MISIJA VJETNAMĀ

Ar skatu īstajā pasaulē.

 

PAR CEĻOJUMU

13 naktis, superceļojums Vjetnamā. Ceļojuma pirmo daļu mēs pavadīsim brīnumaino skatu, kalnu un džungļu iekļautajā Sapa reģionā. Mēs dzīvosim kopā ar vietējiem iedzīvotājiem pilnīgi autentiskā vidē tālu no tūristiem. Ejot nelielos pārgājienos, mēs apciemosim dažādas kalnu iedzīvotāju ciltis. Mēs ielūkosimies viņu ikdienas darbos, apciemosim vjetnamiešu bērnu skolu un pat apmeklēsim cilts šamani, kurš ar īpašu rituālu dos mūsu grupai spēku un svētību. Tālāk mūsu mērķis būs Vjetnamas un Indoķīnas augstākā virsotne Fansipāns. Kalna virsotnē mūs sagaida gigantiska Budas statuja, tempļi un mūku ikdiena. Labā ziņa ir tā, ka šī virsotne ir sasniedzama arī fiziski nesagatavotiem cilvēkiem un neprasa nekādu profesionālu pieredzi. Pēc tam mēs dosimies izbraucienā ar prāmi pa pasaules dabas brīnumu Halongas līci. Mēs brauksim ar kajakiem, peldēsimies, apciemosim dažādas salas, tai skaitā arī "Pērtiķu salu", un izpētīsim neparastas alas. Tālāk mūsu ceļi vedīs uz Ninh Binh pilsētu, lai dotos dienas braucienā ar velosipēdiem un izpētītu šī reģiona nepieradināto apkārtni un zemnieku mazos ciematus, un vēlreiz dotos ūdens piedzīvojumā, kur mēs kļūsim par lieciniekiem vienreizējām un neparastām vietējo iedzīvotāju airēšanas spējām. Ninh Binh pilsētā mēs dosimies arī uz Mua Caves kalnu, kur, pārvarot 500 pakāpienus, mēs nonāksim brīnumainā virsotnē, uz kuras guļ pūķis, kas simbolizē visumu, dzīvību un eksistenci. Protams, neizpaliks arī urbānā dzīve un brīvais laiks. Dalībniekiem būs iespēja apmeklēt neparasto "Vilciena ielu", "Alus ielu", tirgus laukumus, ņemt dalību interesantā vjetnamiešu "Smieklu joga" nodarbībā, doties uz tradicionālo SPA, braukt ar rolleriem, nogaršot eksotiskus, Eiropā nesastopamus augļus, kukaiņus, čūskas, iepazīties ar mūsu vjetnamiešu draugiem un dažādi izklaidēties. 
 
 

GRŪTĪBAS PAKĀPE

 

NORISES DATUMI

2022. gads: maija mēnesī

 

PIETEIKŠANĀS

Raksti e-pastā uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Vietas rezervāciju nometnē garantē iepriekš iegādātās avio biļetes, kas ir kā apliecinājums, ka tiešām būsi braucējs. Avio biļešu sarakstu meklē zemāk. 

 

IZMAKSAS UN TAJĀ IEKĻAUTAIS

890 EUR + avio biļetes ( +- 650 EUR)
 
Iekļauts: visas naktsmītnes 13 naktīm, visi nepieciešamie transfēri, vietējie gidi pārgājienos un ekspedīcijās, visas minētās aktivitātes izņemot tādas brīvās izvēles aktivitātes, kā tradicionālais SPA (~ 10 $) un rolleru noma (~ 10 $). 2 pieredzējuši grupas vadītāji visas 13 naktis. Ēdināšana katru dienu izņemot tās ēdienreizes, kad dalībniekiem būs brīvais vakara laiks Hanojas pilsētā un brīvā diena Cat Cat ciematā. Nav slēptu papildus izmaksu ceļojuma laikā. 
 
Nav iekļauts: avio biļetes (630 EUR), Vjetnamas vīza (25 dolāri), ielūgums vīzas iegūšanai (6 dolāri), dzeramais ūdens ārpus ēdienreizēm (zem 1 EUR par litru), ēdienreizes Hanojas pilsētā, kad būs brīvie vakari un ēdienreizes brīvajā dienā Cat Cat ciematā (kopā ap 40 EUR), nauda taksim brīvajā laikā (pāris EUR pēc paša velmēm, ja būs velme doties kaut kur tālāk no naktsmītnes). Dalības maksā nav iekļauti Vjetnamiešu ekskluzīvie ēdieni, piemēram, čūskas un tamlīdzīgi.
 

 

APMAKSAS VEIDS

 

Tikai ierodoties Vjetnamā, vjetnamiešiem. Nav priekšapmaksas. 

 

CEĻOJOT UZ VJETNAMU

Latvijas pilsoņiem ieceļošana Vjetnamā ir vienkārša, nepieciešamā ceļojuma vīza tiks nokārtota, ielidojot Vjetnamā (līdzi 2 pases bildes), bet nepieciešamo ielūgumu tās saņemšanai ir iespējams viegli nokārtot interneta tiešsaistē. Mēs dalībniekiem palīdzēsim to izdarīt. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. 
 
Vjetnamā nav nepieciešamas obligātās vakcinācijas.
 

KĀPĒC AR MUMS? 

Ceļojumā dosies Fitness ABC komanda - Viesturs un Santa. Tieši Santa ir gadu nodzīvojusi Vjetnamā, mācot vietējiem bērniem angļu valodu. Pateicoties gada laikā iegūtajiem vērtīgajiem kontaktiem un pieredzei, mums būs neatkārtojama iespēja ielūkoties īstajā Vjetnamas pasaulē un izbaudīt tādu atmosfēru, kas citiem tūristiem šeit ir grūti sasniedzama.  
 

 

 

 

DALĪBNIEKU ATSAUKSMES LASI KOMENTĀROS ZEM BILDES ŠEIT

 

CEĻOJUMA PLĀNS

 

1. diena. Ierodamies Hanojas lidostā. Braucam uz Hanojas centru, lai iekārtotos viesnīcā. Kopā dodamies uz neparasto un unikālo "Train Street", ļoti šauru, bet labi apdzīvotu ieliņu, kur katru stundu lielā ātrumā izbrauc cauri vilciens. Šeit vietējie iedzīvotāji ir pilnībā pakārtojuši savu ikdienu vilciena kustības sarakstam un ir ļoti interesanti novērot, kā tikai 5 minūtes pirms reisa mainās visa ielas dzīve un iekārtojums. Vilciens brauc ātri un tas vērotājiem radīs labu adrenalīna devu. Pēc tā seko brīvais laiks pilsētas izpētei. 

 

 

2. diena. Dodamies uz Sapa. Pēc 5 h autobusā ierodamies Sapā, kur mūs sagaida Hmong cilts pārstāve. Dodamies pārgājienā caur kalniem un ciematiem, lai nokļūtu uz 10 km attālo cilti. Iekārtojamies vietējo mājvietā, kas ir pilnīgi autentiska un īsta vjetnamiešu zemnieku ģimenes māja bez "tūristiskiem" efektiem. Ērtības ir tik pat daudz, kā šiem cilvēkiem ikdienā. Paēdam gardu, uz uguns taisītu maltīti un vakaru pavadām ar sarunām un tuvāku iepazīšanos. Ja kāds vēlēsies, tad pirms miega  būs iespēja nogaršot vietējo dzērienu "Happy Water". Nakts mūsu naktsmītnē Sapā.

 

 

3. diena. Iejūtamies Hmong cilts ikdienā un kopā ar Hmogo cilts pārstāvi dodamies nelielā pārgājienā apciemojot citas ciltis. Ceļā mūsu acis un sajūtas lutinās iespaidīgie Sapa rīsu lauki un interesantā iedzīvotāju ikdiena. Komunicējam ar vietējiem iedzīvotājiem un iegriežamies vjetnamiešu bērnu skolā. Nakts mūsu naktsmītnē Sapā. 

 

 

4. diena. Šodien mēs apmeklēsim cilts šamani, kas ir īsts burvis (tā apgalvo vietējie iedzīvotāji). Interesantā rituālā mūsu grupai tiks dots spēks un svētība. Gan šamaņa būda, dzīves apstākļi, gan autentiskās sajūtas un brīnumainie skati, kas pavērsies mums visapkārt, ir īsti "National Geographic" cienīgi. Nakts mūsu naktsmītnē Sapā. 

 

 

5. diena. Dodamies uz "Cat Cat" ciematu no kura sāksies mūsu ceļš uz Fansipāna virsotni. Ejam aptuveni 10 - 15 km gar iespaidīgiem rīsu laukiem, cauri džungļiem un daudziem maziem ciemtiņiem un pēcpusdienā esam ciematā. Dodamies izpētīt blakus esošo ūdenskritumu un ciemata ikdienu. Brīvais laiks. Nakts mūsu naktsmītnē "Cat Cat" ciematā. 

 

 

6.diena. Brīva diena "Cat Cat" ciematā atpūtai pirms kāpiena Fansipānā. Šajā ciematā bērniem tiek mācīta angļu valoda un, iespējams, mums būs izdevība piedalīties šajā procesā kā ārzemju ciemiņiem. Vērtīgi piebilst, ka daļa naudas, kas tiks samaksāta par gida pakalpojumiem kāpienam Fansipānā, tiks novirzīta šīs skolas attīstībai. Brīvo laiku šajā dienā var pavadīt ļoti vērtīgi, piemēram, doties iepirkties uz Sapa veikaliem, kur par ļoti lētu cenu ir iespējams iegādāties populāru brendu sporta un aktīvās atpūtas apģērbus (perfektas kopijas, jo Vjetnama ir šo brendu ražotājvalsts). Piemēram, populāro brendu pārgājienu jaka, vai lielā pārgājienu mugursoma maksā tikai 15- 20 dolārus. Vēl ir iespējams doties un vietējo SPA un saņemt visa ķermeņa masāžu vjetnamiešu stilā, kas maksā tikai aptuveni 8 - 10 dolārus. Drosmīgākie un prasmīgākie dalībnieki var noīrēt rollerus, lai vēl plašāk izpētītu apkārti. Rolleris uz visu dienu ar pilnu bāku degvielas maksā tikai aptuveni 10 dolārus. Tomēr mēs brīdinam, ka Vjetnamas ceļi un satiksme ir dramatiska, eiropietim nepieredzēta burzma, kur tikai retais ievēro ceļu satiksmes noteikumus, un tāpēc mēs to iesakām tikai ļoti pieredzējušiem braucējiem. Pēc pieredzes dalībnieki sadalās vairākās mazās grupiņās un katrs dodās izbaudīt kaut ko no visa minētā. 

 

 

7. diena. No rīta braucam uz Fansipāna kāpiena starta punktu, un mēs uzsākam kāpienu Indoķīnas augstākajā virsotnē. Protams, mūs pavada profesionāls gids. Kāpiens kalnā nav grūts un parasti tūristi to paveic 1 dienas laikā. Lai kāpienu padarītu vēl interesantāku mēs kāpsim 2 dienas, vienu nakti paliekot kalnu namiņā 2000 m augstumā un izbaudot apkārtni. 

 

 

8. diena. Turpinām ceļu, lai sasniegtu Fanispāna virsotni. Kalna virsotnē mūs sagaida gigantiska Budas statuja, tempļi un mūku ikdienas dzīve. Dalībniekiem, iespējams, būs iespēja piedalīties kādā rituālā. Katrs dalībnieks saņems speciālu medaļu un diplomu, kas apliecina to, ka viņš ir uzkāpis Indoķīnas augstākajā virsotnē. Virsotnē varēs izbaudīt arī siltu tēju un kafiju. Pēc atpūtas virsotnē dalībnieki sadalīsies 2 grupās, tie, kas vēlas kāpt lejā no kalna un tie, kas vēlēsies nobraukt lejā ar trošu vagoniņu. Kāpiens lejā būs ātrs un sportisks. Ceļu, ko mēs kāpām 2 dienas, mēs pievarēsim tikai pāris stundās. Brauciens ar trošu vagoniņu maksā papildus 31 dolāru, bet skati, kas pavērsies no 3000 metru augstuma būs neaprakstāmi un dalībnieki varēs sajusties relaksēti. Pēc pieredzes tikai pāris dalībnieki izvēlas sportisko nokāpienu un lielākā daļa nobrauc ar pacēlāju. Tā kā grupu vada 2 cilvēki dalībniekiem nav jāsatraucās, ka viņi tiks atstāti vieni, jo arī vadītāji sadala savus pienākumus. Pusdienlaikā jau visa grupa ir lejā. Vakarpusē dodamies uz autobusu, kurš nogādās mūs atpakaļ Hanojā. Vakaru pavadām pilsētā.

 

 

9. diena. Dodamies uz dabas brīnumu Halongas līci. Pavadām 2h autobusā. Ierodoties, dodamies uz laivu, kura mūs vizina caur līci. Braucam ar Kajakiem, peldam. Brauciena laikā mēs redzēsim interesantus, neparastus zvejnieku ciematus, kas ir būvēti uz vecām ūdens laivām. Nakts uz Halongas salas bungalo mājiņās. 

 

 

10. diena. Turpinam tūri pa Halongas līci. Apmeklējam "Monkey island", jeb Pērtiņu salu, kur ļoti atbilstoši nosaukumam, uzturās pērtiķu saimes. Tomēr jābūt uzmanīgiem, jo pērtiķiem patīk "zagt" un, ja tos aiztiek, arī iekost. Salā ir patīkama pludmale. Izbaudam laiku. Izpētam interesantas alas. Vakarā dodamies uz Hanoju. Brīvais laiks Hanojā. 

 

 

11. diena. Dodamies no Hanojas uz Ninh Binh. Ierodamies tur pusdienlaikā un dodamies izbraucienā pa upi, kurā vietējie ļaudis demonstrē vienreizējas spējas, airējot gan ar rokām, gan kājām. Dalībniekiem būs iespēja to atdarināt (vēl nevienam tas nav izdevies). Vakars pilsētas izpētei un brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

 

 

12. diena. Rīta agrumā dodamies dienas izbraucienā ar senlaicīgiem, bet ļoti uzticamiem vjetnamiešu velosipēdiem. Mūsu pirmā pietura ir Mua Caves kalns, kur pievaram 500 pakāpienus, lai baudītu fantastisku skatu uz zaļojošajiem rīsu laukiem. Uz Mua kalna guļ iespaidīga pūķa statuja, kas simbolizē visumu, dzīvību un eksistenci. Tālāk mēs braucam pa nepieradināto apkārti, daudziem maziem ciematiņiem, kur mūsu klātbūtne vietējiem iedzīvotājiem pat izraisa patīkamu pārsteigumu.  Paēdam, atpūšamies un pēcpusdienā dodamies atpakaļ uz Hanoju. Brīvais laiks. 

 

 

13. diena. Brīvā diena Hanojas pilsētā. No rīta kopā dodamies uz ļoti īpatnēju un unikālu jogas nodarbību "Happy yoga", kas izpaužas ar dažādiem vienkāršiem vingrinājumiem, kuru laikā ir skaļi jāsmejās. Nodarbība notiek brīvā dabā kopā ar vjetnamiešiem, un mēs būsim tikai kā ciemiņi. Garantējam, ka pat kautrīgākajiem dalībniekiem nāks smiekli un emocijas atvērsies, kas visiem dos īstu pozitīvisma lādiņu. Vakars nakts tirgum Hanojā, Beer street apmeklējumam, ballītēm un citām vietām, vai vienkārši atpūtai.

 

 

14. diena. Dodamies uz lidostu un uz mājām. Piepildīti ar emocijām, iespaidiem un neatkārtojamu pasaules izziņas pieredzi.

 

 

Klimats

Pavasara mēnešos Vjetnamas ziemeļos vidējā temperatūra ir aptuveni + 24 grādi, taču pārsvarā tā sasniedz aptuveni + 30 grādus. Kāpjot Fanispāna kalnā, laiks var būt vēss un vējains, bet noteikti ne salīgs.

 

Līdzi somā

Līdzi tikai ceļojumu mugursoma (ne cietie koferi), kuru ir ērti pārvietot pilsētas burzmās. Līdzi somā sporta apavi, pārgājieniem piemēroti apavi, sporta drēbes, peldkostīms, vasarīgas un vieglas drēbes, bet kāpienam Fanispāna kalnā siltākas drēbes ar garajām piedurknēm, bikses, cepure, lietus mētelis. Papildus mazā soma, ko paņemt līdzi ekskursijās, pārgājienos. Pret iedeguma krēms un aptieciņa.

 

Dzīvošana

Ceļojuma laikā mēs izbaudīsim visus iespējamos nakšņošanas veidus- viesnīcas, hosteļi, bungalo mājiņas un vietējo iedzīvotāju mājas ciematos. Īsti piedzīvojumi un pasaules izpēte vienmēr prasa ceļotāja pacietību, tāpēc ne vienmēr šeit sagaidīsiet eiropiskas ērtības. Ņem to vērā pirms piesakies!

 

Ēšana.

Mēs rūpēsimies par to, lai nometnes laikā dalībnieki vienmēr būtu paēduši un enerģijas piepildīti. Ņemiet vērā to, ka mēs uzturēsimies pāris vietās, kas nav paredzētas tūristiem un tas nozīmē, ka būs vien jāēd tas, kas tiek likts galdā vai, diemžēl, jāpaliek ar tukšu vēderu (nē, tās nebūs čūskas). Ja situācija piespiedīs, iespējams, dažās pārgājienu dienās dalībnieki saņems tikai brokastis, vakariņas un nelielas pusdienas. Visas mūsu ēdienreizes būs vienkāršas, dabiskas, veselīgas un bez liekām restorānu ērtībām. Pēc situācijas, bieži ēdīsim vietējo “street food”. Mēs rūpēsimies arī par veģetāriešiem. Par saldumiem, kafiju, krāsainajiem dzērieniem, kokteiļiem un dzeramo ūdeni dalībniekiem būs jārūpējas pašiem.
Mēs nerūpēsimies par ēdināšanu laikā, kad būs brīvie vakari galvaspilsētā Hanojā un brīvā diena Cat Cat ciematā, lai dalībnieki paši varētu izbaudīt pilsētas drūzmas piedāvātās iespējas. Vjetnamā ir ļoti daudz augļu un ēdienu, par kuriem lielākā daļa eiropiešu nav pat dzirdējuši. Dalībniekiem būs iespējams nogaršot daudz ko nebijušu. Gan Pho, gan Banh Mi, gan Buncha, tofu, jūras ēdienus, kā arī vardes, čūskas un kukaiņus – viss atkarīgs no vēlmēm un uzdrīkstēšanās.

 

Kabatas nauda.

Lai gan norādītajās izmaksās ir iekļauts gandrīz viss nepieciešamais un nozīmīgi papildus tēriņi ceļojuma laikā nebūs, mēs iesakām ņemt līdzi vismaz 150 - 200 dolārus, lai ceļojuma labumus varētu izbaudīt vēl pilnvērtīgāk. Kafijai, krāsainajiem dzērieniem, augļu kokteiļiem, interesantiem vjetnamiešu saldumiem, dzeramajam ūdenim, brīvā laika ēdienreizēm Hanojas pilsētā un Cat Cat ciematā, suvenīriem, SPA un taksim, ja brīvajā laikā vēlēsieties mērot lielākus attālumus, trošu vagoniņam, ja nevēlēsies mērot atpakaļceļu kāpjot lejā no Fansipāna. Vjetnamā ir ļoti lēts sporta un brīvās atpūtas apģērbs, jo Vjetnama ir populāro brendu ražotājvalsts. Pēc pieredzes gandrīz visi dalībnieki šeit iepērk sev jaunas drēbes, jo par tādām cenām Latvijā var tikai sapņot. Kā arī mēs dalībniekus lūdzam ņemt līdzi latviešu ražotus saldumus, piemēram, konfektes "Gotiņa", jo ceļojuma laikā mēs sastapsim ļoti daudz bērnus, kam ļoti garšo konfektes un īpaši Latvijas ražojumi. 

Valsts nacionālā valūta.

Viens EUR ir aptuveni 27’000 Vjetnamas dongu (kurss bieži svārstās). Vērts piebilst, ka ar 100 dongu banknotēm vjetnamieši pat slauka degunus (mums ir foto pierādījumi). Vietējo valūtu izdevīgāk būs samainīt Vjetnamā uz vietas un mēs parādīsim labākos maiņas punktus. Lidostā par vīzu būs jāmaksā dolāros, tādēļ personīgo tēriņu naudu labāk samainīt uz USD, lai USD atkal apmainītu uz Vjetnamas dongu.

IEVĒRĪBAI

Maksa jāmaksā tikai ierodoties Vjetnamā un tikai USD valūtā pēc tā brīža aktuālā EUR-USD kursa. Nometnes vadītāji Viesturs un Santa runā latviešu, krievu un angļu valodā. Nometnei var pievienoties jebkurš ar jebkādu fizisko sagatavotību un no jebkuras pasaules valsts, un izvēlēties jebkādas avio biļetes. 

Ceļojuma laikā dalībnieki atradīsies nestandarta vidē (no Eiropas viedokļa). Reizēm dzīvošanas apstākļi būs ļoti vienkārši, kā tas ir vietējiem iedzīvotājiem, vai vienkāršos hosteļos. Cilvēkiem, kuri ir pieraduši ceļot ar komfortu, iespējams, šāds ceļojums var sagādāt grūtības. Ērtības šajā ceļojumā nebūs galvenās vērtības! Ceļojuma laikā mēs nepieņemam nekādas sūdzības. 

 

 

 

KONTAKTI:

Jautājumiem:
fitnessabc.lv@gmail.com

Fitness ABC vadītājs:
Viesturs Saldavs

mob.: +371 28389159
( tikai whatsapp )

#PADOTIESAIZLIEGTS