEDZĪVOT REISU ATCELŠANAS UN TAMLĪDZĪGI. BRĪDINĀM, KA MAROKĀ NAV PIEEJAMA KVALITATĪVA HIGIĒNA UN NE VISOS REĢIONOS IR SASNIEDZAMA EIROPAS LĪMEŅA MEDICĪNA. PAR CEĻOJUMU UN DROŠU ATGRIEŠANOS MĀJĀS NAV IESPĒJAMS SNIEGT NEKĀDAS GARANTIJAS. PIEDALIES TIKAI TAD, JA LABI TO APZINIES UN ESI PĀRLIECINĀTS PAR SEVI. MĒS NEUZŅEMAMIES NEKĀDU ATBILDĪBU. 
 
* Katrs dalībnieks pats sev pērk avio biļetes. Mēs palīdzēsim. Reisu atcelšanas gadījumā tikai pati aviokompānija sniedz zaudējumu atgriešanas garantijas. Avio biļešu cena ir norādīta aptuveni. Biļetes var sanākt gan nedaudz lētāk, gan pat arī dārgāk. 
 
* Dalībniekam ir jābūt papildus "rezerves līdzekļiem", ja gadījumā, pandēmijas dēļ, nokļūšana mājās pēkšņi paliek sarežģītāka. 
 
* Ceļojumam var pievienoties jebkurš ar jebkādu fizisko sagatavotību un no jebkuras pasaules valsts, un izvēlēties jebkādas avio biļetes. Ceļojuma laikā dalībnieki atradīsies nestandarta vidē (no Eiropas viedokļa). Cilvēkiem, kuri ir pieraduši ceļot tikai ar komfortu, iespējams, šāds ceļojums var sagādāt grūtības. Piedalies tikai tad, ja skaidri apzinies savas spējas, veselību un esi ar labu motivāciju. 
 
* Vakcinētajiem pret Covid nav jāievēro pašizolācija arī atgriežoties Latvijā. 
 

 

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS